۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره بازدید از دیوار چین

همه چیز درباره بازدید از دیوار چین

یکی از انگیزه‌های سفر به چین بازدید از دیوار چین است. دیوار چین را می‌توان مشهورترین جاذبه تاریخی و توریستی چین دانست. دیواری که بزرگ‌ترین سازه ساخته شده به دست بشر است؛ و دارای رازهایی عجیب و تاریخچه‌ای طولانی است. درباره دیوار چین بسیار گفته و شنیده شده است. در این مقاله وب‌سایت زیما سفر پارس نیز می‌خواهیم به معرفی این جاذبه تاریخی و ارائه نکاتی درباره آن بپردازیم. امیدواریم در صورت انتخاب تور چین برای سفر، شانس بازدید از این سازه خارق‌العاده را داشته باشید.


تاریخچه و ویژگی‌های دیوار چین


سابقه دیوار چین به حدود 2000 سال قبل باز می‌گردد. یعنی زمانی که چین هنوز کشوری یکپارچه و کامل نبود. این دیوار بزرگ دارای بخش‌های مختلفی است؛ که در طول سالیان دراز و به مرور ساخته شده است. همچنین وجود دژهایی در جای‌جای دیوار چین، نشانه کاربرد نظامی آن است. جالب است بدانید با وجود قدمت و عظمت دیوار چین، این سازه در سال 1987 میلادی به ثبت سازمان یونسکو درآمد.
دیوار چین به طول 21195 کیلومتر و برای محافظت از مرزهای شمالی چین کشیده شده است. این دیوار از 15 استان کشور چین عبور می‌کند؛ و در نهایت در مرزهای مشترک کره و چین پایان می‌یابد.
همانطور که گفتیم ساخت دیوار چین کاری یک‌باره نبوده است و طی صدها سال و توسط پادشاهان و سلسله‌های مختلفی انجام شده است. چنانکه اولین نشانه‌های دیوار چین مرتبط با 770 سال پیش از میلاد مسیح است؛ اما سازه امروزی و جدی‌تر آن مربوط به صده دوم میلادی است.
بخش اصلی دیوار چین که مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد؛ قطعه 8851 کیلومتری آن است. این قطعه در سال‌های 1368 تا 1644 میلادی و در طول دوران سلسله مینگ ساخته شده است.
امروزه دیوار چین در بخش‌های مختلف دارای کیفیت‌های گوناگونی است. به عنوان مثال ارتفاع دیوار در بعضی نقاط تنها 4 متر و در نقاط دیگر به 11 متر می‌رسد. همچنین بیشترین عرض دیوار در مناطقی به 9 متر می‌رسد.


سخت است که بخواهیم جواب این سوال را به طور دقیق بدهیم؛ چرا که بسیاری از سلسله‌ها در ساخت این دیوار شرکت داشتند. گمان می‌شود که اولین ساختارهای این سازه در سال ۷۷۰ پیش از میلاد ساخته شد. اگرچه ساخت و ساز رسمی تا سال ۲۲۱ پیش از میلاد شروع نشد. اکثر بخش‌هایی که امروزه باقی مانده، از همان قطعه ۸۸۵۱ کیلومتری است؛ که در طول سلسله مینگ ساخته شد. بر طبق گفته کتابچه راهنمای گردشگری چین، در بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴، حدود ۲۰ ایالت و چندین سلسله در ساخت دیوار بزرگ چین مشارکت داشته‌اند.


نکاتی برای بازدید از دیوار چین


دسترسی به دیوار چین از پایتخت این کشور مشکل نیست. هرچند باید یک سفره یک روزه را برای آن در نظر بگیرید. البته و صد البته که  تور چین  بدون بازدید از دیوار بزرگ چین قطعا چیزی کم خواهد داشت. پس پیشنهاد می‌کنیم به هر طریق برنامه‌ای برای بازدید از آن در نظر بگیرید. در واقع بخش بسیار زیبایی از دیوار چین تنها 112 کیلومتر با پکن فاصله دارد؛ و به راحتی با کمک وسائل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس و مترو قابل دسترسی است.
بلیط ورودی به دیوار چین خیلی گران نیست؛ و تنها با پرداخت 7 دلار می توانید وارد این سازه عظیم شوید. البته اگر اهل سفرهای لوکس هستید و هزینه آن برای شما مهم نیست؛ تورهای یک روزه گردشگری در پکن را به شما پیشنهاد می کنیم. بخشی از این تور وارد شدن به شهر ممنوعه و بازدید از بخش خصوصی و خلوت دیوار چین است.
برای بازدید از دیوار چین بهترین ماه‌ها فصل‌های گرم سال است. چراکه فضای این دیوار در فصل زمستان پوشیده از برف است. البته بازدید در ماه‌های پاییز نیز پیشنهاد خوبی است. چراکه علاوه بر مطبوع بودن هوا و جذابیت های بصری بی‌شمار، خبری از شلوغی فصل‌های توریستی نیست.
در نهایت برای داشتن یک بازدید خوب، کفش راحت، آب و تنقلات کافی را فراموش نکنید.

زیما سفر پارس مجری  تور چین  ،  تور چین ارزان  و  تور چین لحظه آخری با کیفیت مناسب و مطلوب می باشد.

۰۴ مهر ۱۳۹۷