۰۲۱۷۴۶۳۴
تور وارنا

تور وارنا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

وارنا یکی از شهرهای زیبا و خاص در کشور بلغارستان است، محبوبیت این شهر برای گردشگران به قدری هست که از وارنا به عنوان یکی از بهترین شهرهای گردشگری در کشور بلغارستان یاد می شود، به همین دلیل است که هر ساله شاهد برگزاری تور وارنا در سراسر دنیا هستیم. گردشگرانی که علاقه مند هستند تا از شهر وارنا در کشور بلغارستان دیدن کنند، به واسطه این تورها به این منطقه آمده و سفر فوق ‌العاده ای را در شهر وارنا تجربه می کنند. با زیما سفر همراه باشید تا در این مطلب نگاهی به تور وارنا انداخته و در رابطه با این شهر توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

وارنا ، زیما سفر

درباره تور وارنا

شهر زیبای وارنا پس از دو شهر مهم صوفیه و پلوودیو به عنوان سومین شهر بزرگ کشور بلغارستان شناخته می شود. این شهر نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داشته و در شرق کشور بلغارستان قرار دارد. ویژگی بسیار مهم این شهر همجواری آن با دریای سیاه است. وجود جاذبه های گردشگری مختلف سبب شده تا وارنا به عنوان یکی از مقاصد توریستی بسیار مهم در کشور بلغارستان شناخته شود. اگر قصد دارید تا در کشور بلغارستان به یک شهر زیبا و خاص سفر کرده و از جاذبه های گردشگری آن بازدید کنید، به شما پیشنهاد می دهیم تا شهر وارنا به عنوان مقصد خود انتخاب کنید. در ادامه شما را بیشتر با این شهر آشنا کرده و در رابطه با بخش های مختلف آن توضیحاتی را ارائه می دهیم. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که این شهر به دلیل قرارگیری آن در کنار دریای سیاه، با داشتن موقعیت استراتژیک از زمان های قدیم تا به امروز به عنوان یکی از شهرهای مهم شناخته می شود. اگر علاقه مند هستید تا از یک شهر تاریخی جذاب در کشور بلغارستان دیدن کنید، وارنا گزینه بسیار خوبی برای شما محسوب می شود.

درباره تور وارنا ، زیما سفر

مراکز تفریحی وارنا

فارغ از آن که به کدام شهر سفر می کنید، یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، بازدید از جاذبه های تفریحی و گردشگری هر منطقه است. در این بخش قصد داریم تا نگاهی به بهترین جاذبه های تفریحی و توریستی شهر وارنا انداخته و این جاذبه ها را به شما معرفی کنیم. باغ دریایی: یکی از جاذبه های تفریحی و توریستی شهر وارنا، باغ دریایی است که از آن به عنوان یکی از معروف ترین و مشهورترین باغ های شهر وارنا نام می برند. وجود طبیعت فوق العاده و ویو جذاب از دریا، سبب شده تا این باغ در شهر وارنا محبوبیت دو چندانی پیدا کند. اگر به دنبال یک مکان خوش آب و هوا و اتمسفریک هستید، به شما پیشنهاد می دهیم تا حتماً سری به باغ دریایی زده و از این جاذبه تفریحی و گردشگری شهر وارنا دیدن کنید. جنگل سنگی: جنگل سنگی یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار و راز آلود شهر وارنا است. این جاذبه گردشگری در خارج از شهر قرار گرفته و تورهای مختلفی وجود دارند که شما را به این منطقه از شهر می برند. تنها کافی است تا وارد این جنگل سنگی شده تا متوجه فضای عجیب و پر رمز و راز این منطقه شوید. جنگل سنگی محوطه ای در خارج از شهر وارنا است که در آن ستون های سنگی مختلف را می توانید مشاهده کنید. بر اساس افسانه ها یک غول بزرگ این ستون های سنگی را به داخل زمین فرو برده است. البته هیچ کس تا به امروز علت علمی پیدایش این جنگل سنگی را پیدا نکرده و این منطقه همچنان راز آلود و جذاب باقی مانده است. پارک آبی آکوا پلیس: اگر در شهر وارنا علاقه مند هستید تا به تفریحات آبی پرداخته و لحظات فوق العاده و جذابی را تجربه کنید، به شما پیشنهاد می دهیم تا بازدید از پارک آبی آکوا پلیس را در برنامه خود قرار دهید. بدون هیچ شک و تردیدی پارک آبی آکوا پلیس را می توان یکی از زیبا و بزرگ ترین پارک های آبی شرق اروپا نامید. شما می توانید در این مجموعه تفریحات و وسایل مختلف را مشاهده کنید. بهترین زمان بازدید از پارک آبی آکوا پلیس در فصل تابستان است و گردشگرانی که در این فصل به این پارک می آیند، می توانند بهترین و هیجان انگیز ترین تفریح کشور بلغارستان را در این مجموعه تجربه کنند. موزه تاریخ دارو: شما می توانید در دل دانشگاه وارنا یکی از جاذبه های توریستی این شهر را مشاهده کنید. این جاذبه گردشگری موزه تاریخ دارو نام دارد که شما می توانید در این موزه سیر تحول علم پزشکی را به وضوح مشاهده کنید. بخش ها و وسایلی که در موزه تاریخ دارو وجود دارد، به شما نشان می دهد که علم پزشکی از ۴۰۰۰ سال گذشته تا به امروز چقدر پیشرفت کرده و بشریت در این حوزه چه دستاوردهای فوق ‌العاده ای کسب کرده است. موزه تاریخ دارو تنها موزه پزشکی در منطقه بالکان به حساب می آید و همین موضوع سبب شده تا از این موزه به عنوان یکی از جاذبه های خاص شهر وارنا یاد شود.

