۰۲۱۷۴۶۳۴
به جزیره کیش خوش آمدید

به جزیره کیش خوش آمدید

به تور جزیره کیش خوش آمدید

درخدمت شما عزیزان هستیم با مطلبی تازه از جزیره کیش که می تواند شما را با نگین خلیج فارس بیشتر آشنا کند.

زیما سفر پارس، اجرا کننده  تور کیش ، تقدیم می کند:

درباره کیش:

به سواحل آفتابی ایران خوش آمدید، جزیره‌ای جذاب که از دهه ۵۰ تبدیل به یکی از سواحل پر رفت‌ و آمد ایران شده و هرساله پذیرای بازدیدکنندگانی است که برای شنا، خرید و گذراندن تعطیلات خود به این جزیره می‌روند. شاید به جرئت بتوان گفت که کیش پرشورترین شهر ایران است. هتل‌ها، بلوک‌های مسکونی و مجتمع‌های خرید (از منطقه یک منطقه آزاد تجاری است) در چشم‌انداز بیابانی که زمانی بسیار کم جمعیت بود خودنمایی می‌کنند و تعداد توریست‌های داخلی، به ویژه در زمستان که بقیه شهرهای ایران سردتر می‌شوند، در حال افزایش است. با این حال، گردشگران خارجی عمدتا کیش را نادیده می‌گیرند. دیدار از کیش، یک راه عالی برای تجربه‌ی بودن ایران از دیدگاهی کاملا متفاوت است. دیگر شهرهای دیدنی ایران را فراموش کنید و خودتان را برای لذت بردن از دریا، شن و خورشید در فضایی آرام آماده کنید.

کیش جزیره‌ای در قسمت جنوبی خلیج فارس است. این جزیره منطقه آزاد تجاری است و برای ورود نیاز به گرفتن ویزا نیست. کیش یکی از کوچکترین جزایر خلیج فارس است. «نیویورک تایمز» کیش را یکی از 10 جزیره زیبا در جهان معرفی کرده است.

یکی از بزرگترین سواحل جهان، در جزیره کیش واقع است. فاصله این جزیره تا جنوبی‌ترین بخش ایران 19 کیلومتر، و تا تهران 1052 کیلومتر است. بهترین زمان برای بازدید از جزیره بین ماه‌های مهر تا فروردین است.

آب‌های این جزیره بسیار زلال و آرام است. ساحل‌های شنی این جزیره طولانی و خلوت و مانند سواحل دبی شلوغ نیست. مکانی ایده آل برای خانواده‌ها و زوج‌‌ها؛ اما زنان باید روسری و لباس‌های مخصوص شنا بپوشند.

در جنوب غربی کیش، می‌توانید کشتی یونانی به گل‌نشسته را ببینید.

مرکز غواصی کیش نیز در ساحل هتل بین المللی شایان قرار دارد و هزینه یک ساعت غواصی با تجهیزات چیزی حدود ۳۵۰۰۰ تومان یا 10 دلار است.

هتل‌های 5 ستاره زیادی در جزیره وجود دارند، مانند هتل بزرگ داریوش؛ اما گردشگران می‌تواند متناسب با بودجه خود هتل‌های زیاد دیگر هم پیدا کنند.

ساکنان جزیره کیش، از قرن‌ها پیش این جزیره را برای زندگی انتخاب کرده بوده اند و شواهدی نیز وجود دارد که این ادعا را ثابت می‌کند، مثل شهر زیرزمینی کاریز که 2500 سال پیش در دوران هخامنشی ساخته شده است.

جزیره کیش یکی از جذاب‌ترین جزایر جهان است و برای ورود نیازی به ویزا ندارد. هر توریستی می‌تواند متناسب با بودجه و اولویت‌های خود هتل مورد نظر خود را پیدا کند. جزیره کیش کاملا مناسب مسلمانان و زوج‌هایی است که نمی‌خواهد در سواحل شلوغ وقت بگذارنند.

از  تور های کیش  ما دیدن فرمایید.

چه زمانی برای رفتن به جزیره کیش مناسب است؟

اطلاعات زیر برای تصمیم‌گیری به شما کمک می‌کند:

  • بهترین ماه‌ها برای آب‌ و هوای خوب در جزیره کیش دی، بهمن، اسفند، فروردین و اردبهشت است
  • به طور متوسط، گرم‌ترین ماه‌ها خرداد، تیر، مرداد، شهریور و مهر است
  • جزیره کیش در ماه‌های خرداد، تیر، مرداد، شهریور و مهر خشک است
  • بهترین ماه‌ها برای شنا، ماه‌های خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر و آبان است

آب‌وهوای منطقه کیش

  • آب و هوا در دی‌ماه بسیار مطلوب است. دمای ثبت‌شده در این ماه 27 درجه سانتیگراد است و در هر ماه حدود 21 میلی متر باران می‌آید.
  • از بهمن تا فروردین آب‌وهوا عالی است. دمای ثبت شده در این ماه 36 درجه سانتیگراد است و در فروردین حدود 5 درصد بارندگی دارد.
  • در ماه اردیبهشت آب و هوا خیلی مطلوب نیست. دما 36 درجه سانتیگراد می‌رسد.
  • بین ماه‌های خرداد تا شهرویور هوا بسیار گرم می‌شود. حداکثر دما به 38 درجه سانتیگراد می‌رسد و در شهریور حدود 1 میلیمتر باران می‌آید.
  • در مهر هم خیلی آب و هوا مطلوب نیست. در طی روز دما به طور متوسط 32 درجه سانتیگراد است و حدودا 1 میلیمتر باران می‌آید.
  • از ماه آبان تا آذر، آب و هوا بسیار خوب است. در ماه آذر دمای آب 26 درجه سانتیگراد است.

زیما سفر پارس، مجری تور کیش با کیفیت فوق العاده همراه شماست. از  صفحه تور کیش  ما دیدن کنید.

۰۸ بهمن ۱۳۹۶