VN_zimaSafarPars

شماره تماس : 02122927800
ساعت
امروز

قشم

8_coral_island_pattaya

_____  معرفی  _______________________________________________________

جزیره قشم با وسعتی نزدیک به ۱۵۰۰ کیلومترمربع، بیشترین سواحل و کرانه‌ها را در بین جزایر خلیج فارس به خود اختصاص می‌دهد. سواحل زیتون، سیمین، جزایر ناز، سوزا، مسن، شیب‌دراز، سلخ و دوستکو از دیدنی‌ترین سواحل جزیره قشم محسوب می‌شوند. از ویژگی‌های ساحل شناختی این جزیره، تنوع سواحل صخره‌ای، ماسه‌ای و گلی آن است که چنین خصوصیتی به‌طور یک جا در کمتر جزیره‌ای یافت می‌شود. سواحل شنی و ماسه‌ای نقره‌فام و سیمین براق نیز از دیگر انواع سواحل در جزیره قشم محسوب می‌شوند. ساحل صخره‌ای زیتون، ساحل شنی سیمین و سواحل گلی لافت و جنگل‌های حرا تنوع سواحل قشم را نشان می‌دهند. ساحل صخره‌ای ریگو معروف به ساحل لاک‌پشت‌ها نیز از دیگر سواحل زیبای جزیره قشم است که لاک‌پشت‌ها در آنجا برای نفس‌گیری و تغذیه به روی آب می‌آیند. سواحل زیبای جزیره هنگام در دو کیلومتری خط ساحلی جنوب جزیره قشم زیستگاه دلفین های باهوش و بازیگوش است که این مسئله موجب جذب گردشگران علاقه‌مند به قشم و جزیره هنگام شده است. گردشگران علاوه بر ساحل زیبای بین هنگام و قشم از طبیعت رویایی داخل جزیره هنگام و تنها مزرعه پرورش تمساح کشور نیز دیدن می کنند.

قشم در گروه سرزمین‌های گرم و خشک قرار می‌گیرد و این در حالی است که رطوبت نسبی هوا در قشم بالاست. فشار هوا در قشم بین ۱۰۱۵ تا ۱۰۱۸ میلی‌بار جیوه‌است که در تابستان به دلیل گرمای زیاد، فشار هوا به کمتر از ۱۰۰۰ میلی‌بار می‌رسد. دمای متوسط سالیانه جزیره قشم حدود ۲۶ درجه سانتی‌گراد، با متوسط حداکثر و حداقل دمای روزانه به ترتیب ۳۳ و ۱۸ درجه سانتی‌گراد است. اختلاف درجه حرارت فصلی این جزیره بسیار زیاد است. گرم‌ترین زمان‌ها ۱۰ تیر تا ۱۰ شهریور و سردترین ماه‌ها دی و بهمن است. در جزیره قشم حداکثر و حداقل دمای مطلق ۴۶ و 16 درجه سانتی‌گراد به ثبت رسیده‌است.

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره غیر مستقل دنیا است (بزرگتر از ۲۲ کشور جهان). این جزیره در نزدیکی تنگه هرمز قرار دارد و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیره خلیج فارس می باشد.

زبان اصلى مردم قشم، مانند تمام مردم ساکن بنادر و سواحل جنوب کشور و دیگر جزایر، فارسى و براى همه مردم و مسافرانى که به جزیره مسافرت مى‌کنند قابل درک و فهم است.


