۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان سفر به پوکت - بخش اول

بهترین زمان سفر به پوکت - بخش اول

آب و هوا و اقلیم پوکت

پوکت در تمام طول سال با درجه حرارت متوسط 22 -34 درجه سانتی گراد، یک منطقه گرم است. اکثر مسافرین  تور پوکت  ماه نوامبر تا فوریه را بهترین زمان برای بازدید از پوکت می دانند، زمانی که روزها بیشتر آفتابی و خشک هستند و اگر قصد دارید زمان زیادی را در ساحل صرف کنید زمانی ایده آل است.

فصل مرطوب از ماه می تا اکتبر می باشد، زمانی که بادهای موسمی جنوب غربی سطح بارش و رطوبت بیشتری را به ارمغان می آورند. در طول فصول خلوت، می توانید پیشنهادات بهتری برای گزینه های اقامت بیابید و جمعیت کمتری را در خیابان ها خواهید دید.

بین ماه های آپریل و می، درجه حرارت در سال به بالاترین مقدار خود می رسد و می تواند به معنی گرمای ناخوشایند باشد. پوکت یک پایگاه عالی برای لذت بردن از بهترین نقاط غواصی و شیرجه در تایلند از جمله Koh Phi Phi و جزایر Surin و Similan است. بهترین زمان برای غواصی زیر آب یا شیرجه از نوامبر تا آپریل است، زمانی که میدان دید در زیر آب مناسب و شرایط آب آرام تر است گردشگران  تور پوکت  می توانند از جزایر Surin و Similan از اواسط اکتبر تا اواسط ماه می بازدید کنند.

 

وضعیت آب و هوا و اقلیم پوکت

 

حداکثر دما در طول روز

حداقل دما در طول شب

دمای میانگین آب

متوسط بارندگی

متوسط زمان حضور آفتاب

ژانویه

31°C

22°C

28°C

48mm

8h

فوریه

32°C

23°C

28°C

34mm

8h

مارچ

32°C

23°C

30°C

84mm

8h

آپریل

32°C

25°C

30°C

173mm

8h

می

31°C

25°C

30°C

307mm

6h

جون

30°C

25°C

30°C

228mm

5h

جولای

30°C

25°C

28°C

235mm

5h

آگوست

30°C

25°C

29°C

280mm

5h

سپتامبر

29°C

24°C

29°C

413mm

4h

اکتبر

30°C

24°C

29°C

309mm

5h

نوامبر

30°C

23°C

29°C

205mm

5h

دسامبر

30°C

23°C

29°C

52mm

5h

 

 در اینجا راهنمای ماهانه ما در مورد شرایط آب و هوای گرمسیری برای سفر و  تور پوکت  از جمله فصول موسمی آن آورده شده است.

 

پوکت در ماه ژانویه

ژانویه یکی از بهترین ماهها برای سفر به پوکت است. روزها با دمای متوسط 27 درجه سانتیگراد گرم بوده و شب ها خنک می باشند و روزانه 8 ساعت می توانید از حضور آفتاب لذت ببرید.

هر چند در هیچ یک از مناطق استوایی نمی توانیم سفر بدون باران را تضمین کرد، اما ماه ژانویه یکی از خشک ترین ماه های پوکت است. این یکی از بهترین زمانها برای بازدید از تایلند به عنوان یک مقصد عالی است، زیرا اکثر مناطق کشور از دمای هوای بسیار بالایی برخوردار بوده و به طور کلی خشک است.

اگر قصد دارید به شیرجه و یا غواصی زیر آب بپردازید، می توانید از درجه حرارت آب دریا در حدود 28 درجه سانتیگراد و یک میدان دید خوب در سواحل نزدیک از جمله Koh Phi Phi و جزایر Surin و Similan لذت ببرید.

 

پوکت در ماه فوریه

در ماه فوریه، هوا در پوکت گرم و خشک با دمای متوسط 23-33 درجه سانتی گراد است. این یک ماه پرطرفدار دیگر برای گردشگران  تور پوکت  و لذت بردن از سواحل زیبای آن است.

در طول روز می توانید از 9 ساعت آفتابی در آسمان آبی و بارش های گرمسیری عجیب و غریب لذت ببرید. فوریه یکی دیگر از ماه های ایده آل برای ترکیب تفریحات در تایلند است. شرایط شیرجه و غواصی در زیر آب نیز خوب می باشد، زیرا دریاها آرام و گرم با دمای 29 درجه سانتیگراد هستند.

 

پوکت در ماه مارچ

پوکت در ماه مارچ گرم است که با پایان فصل خشک، با افزایش اندک بارش و رطوبت همراه می شود. دمای متوسط بین 23-34 درجه سانتی گراد بوده و روزها به طور کلی آفتابی با آسمان آبی هستند. درجه حرارت آب دریا برای شیرجه و غواصی در زیرآب با دمایی در حدود 29 درجه سانتیگراد کاملا مناسب است.

 

پوکت در ماه آپریل

در ماه آپریل، پوکت گرم و مرطوب است و احتمال بارش های سنگین نیز وجود دارد. روزها با دمای متوسط 33 درجه سانتیگراد گرم بوده و در طول روز 8 ساعت می توانید از حضور آفتاب لذت ببرید. دمای آب دریا معمولا حدود 29 درجه سانتیگراد است. آپریل آخرین ماه مناسب برای غواصی در زیر آب و شیرجه در جزایر Surin و Similan قبل از اینکه برای تعمیر و نگهداری بسته شوند، می باشد.

سال نو تایلندی، Songkran، یک جشن ملی یک هفته ای است که در ماه آپریل برگزار می شود، که عمدتا با آب بازی های عظیم خود در سطح شهر شناخته می شود و یک مراسم خوشایند برای فراموش کردن گرمای سوزان ماه های قبل می باشد.

آزانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس ارایه دهنده بهترین های تور پوکت است.  تور پوکت ارزان  و  تور پوکت لحظه آخری  زیما سفر پارس را برای سفر به تایلند و بازدید از پوکت از دست ندهید.

درمقاله بعدی نیز همراه ما باشید. 

۲۶ تیر ۱۳۹۷