۰۲۱۷۴۶۳۴
آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم برای گردشگران تور هند - بخش اول

آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم برای گردشگران تور هند - بخش اول

هر فرهنگ منحصر به فرد است و دارای ارزش های سنتی، مذهبی، رقص، جشنواره ها، موسیقی و پوشش است. این موضوع شامل اطلاعات زیادی می شود زیرا تقریبا نامحدود است.

فرهنگ هند یکی از قدیمی ترین ها است. این کشور همیشه تمدن شهری داشته است. تنوع فرهنگی شگفت انگیز در سراسر کشور موجب شگفتی گردشگران  تور هند  می شود. می توانید تصور کنید که جنوب، شمال و شمال شرقی هند سنت ها و فرهنگ های خود را دارند. واقعا فوق العاده است که چنین گونه های بسیار زیادی را در فرهنگ یک کشور مشاهده کنید.

غذاهای هند، دین و فلسفه آنها تأثیر زیادی بر کل جهان دارد. اگر چه این مطلب یک مقاله کوتاه در مورد فرهنگ هند است اما ممکن است چیزهای جدید و جالب زیادی را در آن پیدا کنید که قبل از سفر و  تور هند  خالی از لطف نیست.

هند یکی از قدیمی ترین تمدن ها است. این کشور بسیار پرجمعیت می باشد. هند کشوری با تنوع مذهبی بسیار بالا در جهان است. این کشور بزرگ همراه با تنوع فرهنگی دارای ویژگی های جغرافیایی است. آب و هوا در هند نیز بسیار متفاوت است. به ندرت کشوری در جهان را پیدا خواهید کرد که در زمینه تنوع فرهنگی بتواند با هند رقابت کند.

1. مذهب در هند

چهار ادیان هندوئیسم، سیخیزم، جینیسم و بودائیسم در هند متولد شده اند. در این کشور، ممکن است مردم از مذاهب مختلفی را بیابید. دین در هند بخش قابل توجهی از فرهنگ آن است. برخی ممکن است با این سوال روبرو شوند که چگونه افراد با چنین تنوع باوری می توانند در صلح و آرامش زندگی کنند.

قانون اساسی هند این امر را امکان پذیر کرده است. تفاوت های مذهبی در هند با آداب و رسوم و قانون ایجاد شده اند. قانون اساسی اصل آزادی مذهب را اعلام کرد. این موضوع آزادی را به فرد یا جامعه برای باور هر آموزه ای را می دهد.

برخی می گویند که مسیحیت در هند قدمتی برابر با مسیحیت قدیمی دارد. این یک واقعیت تامل برانگیز است. تاریخ ادعا می کند که موسسه آپوستل توماس در قرن اول میلادی مسیحیت را تأسیس کرده است. طبق سرشماری سال 2011، در هند 27.8 میلیون پیرو وجود دارد.

مذهب در هند ، زیما سفر

2. ارزش های فرهنگی سنتی

این موضوع قابل توجه است که اگر فردی مقاله ای درباره فرهنگ هند می نویسد، باید مراسم و آداب و رسوم درخشان را در آن ذکر کند. این ارزش های فرهنگی سنتی متعلق به گونه خاصی از ارزش ها هستند مانند دست زدن به پای بزرگان که با این کار جوانان و کودکان احترام خود به بزرگان را نشان می دهند

لمس پای بزرگان در هند یک کار رایج است. اولین درسی که کودکان هندی درباره آداب و رسوم هندی یاد می گیرند، دست زدن به پاهای بزرگان است. با این وجود، یکی از چیزهای مهم مربوط به این سنت، این است که فردی که پایش را لمس می کنید، باید از نظر سنی و معنوی بالاتر از شما باشد.

Namaste اولین کلمه ای است که شخص پس از ورود به هند می شنود. این یک احوالپرسی سنتی در هند است. این ویژگی همچنین به ارزش های فرهنگی سنتی تعلق دارد. سلام، Namaste، به معنای واقعی کلمه به معنای "من در برابر شما تعظیم می کنم" است.

ارزش های فرهنگی سنتی ، زیما سفر

3. ساختار خانواده

خانواده هندی سنتی یک خانواده مشترک است. این بدان معنی است که بیش از یک نسل در یک خانه زندگی می کنند. تجربه زندگی زیر یک سقف برای افراد بسیار منحصر بفرد است.

پدربزرگ مسئولیت اصلی امور خانواده را بر عهده دارد. اگرچه این یک سنت قدیمی است و ارتباطات خانوادگی را نزدیک تر می کند اما امروزه اکثر مردم هند به سیستم خانواده هسته ای و مجزا روی آورده اند.

هر دو سیستم خانواده برای هند بسیار حیاتی هستند. سیستم خانواده مشترک یادآور سنت های آنها بوده، در حالی که خانواده های هسته ای به آنها کمک می کند تا رو به جلو حرکت کنند.

سفر به هند را با  تور هند  زیما سفر پارس تجربه کنید.  تور ارزان هند  و  تور لحظه آخری هند  زیما سفر پارس فرصتی مناسب برای بازدید از این کشور را برای شما مهیا می کند.

با مقالعه بعدی ما همراه باشید.

آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم برای گردشگران تور هند (بخش دوم)

ساختار خانواده ، زیما سفر

۱۹ تیر ۱۳۹۷