در زیر اسامی بیست  نقطه  دیدنی و تاریخی جزیره قشم آورده شده :
1.       برکه بی بی (شهر قشم )
2.       قلعه پرتقالی ها (شهر قشم )
3.       غارهای خربس (10کیلومتری شهر قشم جاده ساحلی )
4.       دره ستاره ها (نزدیکی روستای برکه خلف)
5.       مدرسه تاریخی کمالیه (بند حاجی علی )
6.       زیارتگاه پیر تم سنتی (روستای تم سنتی )
7.        درخت انجیر معابد (روستای توریان )
8.       مقبره شیخ برج (روستای کوشه )
9.       قنات تاریخی زینبی (روستای زینبی )
10.   سد تاریخی پی پشت (روستای پی پشت )
11.   چاه های طلا (لافت )
12.   قلعه نادری (لافت )
13.   غارهای نمک (منطقه نمکدان )
14.   جنگل حرا (روستای طبل )
15.   سد تاریخی گوران (روستای گوران )
16.   قبرستان انگلیسی ها (روستای باسعیدو )
17.   تنگه چاهکوه (نزدیکی روستای چاهو شرقی )
18.   تپه تاریخی کولقان (شهر قشم )
19.   جزایر ناز (جاده ساحلی )
20.   مسجد قبا (روستای هلر
مراکز تفریحی :
1.       پارک ساحلی : انتهای بلوار امام قلی خان
2.       پارک شهر :روبروی ساختمان شهرداری قشم
3.       پارک خانواده :بلوار امام قلی خان
4.       حوضچه ماهون :  جاده شمالی ، 5کیلومتری شهر قشم
5.       پلاژ سیمین : کیلومتر 12 جاده ساحلی
مراکز تهیه برگ سبز :
1.       فرودگاه بین المللی قشم
2.       اسکله بهمن
3.       اسکله لافت
امکانات سفر :
فرودگاه بین المللی قشم تلفن  5-07635735000 (مسیر هوایی )
 اسکله بهمن (تندرو )
اسکله شهیدذاکری  (اتوبوس دریایی )
اسکله لافت (قایق و خودرو شخصی )


آب و هوا

قشم در گروه سرزمین‌های گرم و خشک قرار می‌گیرد و این در حالی است که رطوبت نسبی هوا در قشم بالاست. فشار هوا در قشم بین ۱۰۱۵ تا ۱۰۱۸ میلی‌بار جیوه‌است که در تابستان به دلیل گرمای زیاد، فشار هوا به کمتر از ۱۰۰۰ میلی‌بار می‌رسد. دمای متوسط سالیانه جزیره قشم حدود ۲۶ درجه سانتی‌گراد، با متوسط حداکثر و حداقل دمای روزانه به ترتیب ۳۳ و ۱۸ درجه سانتی‌گراد است. اختلاف درجه حرارت فصلی این جزیره بسیار زیاد است. گرم‌ترین زمان‌ها ۱۰ تیر تا ۱۰ شهریور و سردترین ماه‌ها دی و بهمن است. در جزیره قشم حداکثر و حداقل دمای مطلق ۴۶ و 16 درجه سانتی‌گراد به ثبت رسیده‌است.


AbohavaKish4

حرا از ویژگیهای اکوسیستم جزیره قشم است که در مناطق پراکنده ای از تنگه هرمز به سمت خاور و اقیانوس هند و سواحل دریای عمان و همچنین در اطراف بندر لافت و شمال جزیره قشم تا بندر خمیر دیده می شود و مساحتی حدود 5600 هکتار روی آب نیلگون خلیج فارس را سبز پوش کرده است
jangal_harra

زیما سفر مجری تورهای داخلی-تور قشم-تور کیش

Hara_Forest_Qeshm_Island

زیما سفر مجری تورهای قشم

F1380628247


غارهاى نمکى جزیره قشم یکى از زیباترین جلوه‌هاى طبیعت در این جزیره زیبا و رویایى ایران است.
تاکنون بیش از 6 هزارمتر از این غار‌ها شناسایى شده و به عنوان طویل‌ترین غار نمکى جهان شناخته شده است.


9997

زیما سفر پارس مجری مستقیم تورهای قشم


غارهای خربس
به فاصله 10 کیلومتر از شهر قشم ( در جاده مجاور ساحل جنوبی ) غارهای خربس برسینه کوهی مشرف به دریا و دشتی میانکاسه قرار گرفته است . خربس از غارهای دریایی است که بر اثر گرداب و تخلیه ماسه ها از حفره سنگها به وجود آمده است . عمر غار بسیار طولانی است . اما در دوره های پیش از اسلام با افزودن بر وسعت غار بر بخش های تالار و دهلیزهای انشعابی به احتمال زیاد از آن برای پناهگاه کودکان ، زنان و سالخوردگان به هنگام یورش دشمن استفاده می شده . دشت میانکاسه خربس دارای گورهای کهن نیز هست .


irantouring_99ea6e_1413289161

زیما سفر مجری مستقیم تورهای داخلی-تور قشم

L00832535177

زیما سفر مجری تورهای قشم-تور کیش

93caf6c9_3f38_4f0a_9500_ac891ac7de6dدره ستاره ها، در غرب روستای برکه خلف دره ستاره ها با تندیس ها و بریدگی های شگفت انگیز طبیعی که براثر عوامل فرسایش به مرور زمان به وجود آمده توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. مردم این منطقه براین باورند که در گذشته های دور ستاره ای از آسمان در این نقطه فرود آمده و موجب شکل یافتن این دره شده است.


