۰۲۱۷۴۶۳۴
تور گوانجو و آشنایی با شهر

تور گوانجو و آشنایی با شهر

تور گوانجو و آشنایی با شهر گل ها

در این مقاله، سعی می کنیم درباره شهر گل ها، گوانجو بیشتر اطلاعات به دست آوریم تا با شرکت در تور گوانجو، بیشتر از این شهر لذت ببریم

تجارت و امور مالی

گوانجو به طور سنتی مرکز تجارت برای گوانگدونگ، گوانگشی و استان های مجاور در جنوب چین بود. محصولاتی مانند قند، میوه، ابریشم، چوب، چای و گیاهان صادر شد، در حالی که کالاهای تولیدی و تجهیزات صنعتی از طریق گوانجو به داخل کشور منتقل شدند. با این حال، از دهه 1980، تعداد روزافزون کالاهای تولیدی و تجهیزات (از جمله مکانیک، برق و محصولات الکترونیکی) از طریق این شهر به جهان صادر شده است. نمایشگاه سالانه واردات و صادرات چین که در سال 1957 آغاز شد، به عنوان یک نهاد تجارت جهانی تبدیل شده است.

مراکز خرید بزرگ و بازار های عمده فروشی که در نواحی مرکزی این شهر تأسیس شده اند، شامل فروشگاه ها و فروشگاه های تخصصی می باشد.

حمل و نقل

اتوبوس ها و دوچرخه ها یکی از مهمترین وسایل حمل و نقل درون شهر بودند. با این حال، افزایش چشمگیر در استفاده از اتومبیل و موتور سیکلت رخ داده و دوچرخه کمتر دیده می شود.

مهمتر از همه، شهر یک شبکه گسترده مترو را ساخت که چندین خط آنها در داخل شهر و دیگری در شهر Foshan در جنوب غربی گوانجو واقع شده است. سیستم در حال حاضر نقش مهمی در حمل و نقل عمومی روزانه ایفا می کند.

زندگی فرهنگی

گوانجو یک شهر پر جنب و جوش است. بخش بزرگی از پارک ها، که بسیاری از آنها از سال 1949 ایجاد شده اند، کمک می کنند تا شهر را به شکل ظاهری پر جنب و جوش و شهروندی با وسعت وسیعی از امکانات تفریحی فراهم آورند. نمایش گل رنگارنگ برگزار شده در جشنواره بهار سالیانه، یک فستیوال (گردهمایی) برجسته و بزرگ است.

اگرچه کانتونی ها برخی از جنبه های شیوه زندگی مدرن ساکنان هنگ کنگ را به اشتراک می گذارند، آنها همچنین ریشه های تاریخی و فرهنگی خود را به همراه دارند. تعداد زیادی از مردم معمولا بازدید از موزه ها و آثار تاریخی زیادی را در شهر انجام می دهند و تولیداتYue  اپرا و Chao  اپرا و اجرای موسیقی به خوبی مورد توجه قرار گرفته است. گوانجو با نمایش های دست نشانده خود که از عروسک های بزرگ با سر و گردن های چوبی حک شده است، شناخته می شود.

کتابخانه دانشگاه سان یاتسن یکی از بزرگترین دارایی های چین است که شامل مجموعه ای گسترده از آثار زبان بومی است. مکان های قابل توجه تاریخی شامل آرامگاه ژائو مای، حاکم دوم نانی، ایالتی است که در سلسله Xi (غربی) هان (206 BCE-25 CE) گنجانیده شده است؛ محوطه بازسازی هوانگپو (Whampoa) آکادمی نظامی؛ و محل اقامت سان یات سن. سالن یادبود هشتگانه Sun Yat-sen یک سالن دیدنی با 3200 صندلی است و مجسمه برنز خورشید در مقابل ورودی اصلی است.

سرزندگی مردم کانتونی به خاطر اشتیاق آنها به غذا خوردن به چشم می آید. غذاهای کانتونی در دنیا شناخته شده هستند، و صدها رستوران در این شهر طیف وسیع و بی حد و مرزی را ارائه می دهند. بسیاری از محتویات تازه، از جمله غذاهای دریایی که به سرعت پخته می شوند که اغلب توسط سرخ کردن و هم زدن طبخ می شوند.

امکانات تفریحی مدرن همچنین زندگی فرهنگی شهر را غنی کرده است. امکانات ورزشی، از جمله استادیوم ها، استخرها، زمین های تنیس و مرکز قایقرانی، به تنوع فراغت در دسترس برای ساکنان شهر اضافه کرده است.

برج ظریف و بلند کانتون برای هر دو منظور پخش تلویزیونی و تفریحی ساخته شده است که در سال 2010 در جنوب ساحل رودخانه مروارید در منطقه Haizhu افتتاح شد. برج و آنتن ساخته شده با یک قاب بیرونی مشبک، دارای ارتفاع کلی 1969 فوت (600 متر) می باشند.

در میان امکانات مربوط به بازدید کنندگان، رستوران ها و کافه ها، راه پله هایی است که در اطراف هسته استوانه ای آن بیش از 30 طبقه قرار دارند و عرشه بازدید در فضای باز در بالای صفحه اصلی سازه در ارتفاع 1490 فوتی (454 متری) آن قرار دارد.

در این مقاله با تور گوانجو بیشتر آشنا شدیم. در مقالات بعدی سعی می کنیم با جزئیات تور مالزی بیشتر آشنا شویم تا شناخت بهتری از تور گوانجو داشته باشیم.

۰۴ بهمن ۱۳۹۶