۰۲۱۷۴۶۳۴
فرهنگ در جزیره پوکت

فرهنگ در جزیره پوکت

هنگامی که صحبت از پوکت به میان می‌آید، اولین چیزهایی که به ذهن مسافران  تور پوکت  می‌رسد، سواحل آن و ریلکس کردن است. سنت، فرهنگ و تاریخ اغلب برای سفر به بانکوک یا چیانگ‌مای کنار گذاشته می‌شود. با این حال، جزیره پوکت «سرزمین لبخندها» صرفا فراتر از سواحل زیباست و فرهنگ پوکت بسیار جالب و متنوع است.

تنوع فرهنگی در جزیره پوکت

برای شناخت فرهنگ پوکت، مهم است که ابتدا تاریخ آن را بشناسید. گرچه تاریخ طولانی تایلند را بهتر می‌توان در باکوک یا چیانگ‌مای تجربه کرد، اما پوکت هم داستان منحصر به فرد خودش را دارد. پوکت طی قرن‌ها به عنوان یک شهر تجاری شناخته شده بود. موقعیت آن در نزدیکی خلیج بنگال و ذخایر طبیعی از قبیل عاج، مروارید، چوب و سنگ‌های گرانبها، تجار را از سراسر جهان به این شهر جذب می‌کرد. تجار عرب، مالایی، هند، برمه‌ای، چینی و سایامی در این جزیره به معامله مشغولند.

پس از کشف قلع، پرتغال، فرانسه و بریتانیا این سرزمین را اشغال کردند. بعدها، کشف معدن قلع ، کارگران چینی بسیاری را به این شهر کشاند و اکثر آنها در این سرزمین ساکن شدند. تمامی این فرهنگ‌ها به نوعی پوکت را تحت تاثیر قرار دادند. این تنوع فرهنگی را می‌توان در تمام قسمت‌های پوکت مشاهده کرد. معماری چینی و پرتقالی نیز در شهر پوکت دیده می‌شود که نشان‌دهنده ترکیبی از تاثیرات اروپایی و چینی در جزیره پوکت است. همچنین معابد چینی، مساجد، کلیساهای کاتولیک و زیارتگاه‌های هندو نیز در پوکت وجود دارد که نشان از تاریخ طولانی فرهنگ‌های مختلف این جزیره است.

تنوع فرهنگی در جزیره پوکت ، زیما سفر

فرهنگ بابا در جزیره پوکت

پس از آن که هزاران کارگر چینی برای کار در معادن قلع به جزیره مهاجرت کردند، بسیاری از آنها به جوامع سایامی ازدواج کردند. جامعه‌ جدیدی که از ازدواج چینی‌ها و سامایی‌ها به وجود آمد، فرهنگی را تشکیل داد که به «بابا» یا پراناکان معروف است.آنها با سختکوشی خود، ثروت زیادی برای شهر به ارمغان آوردند. روستاهای سبک سینوپرتغالی یادگار این دوران هستند. در فرهنگ بابا، مراسم عروسی باشکوه پر از سنت و غذاهای خوشمزه هستند. به منظور حفظ سنت، یک مراسم عروسی سالانه برگزار می‌شود که همه می‌توانند برای تماشا به آن بپیوندند و از سنت، تشریفات، مراسم و سرگرمی‌های این جشن که شاید یکی از بزرگترین تجارب فرهنگی در جزیره پوکت باشد لذت ببرند. تاریخ این جشن در۱۷ و ۱۸ ژوئن است.

فرهنگ بابا در جزیره پوکت ، زیما سفر

جشنواره گیاهخواری جزیره پوکت

با وجود طیف گسترده‌ای از فرهنگ‌ها و جوامع در جزیره پوکت، جشنواره‌های سالانه زیادی در این شهر برگزار می‌شود. یکی از بزرگترین فستیوال‌های پوکت، جشنواره سالانه گیاهخواری است. اعتقاد بر این است که این جشنواره زمانی شروع شده که یک گروه اپرای چینی بعد از اجرا در جزیره، به بیماری مالاریا مبتلا شدند، اما پس از خوردن یک رژیم گیاهخواری و عبادت نه خدای امپراتور شفا پیدا کنند. در این جشن، مردم برای رسیدن به سلامتی و آرامش ذهنی، غذاهای گیاهی می‌خورند. این جشنواره همچنین شامل مراسم مذهبی نیز می‌شود. راه رفتن بر روی آتش و سوراخ کردن بدن بخشی از تشریفات این مراسم است که بازدیدکنندگان زیادی را جذب می‌کنند. این جشنواره از تاریخ ۲۰ تا ۲۸ اکتبر برگزار می‌شود.

در جزیره پوکت، گردشگران تور پوکت  می‌توانند علاوه بر سواحل زیبا و شب زنده‌داری، فرهنگ‌های مختلف و تاریخ طولانی این جزیره را نیز تجربه کنند. با وجودد طیف گسترده‌ فرهنگ‌ها، این جزیره تجربه‌های منحصر به فردی را ارائه می‌دهند که گردشگران نمی‌توانند در جای دیگری پیدا کنند. برای تجربه فرهنگ پوکت، می‌توانید از  تور پوکت  و تور تایلند در تعطیلات تابستانی، تورهای آشپزی تایلندی و تورهای شگفت‌انگیز سنتی تایلند بازدید کنید. حتی می‌توانید از تورهای ترکیبی با شهرهای دیگر، از جمله بانکوک، چیانگ‌مای، پاتایا، کرابی، موه‌سامویی و غیره نیز ترکیب کنید.

" آژانس گردشگری و مسافرتی زیما سفر پارس ارائه دهنده تور پوکت با بهترین خدمات و تور لیدرها  می باشد "

" شما می توانید برای تعطیلات خود،  تور پوکت لحظه آخری  و  تور پوکت ارزان   را از زیما سفر پارس تهیه کنید "

جشنواره گیاهخواری جزیره پوکت ، زیما سفر

۱۰ تیر ۱۳۹۷