۰۲۱۷۴۶۳۴
5 مورد از کارهایی که باید در گوانجو چین انجام دهید

5 مورد از کارهایی که باید در گوانجو چین انجام دهید

گوانجو یک شهر بندری بزرگ و دروازه ای در جنوب چین است. از زمان سلسله تانگ (618-907 میلادی)، بازرگانان خاورمیانه به گوانجو آمده و معاملات تجاری خود را در آن انجام می دادند که پس از آنها تاجرانی از هند و اروپا نیز به اهمیت تجاری این شهر پی بردند.

گوانجو، قبلا به عنوان کانتون شناخته می شد، اگر شما به غذاهای کانتونی مانند دیم سام، گوشت کبابی، و نودل علاقه دارید، شهر گوانجو مکانی است که حتما باید از آن دیدن کنید. علاوه بر غذا، گوانجو دارای 2000 سال تاریخ چینی، شگفتی های معماری قدیمی و مدرن و رودخانه معروف مروارید است.

گوانجو 121 مایل از هنگ کنگ فاصله دارد. تنها سه ساعت با قطار طول می کشد تا از گوانجو به هنگ کنگ سفر کنید. شما می توانید یک سفر یک روزه به هنگ کنگ بروید، اما اگر می خواهید با شهر آشنا شوید، حداقل دو شب را به شما توصیه می کنیم.

در اینجا لیستی از کارهایی که باید در گوانجو انجام دهید آورده شده است:

  1. ساختمان های قدیمی و کوچه های محله Xiguan را کشف کنید

معماری شرقی و غربی، تونگ لو یا qilou را تحت تاثیر قرار داده است و خانه هایی در یک ردیف در سال 1900 در گوانگژو قدیم ساخته شد. طبقه اول این خانه ها برای مصارف تجاری استفاده می شد و طبقه های بالایی برای مصارف خصوصی مورد استفاده قرار می گرفت. شما می توانید این خانه ها را در کنار جاده شلوغ Shangxiajiu پیدا کنید.

در جاده Shangxiajiu، یک جاده بدون وسیله نقلیه، تونگ لاو در حال حاضر رستوران ها، نانوایی ها، مغازه های سوغاتی، فروشگاه های الکترونیکی، و خیلی موارد دیگر را قرار داده است.

دیگر جاذبه هایی که ارزش بازدید دارند، کوچه های پیچیده و خانه های سنتی Xiguan هستند. خانه های Xiguan دارای آجر های خاکستری و دروازه های افقی چوبی نواری با Tanglong در جلوی خود هستند. این تنگلنگ ها به دلایل امنیتی و تهویه مناسب در جلوی خانه ها قرار گرفته اند.

تعداد کوچه های باریک و خانه های سنتی هر ساله کاهش می یابند و راه را برای ساخت ساختمان های مدرن باز می کند.

  1. کاوش در جزیره شامیان

قبل از عبور از مسیرهای عبور عابر پیاده برای ورود به جزیره شامیان، در بازار پزشکی Qingping (واقع در انتهای جنوبی جاده Shangxiajiu) که در آن شما طب سنتی چینی از جمله اسکارپروس های خشک، حشرات، ادویه جات و انواع ریشه ها را پیدا خواهید کرد، توقف کنید.

جزیره شامیان در گذشته ​​یک منطقه متعلق به بریتانیا و فرانسه بود. تجار زاید در این جزیره 44 هکتاری از اوایل قرن 18 تا اواسط قرن نوزدهم کار می کردند. در منطقه مربوط به فرانسه، کنسولگری قدیمی فرانسه، باغ کنسولگری فرانسه (پارک شامیان)، کلیسای کاتولیک بانو لورد و محل اقامت مسیحیان فرانسوی قرار دارد.

 

در بخش مربوط به بریتانیا خانه های تجاری، آپارتمان ها، املاک و کلیساها قرار داشتند. بازرگانان تا قرن نوزدهم آزادی کامل برای ترک جزیره شامیان را نداشتند ​​. پل ها هر شب در ساعت 10 بسته می شدند.

این جزیره در ساحل رودخانه مروارید واقع شده است و با مجموعه ای از مسیرهای پیاده روی به سایر نقاط گوانجو متصل شده است.

  1. از پارک Yuexiu دیدن کنید

در این پارک، مجسمه معروف پنج معبد و برج Zhenhai (برج پنج طبقه) قرار دارد. با بازدید از موزه شهر گوانجو می توانید در مورد تاریخ شهر و میراث فرهنگی آن مطالبی را بیاموزید.

قدم زدن در اطراف خرابه های قدیمی دیوار شهر سلسله مینگ و از طریق باغ ها و دیدن مردم محلی در حال رقص یا تمرین تای چی و ماهیگیری در دریاچه از جمله فعالیت هایی است که می توانید انجام دهید.

  1. کروز شبانه در رودخانه مروارید

یک شب را به کروز بر روی رودخانه مروارید اختصاص دهید و یک چشم انداز متفاوت از منظره شهر در شب دریافت کنید. در طول این کروز شبانه، شما از زیر پل های گوانجو، پل Haizhu، Jiangwan، Haiyin، Jiefang و Renmin عبور خواهید کرد. برج کانتون، میدان Zhuhai، جزیره Shamian، عمارت Aiqun، و موارد دیگری را خواهید دید.

رودخانه مروارید، Zhujiang به زبان محلی، از غرب تا شرق گوانجو گسترده می شود. این یکی از برجسته ترین شهرها و چهارمین رودخانه طولانی (1،376 مایل) در چین است.

  1. از غذای کانتونی لذت ببرید

غذاهای کانتونی گوانجو شبیه به آن چیزی که در هنگ کنگ یافت می شود. هنگامی که در گوانجو هستید، باید حتما دیم سام را در رستوران گوانجو امتحان کنید. این رستوران از سال 1935 در محل اصلی خود در 2 Wenchang South Road واقع شده است. از آنجا که مشتریان این رستوران به طور عمده افراد محلی هستند، منوی رستوران فقط به زبان چینی است. Meixin Garden در خیابان Tianhe East و رستوران باغ جنوبی در Qianjin Road نیز برای خوردن دیم سام به شدت توصیه می شوند. شما برای یک دیم سام با طعم و مزه مشابه تنها نصف قیمت هنگ کنگ را پرداخت خواهید کرد.

سایر غذاهایی که باید امتحان کنید شامل نودل ، گوشت کبابی و رول های نودل و برنج هستند. اگر شما ماجراجو هستید، در کوچه ها قدم بزنید و مغازه های کوچک را که زنجبیل و برنج را با انواع غذاهای انتخابی شما ترکیب می کنند، امتحان کنید.

 

به صفحه  تور چین بیایید و از  تور گوانجو  آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس دیدن فرمایید.

آفر ها و تخفیف ها را از کارشناسان مجرب ما با تماس با 02174634 جویا شوید.

۱۰ مرداد ۱۳۹۷