3d505677439e47000ffcf37fbb9a503b

تور قشم-تور داخلی-تور کیش

files_blogSystem_blogs_saadat__MG_7411s_w730xhmresizeByMaxSize_

زیما سفر پارس مجری تورهای قشم

1__hamgardi_5قلعه های تاریخی
در مجموعه شهر ساحلی لافت ، قلعه نادری با ویژگیهای قلعه های ایرانی ، در جوار چاه های تلا ( طلا ) از دژهای مستحکم جزیره قشم بوده است . این قلعه در اثر مرور زمان فرسوده شده اما بازسازی آن توسط کارشناسان ارشد سازمان میراث فرهنگی کشور به زودی شروع خواهد شد . از دیگر قلعه های تاریخی جزیره قشم قلعه پرتغالی ها ( در کنار ساحل دریایی شهر قشم ) است. قلعه تاریخی شهر قشم به هزینه بنیاد گلبانگیان ( پرتغال ) به عنوان نشان دوستی دو ملت مرمت خواهد شد و به صورت یک مرکز تاریخی فرهنگی فعالیت خواهد کرد.

lbqiw6n4vz1hpxdjacoe9tru528sf3mky7g

زیما سفر مجری تورهای قشم
132979laft2درخت انجیر معابد، از رستنی های شگفت انگیز مناطق حاره بویژه جزایر خلیج فارس درخت همیشه  سبزلورمعروف به انجیر معابد است که تاجی بسیار بزرگ با ریشه های هوایی متعدد دارد و میوه رسیده نارنجی رنگ آن مطبوع و خوراکی است.
یکی از زیباترین این درختان در روستای تم سنیتی منطقه توریان قرار دارد و در نزدیکی آن بقعه ای دیدنی با طرح معماری کهن با نام زیارت پیر واقع است


55555

تور قشم-زیماسفر-تور داخلی

derakht_anjir_gheshm


قبرستان انگلیسی ها، این قبرستان باقی مانده محل زندگی شماری از انگلیسی ها در زمان فتحعلی شاه است از این مکان که در 35 کیلومتری شهر قشم در بندر با سعید قرار دارد و تنها قبر شماری از ماموران دولت انگلیس، دکل دیدبانی و قلعه کوچک ساحلی باقی مانده است.

_______________3_620x421

زیما سفر پارس مجری تورهای قشم

41


جزیره ناز در نزدیکی سواحل شرقی جزیره قشم قرار گرفته است و از ساحل در حدود یک کیلومتر فاصله دارد. مساحت این جزیره در حدود سه هکتار است و دیواره های صخره ای به ارتفاع ۵ تا ۱۰ متر اطراف آن را فرا گرفته است. این جزیره فاقد ساحل شنی است. این جزیره کاملا مسطح بوده و با جزر آب، برای مدت کوتاهی باریکه ای از خشکی این جزیره را به جزیره قشم وصل می کند.

1004_4893

تور قشم-تور داخلی-

20111225120047438_1

زیما سفر پارس مجری تورهای قشم

6eukiygr1lxf1qe3f3lj


بازار و مراکز خرید جزیره قشم

قشم یکی از مهم ترین مناطق آزاد کشور می باشد، و بازارهای این شهر به دلیل معافیت گمرکی از قیمت خوب و رونق چشمگیری برخوردار است.

در قشم بازارهای قدیمی به سبک سنتی خود و بازارهای جدید به سبک مدرن در حال فعالیت هستند و پذیرایی مسافرین و تجار از تمام نقاط ایران می باشند که شما با استفاده از تور قشم می توانید از این مراکز خرید دیدن فرمایید.

بازار قدیم قشم

بازار سنتی قشم از قدیم فعال بوده و امروز همچنان نقش عمده ای در عرضه انواع محصولات دارد و این بازار در مرکز شهر و در نزدیکی اسکله سنگی قرار دارد.

