۰۲۱۷۴۶۳۴
5 مکان تفریحی در هند

5 مکان تفریحی در هند

امروزه هند از بزرگترین و عجیب ترین کشورهای جهان با فرهنگ های بسیار متنوع و مکان های زیبا مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است . مکان های دیدنی ، مناظر و چشم اندازهای طبیعی و جاذبه های تاریخی و گردشگری موجب شده تا توریست ها و مسافران تورهند با سلیقه های متفاوت از سفر به هند لذت ببرند. بازدید از هند و مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری آن خالی از لطف نیست .در این مقاله به پنج مورد از بهترین مکان های دیدنی هند اشاره خواهیم کرد.

گوا مکانی زیبا با طبیعت دیدنی

جواهری پرتغالی، که به دلیل پارتی‌های شبانه روزی خود معروف است. بدون شک گوا باید در بین مکان‌هایی باشد که حتما باید از آنها دیدن کنید. جوان و پر از انرژی! زندگی شبانه عالی، نوشیدنی‌های متنوع، کلبه‌های ساحلی و قیمت‌های بسیار کم. گوا یکی از بهترین مقاصد تعطیلات در هندوستان می‌باشد که سفرتان را خاطره انگیز خواهد کرد. بهترین زمان دیدن از آن: نوامبر تا فوریه، چگونگی رفتن به آنجا: مسافرت هوایی: فرودگاه بین المللی دابولیم بزرگترین فرودگاه گوا می‌باشد. · از طریق قطار: ایستگاه قطار مادگائون و تیویم بزرگترین ایستگاه‌های گوا می‌باشند. با ماشین: سواحلی مانند گاواتور، کالانگوت، آنجونا، کولوا و بناولیم، قلعه آگاودا، کلیسای ما دئوس، باسیلیکا، معبد بودگشوار، آبشارهای دودساگار، کلیسای سنت خاویر، ساحل گرند (برای ورزش‌های آبی)، و کلوب‌هایی مانند کافه ممبوس، LPK، SinQ و همچنین کلوب کوبانا.

مکلود گنج، بهشتی در میان تپه‌ها

به تریوند سفر کنید و از هوای آزاد تپه‌های آن لذت ببرید. کوهستان‌های جادویی می‌توانند گردشگران را به سمت خود بکشانند تا از بهترین ویژگی‌های طبیعت مکلود گنج بهره ببرند، یعنی یکی از زیباترین مکان‌های هندوستان. تریوند منظره‌های خیره کننده از رشته کوه‌های دالادار را در خود جای داده است. با دوستان خود در زیر میلیون‌ها ستاره کمپ بزنید و از آن لذت ببرید. اینجا در میان دوست داشتنی‌ترین مقاصد گردشگری در هند قرار دارد، به هر دلیلی که ممکن است باشد. جای تعجب نیست که اینجا در میان مکان‌های برتر گردشگری در هند قرار دارد. بهترین زمان دیدن از آن: سپتامبر تا ژوئن. چگونگی رفتن به آنجا: مسافرت هوایی: فرودگاه گاگال نزدیک‌ترین فرودگاه می‌باشد (18 کیلومتر). قطار: نزدیک‌ترین ایستگاه قطار پاتانکوت می‌باشد (89 کیلومتر). ماشین: اتوبوس‌های زیادی بین مکلود گنج و شهرهای مختلف هند مانند دهلی، چاندیگارت، دارماشالله و غیره وجود دارند که به صورت منظم حرکت می‌کنند. مسافرین می‌توانند تا ایستگاه مکلود گنج با اتوبوس بروند و از آنجا تاکسی بگیرند. جاذبه ها: قلعه کانگرا، معبد باگسونات، آبشارهای باگسو، صومعه نامگیال، معابد دالایی لاما، استادیوم HPCA، مزارع چای دره کانگرا و تریوند.