مراکز تفریحی وارنا ، زیما سفر

مراکز خرید در وارنا

یکی از تفریحات جذاب و لذت بخشی که می توانید در شهر وارنا تجربه کنید، خرید کردن است. شهر وارنا مملو از مراکز خرید مدرن و سنتی بوده و گردشگران می توانند برای خرید سوغاتی به سراغ هر یک از مراکز خرید رفته و از آن ها بازدید کنند. در ادامه شما را با مهم ترین مراکز خرید در شهر زیبا وارنا آشنا خواهیم کرد.

گرند مال: گرند مال بزرگترین مرکز خرید شهر وارنا است که در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد و در فضایی با زیربنای ۱۵۰ هزار متر مربع قرار دارد. در این مرکز خرید ۲۲۰ فروشگاه مختلف قرار گرفته و در آن می توانید انواع جواهرات، کتاب ها، لوازم ورزشی، لوازم الکترونیکی و... را مشاهده کرده و خریداری کنید. علاوه بر فروشگاه های مختلف در این مرکز خرید بخشی به عنوان فودکورت و بخشی نیز برای بازی و تفریح کودکان در نظر گرفته شده است. اگر قصد دارید تا در شهر وارنا خرید کنید، پیشنهاد می دهیم تا حتماً سری به گرند مال زده و از این مجموعه دیدن کنید. مال وارنا: پیش از آن که گرند مال ساخته شود، مال وارنا به عنوان بزرگترین مرکز خرید این شهر شناخته می شد. این مجموعه در سال ۲۰۰۸ ساخته شده و در حال حاضر شما می توانید در آن بیش از ۱۵۰ مغازه مختلف را مشاهده کنید. یکی از نکات بسیار مهم در مال وارنا وجود بخش های مختلفی همچون زمین بازی، سینما، فودکورت، سوپر مارکت و... است. نکته بسیار مهم در مورد این مال، محل قرار گیری آن است که در کنار ایستگاه اتوبوس قرار دارد و شما می توانید به راحتی از هر نقطه شهر وارنا به این مرکز خرید دسترسی پیدا کنید. مرکز خرید برج های وارنا: یکی از مراکز خرید محبوب و پرطرفدار این شهر، مرکز خرید برج های وارنا است. این مجموعه شامل دو برج با ارتفاع ۷۰ متر است که در هر دو برج نیز می توانید شاهد فروشگاه های مختلفی باشید. در این مرکز خرید علاوه بر فروشگاه های مختلف فودکورت و امکانات رفاهی و گردشگری دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید از آن ها بازدید کنید.

