۰۲۱۷۴۶۳۴
معرفی پارک ساحلی میرمهنا در کیش

معرفی پارک ساحلی میرمهنا در کیش

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

تور کیش و پارک ساحلی جذاب میرمهنا

میرمهنا بزرگ‌ترین پارک ساحلی جزیره کیش است. پس اگر قصد برقراری تور کیش را دارید؛ از جمله مکان‌های تفریحی کیش که پیشنهاد می‌کنیم حتما به آن سر بزنید، پارک ساحلی میرمهنا است. در این مطلب وب‌سایت زیما سفر پارس به معرفی جاذبه‌های تفریحی و ویژگی‌های این پارک می‌پردازیم.

این پارک ساحلی که استفاده از آن برای عموم آزاد است؛ در سواحل شمالی و شمال غربی جزیره کیش واقع شده است. در میانه این پارک ساحلی، اسکله‌ای با همین نام نیز وجود دارد که محلی خوب برای علاقمندان به ماهیگیری است. اسکله میرمهنا فضای پارک را به دو بخش جداگانه تقسیم کرده است؛ که به این دو بخش فاز 1 و فاز 2 گفته می‌شود. فاز یک قدیمی تر است و از امکانات بیشتری برخوردار است. فاز 2 نیز در حال ساخت بوده و هنوز کامل نشده است. با این وجود حتما پیشنهاد می کنیم در تور کیش به این پارک سری بزنید. قطعا جذابیت‌هایی برای تماشا دارد.

فاز اول پارک ساحلی میرمهنا

فاز یک پارک میرمهنا از مسجد خاتم آغاز شده و تا اسکله ادامه دارد. فاز دو پارک نیز از اسکله تا میدان جاسک کشیده شده است. این فاز در نزدیکی منطقه بومیان جزیره واقع شده است؛ و همچنین در نزدیکی بلوار دریا که شلوغ‌ترین بلوار کیش است قرار دارد.

نام این پارک ساحلی از شخصی به همین نام گرفته شده است. روایت‌های تاریخی بیان می‌کند که میرمهنا کسی بود که در دوره زندیه در خلیج فارس با متجاوزان هلندی نبرد کرد؛ و به کمک نیروهای انگلیسی آنها را از منطقه بیرون راند. جالب است بدانید که بجز پارک میرمهنا، بندری در جزیره کیش و جزیره‌ای غیرمسکونی در خلیج فارس نیز به نام او مزین شده است.

اگر علاقمند به پیاده‌روی، استراحت در آلاچیق‌ها و کباب‌خوری هستید؛ فاز اول پارک میرمهنا بهترین مکان برای شماست. در این بخش پارک میرمهنا که حدود 40 هزار متر مربع مساحت دارد؛ مجموعه‌ای از مسیرهای زیبای پیاده‌روی، آلاچیق‌هایی برای استراحت به همراه منقل و سایر امکانات معمول در نظر گرفته شده است.

بجز موارد گفته شده در نزدیکی این پارک می‌توانید سری به بازار عرب‌ها بزنید؛ و یا از بازار ماهی فروش‌ها اقدام به خرید ماهی نمایید. وجود بوفه و چایخانه سنتی در این منطقه، آخرین مواردی است که در فاز اول پارک میرمهنا قابل ذکر است.

اسکله میرمهنا

اسکله میرمهنا جداکننده دو فاز پارک ساحلی میرمهنا است. البته به جز این ویژگی، محلی خوب برای انجام تفریحات مختلف از جمله ماهی‌گیری و تمشاای غروب آفتاب، قدم زدن و تماشای موجودات دریایی است.

اسکله میرمهنا 130 متر طول و 9 متر عرض دارد. این اسکله بتنی محلی خوب برای قایق سواری هم هست. درباره اسکله میرمهنا فراموش نکنید که با توجه به فصول زاد و ولد ماهی‌ها، در تمام طول سال اجازه ماهی‌گیری در آن وجود ندارد. همچنین در این اسکله اجازه شنا در دریا وجود ندارد. در نهایت تماشای غروب آفتاب از روی این اسکله یکی از مناظر زیبای طبیعت است؛ که پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

فاز دوم پارک ساحلی میرمهنا

فاز دوم پارک ساحلی میرمهنا جدیدتر از فاز اول آن است؛ و بعضی از بخش‌های آن به تازگی افتتاح شده است. این فاز پارک ساحلی میرمهنا از فاز اول بزرگ‌تر است؛ و با مساحت حدود 60 هزار متر مربع، امکانات زیادی را در اختیار مسافران  تور کیش  خواهد گذاشت. البته به دلیل تازه ساخت بودن هنوز آن طور که باید شلوغ نشده است. در این فاز دو محوطه اصلی برای بازی کودکان قرار دارد؛ که آن را از فاز اول متمایز می‌کند. البته همان‌طور که گفتیم تا تکمیل این فاز هنوز جزئیات زیادی باقی مانده است.

درباره تور کیش زیما سفر

با ما تماس بگیرید  ( 02174634 ) و از اطلاعات بیشتری برخوردار شوید.

آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس، مجری تور کیش ، تور کیش ارزان و تور کیش لحظه آخری می باشد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۷

نظرات کاربران