۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان سفر به پوکت - بخش دوم

بهترین زمان سفر به پوکت - بخش دوم

در مطلب قبلی در مورد آب و هوا شهر پوکت در ماههای مختلف صحبت کردیم در این مطلب نیز به ادامه شرایط آب و هوایی شهر پوکت می پردازیم تا بتوانید با مطالعه این مقالات بهترین زمان برای بازدید از پوکت و یک تور پوکت  مناسب را انتخاب کنید.

شرایط آب و هوایی پوکت در ماههای سال

پوکت در ماه می

ماه می در پوکت بسیار گرم است و اقلیم آن به طور فزاینده ای با رسیدن بادهای موسمی از جنوب غرب و شروع فصل بارانی، مرطوب می شود. درجه حرارت در محدوده 25-32 درجه سانتی گراد بوده و در طول روز می توانید 8 ساعت از حضور آفتاب لذت ببرید. احتمال بارش های شدید و ترکیب روزهای آفتابی و ابری نیز وجود دارد. در طول فصل مرطوب، شنا کردن در دریا ممکن است به دلیل شرایط دشوار امکان پذیر نباشد. جزایر Surin و Similan از اواسط ماه می تا اواسط ماه اکتبر برای حفاظت از محیط زیست بسته می شوند.

پوکت در ماه ژوئن

در ماه ژوئن، پوکت گرم بوده و احتمال بارش زیاد است. این ماه گرم و مرطوب با دمای متوسط 29 درجه سانتیگراد است و احتمال بارش های فراوان نیز در آن وجود دارد. سواحل پوکت برای شناکردن به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی مکان مناسبی نمی باشد؛ Koh Samui در خلیج تایلند یک جایگزین خوب برای گردشگران  تور پوکت است، چرا که این منطقه گرم و اغلب خشک باقی می ماند.

پوکت در ماه جولای

در ماه جولای پوکت گرم و مرطوب است. بادهای موسمی جنوب غربی به این معنی است که احتمال بارش باران و شرایط نامساعد جوی وجود دارد. برای شرایط بهتر آب و هوایی و شرایط مناسب برای شنا، می توانید Koh Samui و Koh Phangan در سواحل شرقی را در نظر داشته باشید.

پوکت در ماه آگوست

در ماه آگوست، هوا مرطوب و گرم است. دمای متوسط بین 25 و 31 درجه سانتیگراد می باشد و احتمال بارندگی در تمام طول این ماه وجود دارد. اگر شما به دنبال تابش خورشید و شن و ماسه در جنوب شرقی آسیا هستید، تور بالی  یک جایگزین خوب خواهد بود.

پوکت در ماه سپتامبر

سپتامبر به طور معمول یکی از مرطوب ترین ماه ها در پوکت است. شما می توانید انتظار بارش ها و رعد و برق های سنگین را داشته باشید و همچنین دمای متوسط نیز در حدود 27 درجه سانتیگراد می باشد. بالی و برخی از سواحل ویتنام مانند Nha Trang و Hoi An دارای آب و هوای دوست داشتنی هستند. بنابراین اگر به دنبال یک مکان ساحلی برای گذراندن تعطیلات خود در جنوب شرق آسیا هستید، این مناطق را در نظر داشته باشید.

پوکت در ماه اکتبر

آب و هوای پوکت در اکتبر مرطوب و گرم است. این پایان فصل مرطوب است، به همین علت بارندگی در طول ماه کاهش می یابد اما باز هم احتمال بارندگی در طول روزهای گرم و آفتابی وجود دارد. دمای متوسط در حدود 28 درجه سانتیگراد است و روزانه 7 ساعت می توانید از آفتاب لذت ببرید.

پوکت در ماه نوامبر

پوکت در ماه نوامبر خشک و آفتابی است. این یکی از بهترین ماهها برای بازدید از پوکت است، زمانی که آب و هوا رطوبت کمتری داشته و روزانه می توانید 7 ساعت از آفتاب لذت ببرید. درجه حرارت در حدود 23 درجه سانتیگراد و 31 درجه سانتیگراد است و هوا در سایر نقاط کشور نیز بسیار خشک و آفتابی است . یک زمان ایده آل برای کشف مقصد های دیگر در تایلند در کنار پوکت. بهبود شرایط آب و هوایی، زمان خوبی را برای غواصی در زیر آب و شیرجه برای مسافران  تور پوکت  فراهم می کند.

پوکت در ماه دسامبر

آب و هوای پوکت در ماه دسامبر گرم و خشک است. این یک ماه پرطرفدار برای بازدید از پوکت است زیرا می توانید روزانه 8 ساعت از آفتاب لذت ببرید و درجه حرارت نیز بین 23-31 درجه سانتی گراد است. دسامبر یکی دیگر از ماه های عالی برای استفاده از آب و هوای فوق العاده در سراسر کشور برای تعطیلات چند منظوره در کنار بانکوک و چیانگ مای است.

از  تور پوکت  آژانس گردشگری زیما سفر پارس با بهترین امکانات و برنامه های تفریحی برای تعطیلات خود بهره ببرید.  تور پوکت ارزان  و  تور پوکت لحظه آخری  زیما سفر پارس یک فرصت مناسب برای سفر به تایلند می باشد.

۰۸ مرداد ۱۳۹۷