مجتمع های تجاری

دارای 641 فروشگاه در سه طبقه تجاری، شعب بانک های ملی، سپه، صادرات ، واحد فروش برگ سبز، موزه تاکسی درمی، بازی های کامپیوتری، سالن بیلیارد، رستوران سنتی، کافه تریا، پیتزا فروشی و ... می باشد.

بازار سیمرغ

دارای 4 طبقه، طبقات همکف اول 71 فروشگاه ، طبقه دوم رستوران، کافی شاپ، سالن بیلیارد می باشد. شما متوانید با استفاده از تور قشم از آژانس زیما سفر از این بازار زیبا دیدن فرمایید.

 


یکی از مهمترین دیدنی های جزیره زیبا قشم؛ بازارهای بزرگ و دیدنی آن است که در سالها اخیر، خیل عظیمی از مسافران را از نقاط مختلف ایران به سمت خود فرا خوانده است. بازار قدیم، بازار ستاره و بازار درگهانءدودلفینءدریاو... از جمله بازارهای معروف این جزیره به حساب می آید


2_1

تور قشم

_____________________________Copy

pro__markaz_kharid_setare_gheshm__gheshm_01


چشمه‌های جزیره قشم

چشمه‌های جزیره قشم، که به‌طور پراکنده در جای جای جزیره وجود دارند، فاقد آب شیرین بوده و عمدتاً شور هستند. برخی از این چشمه‌های عبارت‌اند از:
چشمه کارگهچشمه معدنی سولفوره و شور کارگه در میانه و هسته مرکزی ساختار تاقدیسی مجاور بندر ماهیگیری سلخ (میدان گاز طبیعی سلخ، معروف به برهوت) واقع شده‌است. آب این چشمه (چند لیتر در ثاینه) پس از نهشته شدن بخشی از مواد معدنی سیاهرنگ همراه در محل تظاهر، موجب تغذیه بیشتر آب شور در آبرهه موجود این محل بوده و در اطراف و بستر آبراهه اخیر نیز رسوبات فراوان نمک گذاشته می‌شود.
ـ چشمه گوری: رسوبات واحد گوری دارای ضخامت حدود یکصدمتر، پوشاننده نهشته‌های انیدریت و نمک‌های مربوط به سازند گچساران است که با توجه به دانسته‌ها، ستبرای حدود ۱۴۰۰ متر دارد.
چشمه‌های دامنه کوه نمکدان پهنه‌های پوشیده از رسوب نمک در کوه نمکدان دارای توده‌های بسیار بزرگ و گسترده نمک با کمیت بالا با کیفیت و خلوص نسبتاً مناسب است و از نظر اقتصادی در تأمین نمک خوراکی، نمک طبی و حتی تأمین بخشی از مشتقات موردنیاز در ترکیباتی از پتروشیمی اهمیت دارد.

15_9_8_1030471824685هتل های قشم

هتل آپادانا قشم 3*

آدرس
    قشم،خیابان ولی عصر ،جنب کلینیک

هتل آرام قشم 3*

آدرس
    جزیره قشم نرسیده به بازار ستاره کوی نور


هتل خلیج فارس قشم 3*

آدرس

قشم ،ساحل شمالی ،کیلومتر 5اتوبان قشم

هتل مارینا2 3*

آدرس

قشم ،بلوار ولیعصر،خیابان فارس،روبروی درب جنوبی بازار ستاره

هتل کیمیا4 3*

آدرس

قشم، میدان جهاد، سربالایی برگ سبز(صیادان)

هتل مارینا1 3*

آدرس

قشم،بزرگراه قشم،رو به روی مسکن مهر

هتل نخل زرین 2*

آدرس

قشم، میدان امام قلی خان، مجتمع نخل زرین امید واریم مطالب فوق مورد توجه بازدید کنندگان محترم قرار گرفته باشد لازم به ذکر است آژانس زیما سفر ارئه دهنده تورهای قشم
با نازل ترین قیمت و بهترین خدمات می باشد.
شایسته توجه است که سفر به قشم در قالب استفاده از تور از لحاظ هزینه و زمان بسیار ایده آل تر ،  نسبت به تهیه بلیط به صورت جداگانه و رزرو هتل به صورت جداگانه است.


برای مشاهده پکیج قشم کلیک کنید