سریناگار، الماس کاشمر

روحیات خود را در پایتخت شگفت انگیز کاشمر تازه کنید. اگر در دهه دوم زندگی خود می‌باشید، وقت آن است که کاشمر را به فهرست مکان‌هایی اضافه کنید که می‌خواهید از آنها دیدن کنید. اگر بهشتی بر روی زمین وجود داشته باشد، قطعا اینجاست! قبل از اینکه همه آن دست برود، از زیبایی‌های شگفت انگیز آن دیدن کنید. همچنین چه زمانی می‌تواند بهتر باشد تا از این بهشت سیل زده دیدن کنید؟! بهترین زمان دیدن از آن: آوریل تا اکتبر. چگونگی رسیدن به آن:مسافرت هوایی: سریناگار دارای فرودگاه اختصاصی خود می‌باشد. قطار: ایستگاه قطار سریناگار در دست ساخت است. تا آن زمان، مسافرین می‌توانند تا اودامپور با قطار بروند (229 کیلومتر). ماشین: مگر اینکه از شهرهای جامو و کاشمر دیدن کنید، در غیر این صورت جاده‌ها چندان برای مسافرت به اینجا مطلوب نیستند. جاذبه ها: دریاچه دال (قایق سواری و گذراندن شب در آنها)، باغ نشاط، باغ شالیمار، معبد زین العابدین، مجسد حضرتبال و تپه شانکاراچاریا.

آندامان، تفریحگاه ساحلی هند

از غروب‌های سحرآمیز گرفته تا هیجان غواصی، آندامن همه آنها را در خود جای داده است. از آب می‌ترسید؟ هیچ وقت شنا نکرده‌اید؟ شاید زمان آن باشد که این ترس را از خود دور کنید و به درون دریا شیرجه بزنید و بر ترس از آب و عمق غلبه کنید. این را باور کنید که منظره‌های زیر آب شما را شگفت زده خواهند کرد و شما را وادار خواهد کرد که بیشتر به اینجا بیایید. همچنین این مکان یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای دوستداران محیط‌های آبی می‌باشد که احساسی وصف ناپذیر را به ارمغان خواهد آورد. بهترین زمان دیدن از آن: نوامبر تا نیمه‌های مه. چگونگی رفتن به آنجا: مسافرت هوایی: فرودگاه ویر سوارکار در بندر بلیر بزرگترین فرودگاه این مجمع الجزایر است. راه دریایی: کشتی‌های زیادی مسافت میان بندر بلیر و شهرهای چنای، کلکته و ویساکاپاتنام را طی می‌کنند. جاذبه ها: یادبود ملی کالی پانی، ساحل راداناگار، تاسیسات ورزش‌های آبی راجیو گاندی در بندر بلیر، پارک آبی ملی ماهاتما گاندی، چیدیا تاپو و ورزش‌های آبی مانند غواصی، شنا با دستگاه هواکش و پاراسیلینگ.

له‌لداخ، بهشت دوچرخه سواران

توانایی‌های خود را در مناظر بی نظیر له‌لداخ آزمایش کنید. له‌لداخ بدون شک در فهرست مکان‌های مورد علاقه همه ماجراجویان در هند قرار دارد. در حالی که سفر خود را در این مکان شگفت انگیز در هند شروع می‌کنید، در جاده‌های پر پیچ و خم دوچرخه سواری کنید، در وسط ناکجا آباد گم شوید، در خانه مردم محلی بخوابید و مستقل بودن را یاد بگیرید. بهترین زمان دیدن از آن: آوریل تا نیمه‌های ماه مه و نیمه‌های سپتامبر تا نیمه‌های اکتبر. چگونگی دسترسی به آن: مسافرت هوایی: فرودگاه کوشوک باکولا در له‌لداخ این شهر را به نقاط دیگر هند متصل می‌کند. قطار: ایستگاه قطار جامو تاوی (در 700 کیلومتری له‌لداخ) نزدیکترین ایستگاه قطار می‌باشد. گردشگران می‌توانند از اینجا با تاکسی یا اتوبوس  به له‌لداخ بروند. ماشین: جالب‌ترین راه مسافرت به له‌لداخ از طریق ماشین می‌باشد. مسافرین می‌توانند با استفاده از دوچرخه یا جیپ به له‌لداخ بروند. دوچرخه سواری از دهلی، چاندیگارت و مانالی می‌تواند بسیار شگفت انگیز باشد.

 

۰۹ آبان ۱۳۹۷