۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان برای بازدید از هند - بخش دوم

بهترین زمان برای بازدید از هند - بخش دوم

در ادامه مطلب قبلی در این مقاله هم در مورد زمان و آب و هوای سفر به هند برای شما صحبت می کنیم تا بتوانید برای سفر خود در بهترین زمان برنامه ریزی کنید و با بهترین تور هند یک سفر عالی داشته باشید.

چگونگی آب و هوای فصل تابستان برای بازدید از هند

از پایان مارس تا شروع فصل موسمی در ماه ژوئن و همچنین در ماه های اکتبر و نوامبر، این کشور می تواند بسیار گرم باشد. در قسمت های مرکزی و مسطح شمال هند، دما می تواند تا 45-50 درجه سانتیگراد نیز افزایش یابد. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید به هند سفر کنید. در واقع، این فقط به این معنی است که بیشتر زمان خود را بهتر است در مناطق کوهستانی صرف کنید! این زمان مناسبی برای بازدید از هیمالیا یا بخش های شمال شرقی هند است. شما می توانید در تور هند از شهر رومی ریشیکش که در ساحل رودخانه مقدس گنگا یا تبعیدگاه دالایی لاما در دارامسالا قرار دارد دیدن کنید.

شما می توانید از ایستگاه های تپه ای بریتانیا مانند شیملا یا دارجلینگ نیز بازدید کنید و در دامنه رشته کوه های بزرگ در شمال و شمال شرقی هند پیاده روی کنید. Ladakh در پایان ماه می به راحتی قابل دسترس خواهد بود. سفر معنوی استفانی به هند را که او به Dharamsala و Rishikesh در کوهستان ها سر زده است ، تجربه کنید. از بمبئی در شمال کشور تا انتهای جنوبی ترین نقطه در شبه قاره موازی با سواحل غربی Ghats غربی، یک رشته کوه کوهستانی به طول 1600 کیلومتر وجود دارد که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و پارک های ملی، پناهگاه های حیات وحش، ذخایر جنگلی و همچنین ایستگاه های تپه ای جذابی را شامل می شود. مکان های عالی برای فرار از گرما Wayanad، Munnar، Thekkady، Coorg، Ooty و Conoor هستند.

هر بار که دشت ها را ترک می کنید و در بین ماه های مارس و ژوئن و در اکتبر و نوامبر وارد مناطق کوهستانی می شوید، فورا تفاوت دما و کیفیت هوا را احساس خواهید کرد. از آنجایی که فصل خلوت و کم تردد از ماه آوریل در هند شروع می شود، شما می توانید با  تور هند ارزان  با رزرو هتل های ارزان در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید. به غیر از رشته کوه های شمالی که فصل های اصلی در ماههای آپریل و می به طور کامل از قبل رزرو می شوند.

زمان مناسب گردشگری برای بازدید از هند

بهترین زمان برای بازدید از هند و در نتیجه فصل گردشگری هند از نوامبر تا آغاز ماه مارس متغیر است. این زمانی است که هند به طور متوسط درجه حرارت متوسطی در مناطق جنوبی، مرکزی و مناطق مسطح شمالی هند تا آب و هوای بسیار سرد همراه با برف و مناطق غیر قابل دسترس در شمال را تجربه می کند. اگر در این زمان با تور هند برای گذراندن تعطیلات خود در هند برنامه ریزی کرده اید بهتر است حداقل از سه ماه قبل رزروهای خود را انجام دهید تا بهترین هتل ها را انتخاب کنید.

مقاصد اصلی توریستی شامل راجستان، آگرا (میزبان تاج محل)، گوا و کرالا کاملا شلوغ خواهند بود. به ویژه در طول کریسمس و تعطیلات سال نو، گوا به طور کامل توسط گردشگران تور هند  رزرو می شود، چرا که در این زمان حتی بسیاری از گردشگران داخلی نیز به این مناطق می آیند.

تور هند

بر این اساس، اگر شما فقط به آب و هوای خنک علاقه ندارید، بلکه به دنبال دیگر جاذبه های توریستی هند هستید و از شلوغی محیط اطراف در حین مسافرت لذت می برید، هیچ چیز جذاب تر از سفر به هند در فصول شلوغ و پرتردد وجود ندارد.  تور هند زیما سفر پارس را بررسی کنید که تقریبا تمام موارد آن را می توانیم در این مدت اجرا کنیم.

مهمترین جشنواره های هند در چه زمانی برگزار می شوند؟

در هند چندین رویداد و فستیوال وجود دارد که به خودی خود می توانند دلیل سفر شما به هند باشند. بنابراین اگر شما می توانید سفر و تور هند را در تاریخ های نزدیک به برگزاری آنها برنامه ریزی کنید، می توانید سفر خود را حتی جادویی تر نیز کنید.

دیوالی، جشنواره نورها، معمولا در ماه اکتبر و گاهی اوقات در اوایل نوامبر برگزار می شود. هولی، جشنواره رنگ ها، در ماه مارس برگزار شده و یک تجربه سرگرم کننده است. آگوست و سپتامبر در سراسر کشور با برداشت محصول های بی شمار، متنوع و جشنواره های مذهبی مانند گانش Charturthi (جشنواره فیلی به نام خدا)، Onam (ده روز جشنواره برداشت محصول در کرالا)، Navrati ( نه روز جشنواره برای جشن گرفتن الهه مادر) و دوشرا (جشنواره مذهبی بر اساس اسطوره هندو) همراه است.

در حالی که ممکن است شرکت در جشن های محلی فوق العاده باشد، شما همچنین باید بدانید که بسیاری از این جشنواره ها در میان خانواده ها جشن گرفته می شوند. بنابراین بهتر است که در آن زمان در یک خانه محلی اقامت داشته باشید. درست قبل و بعد از تعطیلات مانند دیوالی، تمام قطارها به مدت طولانی رزرو می شوند و نرخ های رقابتی به حداکثر مقدار خود می رسد؛ زیرا بسیاری از اهالی هند در سراسر کشور برای گذراندن اوقات خود در کنار خانواده در سراسر هند سفر می کنند. بنابراین شما باید از قبل رزرو خود را انجام دهید. زمان برگزاری فستیوال ها همیشه با تاریخ های تعطیلاتی که در ذهن دارید، همزمان نمی شوند، اما فقط کافی است زمان مورد نظر برای سفرتان را به ما بگویید آژانس گردشگری و مسافرتی زیما سفر پارس در برنامه ریزی بهترین زمان برای  تور هند به شما کمک میکند.

اگر هنوز مطمئن نیستید چه زمانی به هند سفر کنید یا از چه مکان هایی در زمان اقامت خود دیدن کنید، با تور هند آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس سفر خود را برنامه ریزی کنید . ما می توانیم به شما کمک کنیم تا بهترین زمان را انتخاب کنید. تور ارزان هند و  تور هند لحظه آخری  زیما سفر پارس فرصتی مناسب برای سفر به هند می باشد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۷