۰۲۱۷۴۶۳۴
تورها

تور یونان

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

مدارک مورد نیاز سفارت یونان :

1) اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه­‌های قبلی

 • مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌ روی هم
 • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی  است.

ج) نداشتن مهر ورود و خروج به قبرس ترک در گذرنامه فعلی

2) 3 قطعه عکس 4.5*3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس، چهره فرد باشد. حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه (قابل ذکر است جهت تایید شناسنامه داشتن مهر ثبت احوال در کنار نام همسر و فرزندان  الزامی  است.)

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 7 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

 • حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی          
 • گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده­ های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک 
 • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 2،000،000،000 ریال باشد.

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی به همراه آخرین مدارک تحصیلی  و دفترچه بیمه (جهت تایید مدارک شغلی) که برای کلیه مشاغل  الزامی  است.

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی  به همراه نامه تاییدیه از سازمان نظام پزشکی و دانشنامه تحصیلی. (برای تایید دانشنامه پزشکی به وزارت بهداشت مراجعه نمایید.)

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش آخر حقوق، سابقه بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی با مهر سازمان (اختیاری)

 • ارائه دفترچه بیمه و اصل مدارک تحصیلی جهت گرفتن مهر دادگستری و مهر تاییدیه وزارت امور خارجه  الزامی  است.

د) بازنشسته‌­ها: حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوق

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار به همراه فیش آخر حقوق، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (اختیاری) / آگهی تاسیس شرکت

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات / آگهی تاسیس ، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (اختیاری)

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (اختیاری)

 • تمامی گواهی ها با تاریخ صدور کمتر از یک ماه، روی سربرگ رسمی سازمان یا شرکت (به همراه شناسه ملی شرکت) خطاب به سفارت یونان، دارای مهر و امضا، با ذکر نام و شماره گذرنامه متقاضی، اطلاعات تماس با کارفرما، تاریخ شروع به کار و مدت قرارداد (با حداقل اعتبار 3 ماه بعد از پایان سفر)، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و هدف از سفر از سازمان یا شرکت مربوطه

ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل (تایید ثبت نام در ترم و یا سال تحصیلی بعد). جهت تائید مدرک تحصیلی برای گرفتن تائید دادگستری و امور خارجه لطفاً موارد ذیل در نظر گرفته شود:

 • محصلین در پایه دبستان، راهنمایی و دبیرستان: گواهی تحصیلی باید مهر مدرسه، منطقه و آموزش و پرورش استان و مهر و امضاء شخص مربوطه را داشته باشد.
 • محصلین در پایه پیش دانشگاهی : مرحله اول گرفتن مهر آموزش و پرورش استان تهران ، مرحله دوم مراجعه به پیشخوان دولت جهت گرفتن تائیدیه تحصیلی، و ارائه آدرس دارالترجمه (که بعد از انجام این مراحل  یک هفته بعد تائیدیه به دارالترجمه ارسال می گردد.) ضمناً قابل ذکر است مرحله انجام تائید دادگستری و امور خارجه  توسط دارالترجمه 3 الی 4 روز کاری زمان می‌برد.
 • دانشجویان دانشگاه آزاد علاوه بر مهر دانشگاه برای تائید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به ستاد مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.
 • دانشجویان دانشگاه‌های دولتی علاوه بر مهر دانشگاه برای تائید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به وزارت علوم مراجعه نمایند.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می‌­کنند، رضایت‌­نامه محضری  الزامی  است و نیاز به ترجمه با تائیدیه دادگستری و امور خارجه دارد به همراه اصل و ترجمه شناسنامه و گذرنامه پدر

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­ های خانه‌ دار

 • تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق
 • کلیه مدارک شغلی و گواهی های تحصیلی در صورتی که به زبان انگلیسی باشد با مهر تایید وزارت امور خارجه و دادگستری می باشد.
 • حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS  الزامی  می‌باشد.
 • اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می­‌ماند.
 • ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ 750,000,000 ریال بابت هر نفر در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌­های بیشتر متعاقبا­ً اعلام می­‌گردد. 
 • لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر درخواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا  الزامی  می‌باشد.

نظرات کاربران