مراکز خرید در وارنا ، زیما سفر

بهترین هتل های وارنا

اگر قصد سفر به شهر وارنا را دارید و علاقه مند هستید تا از این شهر زیبا و جذاب در کشور بلغارستان بازدید کنید، یکی از موضوعات بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب اقامتگاه و هتل است. خوشبختانه شهر وارنا مملو از هتل های متنوع بوده و شما می توانید در هر یک از این هتل ها اقامت کنید. نکته بسیار مهم این است که حتما پیش از سفر بودجه خود را برای اقامت در شهر وارنا مشخص کنید تا با توجه به بودجه بندی تان به سراغ بهترین ‌هتل های شهر بروید. ملیا گرند هرمیتاژ: بدون هیچ شک و تردیدی یکی از لوکس ترین و مدرن ترین هتل های شهر وارنا، هتل ملیا گرند هرمیتاژ است. این هتل ۵ ستاره دارای ۷۲۷ اتاق بوده و فاصله اندکی تا ساحل دارد و همین موضوع سبب شده تا این هتل محبوبیت فوق ‌العاده ای در بین گردشگران داشته باشد. از مهم ترین امکانات هتل ملیا گرند هرمیتاژ می توان به استخر، تراس، مرکز تجاری، حمام آب گرم، سالن آرایشی، مرکز تناسب اندام و... اشاره کرد. شما می توانید در این هتل جذاب 3 رستوران مختلف را نیز مشاهده کنید. وجود این امکانات در کنار یکدیگر سبب شده تا بتوان از هتل ملیا گرند هرمیتاژ به عنوان یکی از بهترین هتل های شهر وارنا نام برد. هتل ادمیرال: هتل ادمیرال نیز در بین گردشگران محبوبیت بسیار زیادی دارد و از آن به عنوان یکی از هتل های جذاب شهر وارنا یاد می شود. این هتل پنج ستاره در کنار ساحل قرار گرفته و امکانات رفاهی مختلفی دارد. از مهم ترین امکانات موجود در این هتل می توان به اینترنت رایگان، استخر و سونا، رستوران، صبحانه رایگان، سالن آرایشی، زمین تنیس، سالن پینگ پونگ و... اشاره کرد. هتل بین المللی تاور سوییتز: یکی دیگر از هتل های ۵ ستاره محبوب شهر وارنا هتل بین المللی تاور سوییتز است که در محله ماسه های طلایی شهر وارنا ساخته شده است. این هتل با امکانات رفاهی مختلف و ویو شگفت انگیز خود تبدیل به یکی از محبوب ترین اقامتگاه ها در شهر وارنا شده است. افرادی که قصد دارند تا در فصل بهار و تابستان در یک هتل لوکس اقامت کنند، عموماً این هتل را به عنوان به محل اقامت خود انتخاب می کنند. امکانات تفریحی این هتل به قدری است که شما می توانید در هر لحظه تفریحات هیجان انگیز و مفرحی را در داخل این هتل تجربه کنید و همین موضوع سبب می شود تا در این اقامتگاه حوصله تان سر نرود و هر لحظه بتوانید تجربیات جدیدی را کسب کنید.

بهترین هتل های وارنا ، زیما سفر

هزینه های تور وارنا

اگر قصد سفر به شهر وارنا را دارید، لازم است تا اطلاعات کافی در رابطه با هزینه های تور وارنا را کسب کنید. در این بخش نگاهی به این هزینه ها انداخته و بیان می کنیم که برای بازدید از شهر وارنا لازم است تا چه مبالغی را هزینه کنید. در وهله اول عمده هزینه شما صرف ثبت نام در تور وارنا می شود و شما با توجه تورتان باید هزینه مختلفی را برای ثبت نام پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه ثبت نام بخش دیگری از پول شما صرف اقامت در هتل می شود. همان طور که مشاهده کردید، شهر وارنا مملو از هتل های مختلف است و شما می توانید با توجه به بودجه خود به سراغ هر یک از این هتل ها رفته و لحظات جذابی را در این هتل ها تجربه کنید. یکی دیگر از بخش هایی که می تواند هزینه های مختلفی را برای شما به وجود بیاورد، خورد و خوراک است.  شما می توانید با پرداخت ۱۳ یورو در یک رستوران متوسط در شهر وارنا یک وعده غذا میل کنید. در رستوران های ارزان قیمت این هزینه تا ۸ یورو نیز کاهش پیدا می کند.

