۰۲۱۷۴۶۳۴
بازدید از طبیعت سحرانگیز گویلین در تور چین

بازدید از طبیعت سحرانگیز گویلین در تور چین

گویلین اگرچه طبیعت شگفت‌انگیز و فوق‌العاده‌ای دارد؛ اما تنها علت مورد توجه قرار گرفتن این منطقه، طبیعت آن نیست. در این نوشته وب‌سایت آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس، دیداری خواهیم داشت از منطقه گویلین و شما را با ویژگی‌ها و امکانات تفریحی و طبیعی این منطقه طبیعی آشنا می‌کنیم.
گویلین تنها نام یک منطقه نیست. بلکه نام یکی از شهرهای استان گوانگشی در شمال شرقی کشور چین است. این منطقه به دلیل جاذبه‌های توریستی به صورت روزانه دارای تورهایی است که شما را از شهرهای اصلی چین به سمت گویلین می‌برند. توصیه اکید ما این است که در صورت رفتن به  تور چین  ، بازدید از گویلین را در برنامه خود قرار دهید.
گویلین همچنین سابقه تاریخی عمیقی دارد. به طوری که از حدود 300 سال پیش از میلاد مسیح اولین ساکنان این منطقه، در حاشیه رودخانه لی، ساکن شدند. به همین دلیل هم گویلین از نظر تاریخی دارای جاذبه های زیادی است.
نکته دیگری که طبیعت گویلین را جذاب می‌کند؛ آب و هوای بسیار مطبوع آن است. به طوری که در بهار و تابستان آب و هوای این منطقه معتدل و نیمه بارانی است؛ و در زمستان نیز آنقدرها که آزاردهنده باشد، سرد نمی‌شود.
با توجه به فاصله نسبتا زیاد گویلین با پکن، بهترین روش رسیدن به این منطقه استفاده از هواپیما و در صورت عجله نداشتن قطار است.

 


غار نی فلوت


از زیباترین جاذبه‌های گوگلین، غار نی فلوت است. وجه تسمیه نام‌گذاری این غار، روییدن نی‌هایی در این غار است که مردم محلی از آنها فلوت‌هایی خوش صدا می‌ساخته‌اند. البته این غار دارای ساختار سنگی جذابی نیز هست که بازدید از آن شما را به شگفتی وا خواهد داشت. از جمله این ساختارها باید به ستون های سنگی بزرگ آن اشاره کرد. این ساختارها علاوه بر زیبایی از نظر علوم زمین دارای اهمیت فراوانی است.


شالیزارهای پلکانی


تصور شالیزارهایی پلکانی بر دامنه‌های کوه، یکی از تصاویری است که در این منطقه جامه واقعیت به خود می‌پوشد. اگر در فصل بهار به این منطقه بروید؛ وجود آب در این شالیزارها، منظره‌ای اعجاب‎‌انگیز و نقره‌فام را پیش روی شما می‌گشاید. در فصل تابستان جوانه‌های سرسبز برنج را خواهید دید؛ و در فصل پاییز خوشه‌های طلایی و آماده چیدن برنج را مشاهده می‌کنید. در نتیجه در هر فصلی که این منظره را ببینید، جذابیت خاص خود را خواهد داشت.

 


تپه خرطوم فیل


تپه خرطوم فیل را نماد شهر گویلین می‌دانند. تپه‌ای با شکلی جالب، که گویی فیلی با خرطومش مشغول نوشیدن آب از رودخانه لی است. نمای این تپه و نقاط اطرافش یکی از جاذبه‌های دیدنی حاشیه رود لی است. این منطقه بخصوص در شب، محل گشت و گذار بسیاری از گردشگران است.

 


رودخانه لی


اما اگر بخواهیم به جذاب‌ترین منطقه طبیعی گویلین اشاره کنیم؛ بی‌شک باید از رودخانه لی نام ببریم. پیاده‌روی در اطراف این رودخانه و گشت‌زنی با کشتی‌های تفریحی در آب‌های این رودخانه، از جمله تفریحاتی است که روزانه بسیاری از گردشگران را به خود مشغول می‌کند. توجه کنید که زیبایی رودخانه لی تنها مرتبط با خود رودخانه نیست؛ و جاذبه‌های طبیعی اطراف رودخانه بیش از هر چیز می‌تواند برای شما جذاب باشد.


نمایش سانجی لیو


نمایشی عالی در فضای باز که در پس زمینه‌ای زیبا از کوهستان و آب‌های گویلین اجرا می‌شود. آشنایی با فرهنگ مردم منطقه، شنیدن آهنگ‌های محلی، شناخت فرهنگ مردم روستایی چین و... از جمله مواردی است که در یک نمایش جذاب موزیکال خواهید دید.

 


پارک شانگلری لا


اگر دوست دارید در گویلینبا انواع جاذبه‌های طبیعی این منطقه آشنا شوید؛ پیشنهاد می‌کنیم سری به پارک شانگلری لا بزنید. سواری با قایق‌های تفریحی روی رودخانه این پارک و تماشای مزرعه‌های اطراف، فعالیت و زندگی روستاییان و برنامه‌های سرگرم‌کننده‌ای که برای توریست‌ها فراهم شده است؛ کامل‌کننده سفر شما به این منطقه خواهد بود.
در نظر بگیرید که موارد گفته شده در این مقاله تنها به جاذبه‌های طبیعی منطقه گویلین اشاره کرده است. منطقه گویلین اما تنها به طبیعت زیبا بسنده نکرده و جاذبه‌های دیگری از جمله مناطق تفریحی، مراکز خرید، پارک‌های مختلف، رستوران‌های متنوع، مکان‌های تاریخی و... نیز در چنته دارد.

زیما سفر پارس ارائه کننده  تور چین ارزان  و تور چین گوانجو  می باشد.

۰۷ آبان ۱۳۹۷