۰۲۱۷۴۶۳۴
بازدید از 10 مکان برتر در تور بالی - قسمت اول

بازدید از 10 مکان برتر در تور بالی - قسمت اول

جزیره بالی مطمئنا محبوب‌ترین مکان در بین 17000 جزیره کشور اندونزی بوده و نمونه کامل یک بهشت استوایی است. اگر چه بعضی از مناطق بالی در سال‌های گذشته قربانی تجاری شدن گشته‌اند، هنوز هم مکان‌های زیادی در آن وجود دارند که چندان تحت تاثیر گذر زمان نبوده‌اند. بالی به عنوان جزیره خدایان شناخته می‌شود و فرهنگ آن توسط شکل خاصی از مذهب هندو در بر گرفته شده است و می‌توان آثار آن را در تمامی جنبه‌های زندگی مردم این جزیره پیدا کرد، از معابدی که در تمامی گوشه و کنارهای جزیره وجود دارند تا صدقات روزانه که در هر خانه‌ای پیدا می‌شوند.
به دنبال آشنا شدن با فرهنگ بی نظیر مردم بالی باشید، در کنار صخره‌های آن غواصی کنید، از کوه‌های آتشفشانی بالا بروید یا در ساحل دراز بکشید و حمام آفتاب بگیرید، تور بالی  می‌تواند از هر لحاظ پیشنهادی وسوسه کننده برای گردشگران باشد.

 

10. ساحل سونار

 

تور

این ساحل در دهکده دنپاسار در جنوب شرقی بالی قرار گرفته است و به علت آرام بودن، مکانی عالی برای گردشگران میانسال است و از همین حیث به "ساحل خر و پف" معروف است. با این حال، این اسم کمی بی مسما است، چرا که این ساحل جاهای دیدنی و فعالیت‌های هیجان انگیز زیادی را در خود جای داده است. به علاوه ساحل زیبای آن، سونار دارای چندین مکان تاریخی جذاب است که از جمله آنها می‌توان به معبد بالنجونگ اشاره کرد، جایی که چندین ستون دارای دست نوشته‌های مربوط به قرن نهم میلادی است. موزه لو مایور زمانی خانه نقاش برداشت گرای بلژیکی یعنی آدریان ژان لو مایور بود و اکنون اثرهای وی را در خود جای داده است.

 

9. جزیره نوسا لمبوگنان

 

بازدید از 10 مکان برتر در تور بالی

این جزیره بخشی از قلمرو بالی است و در قسمت جنوب شرقی ساحل آن قرار گرفته است. نوسا لمبوگنان آنقدر کوچک است که می‌توانید همه آن را در سه یا چهار ساعت به صورت پیاده قدم بزنید و یک مقصد روزانه بسیار معروف به شمار می‌رود. سواحل این جزیره بیشترین تعداد بازدید کننده تور بالی را به سمت خود می‌کشانند. ساحل قارچی که اسم آن به دلیل شباهت به ساحل مرجانی قارچی شکل بر روی آن گذاشته شده است در کنار دهکده جونگوتبابو قرار دارد و دارای آب‌های کاملا سفید یا فیروزه‌ای است. همچنین بسیاری از نواحی اطراف نوسا لمبوگنان برای رانندگی یا غواصی با دستگاه هواکش مناسب هستند، که زندگی دریایی غنی و مرجان‌های سالمی در خود دارد.

 

8. لووینا

  تور بالی

لووینا بزرگترین منطقه استراحتگاهی در ساحل شمالی بالی است و بیش از هر چیز به دلیل شن زارهای سیاه آتشفشانی آن معروف است که در یک ساحل 5 مایلی قرار دارد. این منطقه دارای چندین دهکده کوچک است و یکی از مکان‌های محبوب برای عاشقان غواصی است، چرا که آب‌های شمالی نسبت به آب‌های جنوبی جزیره آرام تر هستند. ناخدایان محلی آماده هستند تا بازدیدکنندگان را به بهترین جاهای غواصی ببرند. دریای ساکن جایی ایده‌آل برای شنا کردن و تماشای دلفین‌ها است و به همین دلیل لووینا یکی از بهترین مقاصد ممکن برای خانواده‌ها است.

 

7. معبد اولوواتو

 تور بالی

شبه جزیره بوکیت در جنوبی‌ترین نقطه بالی قرار دارد و معبد اولوواتو در آن قرار گرفته است که یکی از نه معبد عمده در جزیره است. اولوواتو در قرن یازدهم و بر روی لبه یک صخره آهکی مشرف به دریا ساخته شد. اگرچه تنها راهبان هندو می‌توانند وارد پرستشگاه آن شوند، بازدیدکنندگان می‌توانند از اراضی و نماهای آن به همراه یا بدون راهنما دیدن کنند. مجسمه‌هایی از گانشا (یکی از خدایان هندو) در اطراف ورودی قرار دارند و تعداد زیادی میمون منتظر دریافت خوراکی از طرف بازدید کنندگان هستند. هر شب مراسم‌های رقص برای سرگرمی گردشگران تور بالی برگزار می‌شوند.

 

6. کوه باتور

 تور بالی

اگرچه باتور بلندترین نقطه بالی نیست، اما بر فراز یکی از دیدنی‌ترین مناظر جزیره قرار گرفته است. این کوه 1717 متری بخش شمال شرقی بالی را دربر گرفته است، که گاهی اوقات آتشفشان آن فعال می‌شود و چهار دهانه آتشفشان، یک دریاچه و چندین روستا را در خود جای داده است. بالا رفتن از کوه باتو برای دیدن غروب آفتاب یک فعالیت محبوب به شمار می‌رود. بالا رفتن از آن بسیار ساده است و همه افراد دارای وزن طبیعی می‌توانند در عرض دو ساعت به بالای آن برسند. بازدید کنندگان همچنین از پورا اولون دانو دیدن می‌کنند، که یکی از نه معبد عمده در بالی است.

" آژانس گردشگری زیما سفر پارس ارائه کننده تور بالی ارزان  و تور بالی لحظه آخری  می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02174634 تماس بگیرید "

در قسمت بعدی این مقاله با ما همراه باشید.

۰۶ آبان ۱۳۹۷