یکی دیگر از پارامتر های بسیار مهم که باید آن را در نظر بگیرید، هزینه بازدید از جاذبه های گردشگری و توریستی شهر وارنا است. هر یک از جاذبه های این شهر دارای هزینه ورودی منحصر به فردی است و برای بازدید از آن ها لازم است تا مبلغی را پرداخت کنید. در نهایت بخش دیگری از بودجه شما صرف حمل و نقل در شهر وارنا می شود. برای حمل و نقل در این شهر می توانید کارهای مختلفی انجام دهید. یکی از این کارها استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. هزینه بلیط تک سفره برای وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر نزدیک به یک دلار است. هزینه ورودی تاکسی های شهر وارنا نیز 1 دلار و به ازاء هر کیلومتر نیم دلار به کرایه شما اضافه خواهد شد. البته این امکان در شهر وارنا وجود دارد که شما بتوانید در طول سفر خودرو رزرو کرده و با استفاده از این خودرو به نقاط مختلف شهر وارنا بروید.

هزینه های تور وارنا ، زیما سفر

بیمه در تور وارنا

یکی از نکات بسیار مهم که گردشگران حرفه ای در طول سفر به آن توجه می کنند، بیمه در سفر است. سفر هر چقدر که جذاب باشد، باز هم این امکان وجود دارد تا در طی آن حوادث ناگواری برای شما رخ دهد. شاید درصد رخ دادن این حوادث و اتفاقات ناگوار بسیار پایین باشد، اما افراد باید پیش از وقوع حادثه پیشگیری های لازم را انجام دهند. یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید تا خسارت حوادث ناگوار و غیر مترقبه را به طرز چشمگیری کاهش دهید، داشتن بیمه است. مجموعه زیما سفر گردشگران را در طول تور وارنا بیمه کرده و همین مسئله سبب شده تا افراد بتوانند با خیال راحت به شهر وارنا سفر کرده و در صورت بروز هر مشکلی خسارت های مالی خود را از شرکت های بیمه دریافت کنند. داشتن بیمه در طول تور وارنا به گردشگران این امکان را می دهد تا بدون دغدغه و با خیال آسوده سفر لذت بخش و فوق ‌العاده ای به این شهر داشته باشند.

بیمه در تور وارنا ، زیما سفر

سوالات متداول تور وارنا

مدارک لازم برای ثبت نام در تور وارنا چیست؟

اصل پاسپورت با ۷ ماه اعتبار
یک قطعه عکس ۵/۳*۵/۴ تمام رخ
گواهی حساب بانکی

ثبت نام در تور وارنا را چند روز قبل انجام دهیم؟

فرآیند دریافت ویزا بلغارستان یک هفته زمان می برد و شما باید با توجه به این مسئله برای ثبت نام خود برنامه ریزی کنید.

بهترین زمان سفر به وارنا کی است؟

اول بهار و فصل تابستان بهترین زمان برای سفر به شهر وارنا است.

ارزان ترین زمان سفر به وارنا کی است؟

آبان، اردیبهشت و خرداد زمان هایی است که شما می توانید با قیمت کم به وارنا سفر کنید.

بهترین مراکز خرید وارنا کدام هستند؟

گرند مال
مال وارنا
وارنا تاورز
پیکادلی پارک
فوهه

واحد پول بلغارستان چیست؟

واحد پول بلغارستان لوا است.

چه ارزی با خود به کشور بلغارستان ببریم؟

یکی از نکات بسیار مهم این است که وارد و خارج کردن پول بلغارستان به این کشور ممنوع هست و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا با خود دلار و یورو به بلغارستان ببرید و سپس آن ها را چنج کنید.

آیا ایرانی ها برای سفر به بلغارستان نیاز به ویزا دارند؟

بله، شهروندان ایرانی برای سفر به وارنا نیاز به ویزا کشور بلغارستان دارند.

شماره های ضروری شهر وارنا چیست؟

آمبولانس: 150
آتش‌ نشانی و امداد و نجات: 160
پلیس: 166
شماره‌ اضطراری عمومی: 112

اختلاف ساعت تهران و وارنا چقدر است؟

شهر وارنا 1:30 از شهر تهران جلوتر است.

نظرات کاربران