۰۲۱۷۴۶۳۴
سفر به دهکده‌های کوهستانی هند

سفر به دهکده‌های کوهستانی هند

زمستان از راه‌های مختلفی به هندوستان می‌رسد، در تپه‌های شمالی هند برای چندین روز بارش سنگین برف و آسمان بدون خورشید را داریم، در حالی که خورشید صحرای راجستان و گوجارات را با گرمایی لذت بخش و بادهای سرد گاه و بیگاه پر می کند. با شروع شدن فصل زمستان، بهترین مکان های در هند آماده پذیرایی از زوج‌های تازه ازدواج کرده به خارق العاده‌ترین شکل ممکن می‌شوند. بهترین مکان‌های ماه عسل هند در ماه دسامبر آب و هوایی عالی را برای زوج‌های جوان فراهم می‌آورند تا یک سفر بینظیر را تجربه کنند.
اگر شما هم تازه ازدواج کرده اید می توانید تور هند  را برای ماه عسل خود در ماه دسامبر برنامه ریزی کنید تا سرمای کوهیما را تجربه کنید. زیر دانه‌های برف ملایم مانالی قدم بزنید، به درون آب‌های نیلگون و روشن لاکشادویپ شیرجه بزنید و در صحرای جایسالمر به آسمان تاریک و منور شده توسط ماه نقره‌ای و ستاره‌های چشمک زن خیره شوید. این دهکده‌های کوهستانی در ماه دسامبر برای سفر ماه عسل زوج های جوان در زمستان‌های سرد عالی هستند.

دهکده‌های کوهستانی زیبا برای ماه عسل در ماه دسامبر

1. کوهیما، ناگالند، یک جواهر واقعی در دل کوه‌های هند

دهکده های کوهستانی هند

برای جشن گرفتن وصلت دو نفر چه راهی بهتر از رفتن به تپه‌های زمردین کوهیما وجود دارد. اینجا یکی از بهترین مقاصد ماه عسل در دسامبر می‌باشد. پایتخت زیبا و کوهستانی ناگالند دارای مناظر دست نخورده و عجیب و غریب، جنگل‌های زمزمه کننده و سکوتی عالی می‌باشد که قلبتان را سرشار از شادی خواهد کرد. در شمال شرقی هند، این مکان مطمئنا یکی از بهترین مقاصد ماه عسل در ماه دسامبر است.

کارهایی که می‌توانید در کوهیما انجام دهید
 • در جشنواره منحصر به فرد مرغ شاخنوک شرکت کنید. این جشنواره ده روزه در روز اول دسامبر شروع می‌شود.
 • در دامنه‌های جاپفو به اردو بروید.
 • سوغاتی‌های بسیار زیادی بخرید.
 • مکان‌های موجود در کوهیما برای بازدید زوج‌ها: کافه رویاها، کافه اوزون، دره ژوکو، موزه کوهیما، پرستشگاه حیات وحش اینتانکی و قله جاپفو.

2. یرکاد، تامیلنادو، دره‌ای خاموش در گذرگاه‌های کوهستانی شرقی

دهکده‌های کوهستانی هند

یرکاد از دهکده‌های کوهستانی ، که در میان کوه‌های شوارویز در گذرگاه‌های کوهستانی شرقی هند جای گرفته است، به مانند بهشت است و در میان رمانتیک‌ترین مقاصد در ماه دسامبر قرار دارد. جنگل‌های صندل، ساج و بلوط فضای این شهر کوچک را با رایحه‌ای چوبین پر می‌کنند. دره‌های آرام و مناظر چشمگیر به همراه پرنده‌های زیبا شامل گنجشک، بلبل، زغن و پرستو یرکاد را به مکانی عالی برای یک سفر رمانتیک تبدیل کرده‌اند.

کارهایی که می‌توانید در یرکاد انجام دهید
 • سفری طولانی را در جاده‌های مارپیچ آن شروع کنید.
 • در جنگل‌های آنجا یک پیاده روی عاشقانه داشته باشید.
 • جاهایی که می‌توانید در یرکاد از آنها بازدید کنید: دریاچه یرکاد، سراشیبی‌های کیلییور، معبد شروارویان، قله پاگودا، پارک آنا و مزارع ابریشم.

3. مانالی، هیماچال پرادش، دره شگفت انگیز و سبز بیاس در هند

دهکده‌های کوهستانی هند

مانالی مقصدی است که می‌توان در کل سال به آنجا رفت و در میان بهترین مکان‌های ماه عسل در تور هند  قرار دارد. کوه‌های پوشیده از برف آن از فواصل دور هم برای زوج‌ها و هم ماجراجویان قابل رویت هستند. درخت‌های بلندقامت سرو و سدر، رودخانه بادگیر بیاس و فضای شادی موجود در بادهای این منطقه، زوج‌ها را از شادی لبریز خواهند کرد. ماه عسل در مانالی هند می‌تواند یکی از بهترین تصمیم‌های زندگی‌تان باشد.

کارهایی که می‌توانید در مانالی انجام دهید
 • ورزش‌هایی مانند اسکی، سوارکاری، اسکوتر و پاراگلایدر در میان بهترین چیزهایی هستند که می‌توان در تور هند ماه دسامبر در این منطقه انجام داد.
 • غروب خورشید و ناپدید شدن آن پشت کوه‌ها را تماشا کنید.
 • از غذاهای خوشمزه در رمانتیک‌ترین کافه‌های مانالی لذت ببرید: کافه 1947 و کافه Drifters
 • یک پیاده روی رمانتیک را تا معبد هادیمبا تجربه کنید.
 • جاهایی که می‌توانید در مانالی از آنها بازدید کنید: معبد هادیمبا، فراغتگاه Lazy Dog، Casa Bella Vista برای بهترین پیتزاهای ممکن، دره سولانگ، رهگذر روهتانگ و کوه بیاس کوند.

4. بینسار، اوتاراکند، واقعیت بخشیدن به تخیلات افراد نقاش

دهکده‌های کوهستانی هند

دهکده‌های کوهستانی بینسار که در میان رشته کوه های شگفت انگیز و پرشکوه هیمالیا در کشور هند آشیانه دارد چندان کاوش نشده است. تپه‌های زمردین، صبح‌های مه آلود و جنگل‌های آن که تمدن چندانی در آن راه نیافته است بینسار را به یک مکان عالی برای بازدید در دسامبر تبدیل کرده است. بینسار در واقع یک منطقه حفاظت شده حیات وحش و سرزمینی پر از صلح و انزوا است. این همان مکانی است که شما را به یک شاعر تبدیل خواهد کرد. زوج‌ها به راحتی می‌توانند هتل‌های لوکسی را در میان این پرستشگاه پیدا کنند.

کارهایی که می‌توانید در بینسار انجام دهید
 • پرنده‌های زیبا و نایاب را در منطقه حفاظت شده پیدا کنید.
 • مکان‌های باستانی آن را کاوش کنید.
 • جاهایی را که می‌توانید در بینسار از آنها دیدن کنید: قله Zero Point، معبد کاسار دوی، پاریادوا پاشان و منطقه کالی.
هند دارای طبیعتی زیبا و چشم نواز برای تمام افراد دوستار طبیعت است. با تور هند ارزان  و تور هند لحظه آخری  آژانس گردشگری و مسافرتی زیما سفر پارس می‌توانید به همراه همسرتان یک سفر خاطره انگیز را تجربه کنید.
۰۸ مهر ۱۳۹۷