۰۲۱۷۴۶۳۴
 رعایت نکات فرهنگی در سفر به تایلند

رعایت نکات فرهنگی در سفر به تایلند

سفر به تایلند جاذبه‌های خاص خود را دارد؛ سرزمینی دور و احتمالا ناشناخته برای شما که می‌تواند هر لحظه شما را مسحور زیبایی‌های طبیعی و فرهنگی خود کند. بی‌شک نه برای ایرانیان، بلکه برای تمام مردم جهان، تایلند سرزمینی جذاب برای یک سفر توریستی و تفریحی است. اما فارغ از تمام زیبایی‌های تایلند، در این نوشته وب‌سایت زیما سفر پارس می‌خواهیم با شما درباره مهم‌ترین نکات فرهنگی که باید در سفر به تایلند و  تور تایلند رعایت کنید بپردازیم. قابل انکار نیست که هر کشور فرهنگ خاص خود را دارد و بسیاری از رفتارهایی که در کشور ما بد نیست؛ در کشور میزبان ممکن است رفتاری به دور از ادب و شأن تلقی شود. پس اگر می‌خواهید در کشور تایلند ارتباط خوبی با مردم این کشور برقرار کنید و با رعایت احترام به فرهنگ، آداب و سنن آنها به تفریحات خود بپردازید؛ بهتر است خواندن این مقاله را از دست ندهید. دقت کنید که مسائل فرهنگی در میان مردمان شرق دور، از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ و احترام به عقاید و سنن آنها، در سفر به این کشورها بسیار مهم است.

 رعایت نکات فرهنگی در سفر به تایلند ، زیما سفر

احترام به عقاید مذهبی در سفر به تایلند

 

تایلند کشور معابد بزرگ و کوچک است. برعکس تصوری که نسبت به مردم این کشور وجود دارد (ناشی از فرهنگ مدارای بالا با توریست‌ها)؛ عقاید مذهبی مردمان تایلند بسیار شدید است؛ و درباره آنها سخت‌گیری‌های فراوانی دارند. ممکن است بسیاری از شما حتی به مواردی که در ادامه می‌آید فکر هم نکرده باشید؛ و حتی بدون رعایت آنها هم مشکلی برای شما رخ ندهد؛ اما حفظ احترام میزبان، قانون سفر به هر کشوری است. پس در تایلند و به خصوص در هنگام حضور در معابد، در کمال ادب و احترام و با متانت رفتار کنید. چراکه این معابد مکان مقدس و مذهبی تایلندی‌ها است. حتما هنگام ورود به معابد از لباس‌های پوشیده‌تر استفاده کنید. لباس‌هایی که حداقل شانه و زانوهای شما را بپوشاند، در اولویت است. در عمل پوشیده نبودن این بخش‌ها بی‌احترامی به معبد تلقی می‌شود. همچنین بهتر است هنگام حضور در معابد لباس روشن بپوشید. این کار نوعی احترام گذاشتن به معابد است. درآوردن کفش‌ها از دیگر نکاتی است که هنگام ورود به معابد باید رعایت کنید. برای اینکه متوجه شوید از چه مرحله‌ای باید کفش‌های خود را درآورید؛ می‌توانید به بومیان حاضر در معبد توجه کنید. نه‌تنها در معابد، بلکه در هیچ کجای تایلند، به سر مردم تایلند دست نزنید. سر در فرهنگ تایلندی مقدس است و دست زدن به آن نوعی بی‌احترامی تلقی می‌شود. پس مراقب باشید که به سر هیچ فرد تایلندی دست نزنید؛ چراکه قطعا از شما ناراحت خواهند شد. آخرین نکته مهم درباره عقاید فرهنگی تایلند، اشاره کردن با پا است. به هیچ‌وجه در تایلند با پای خود به چیزی اشاره نکنید و یا به چیزی نزنید. این کار به خصوص در معابد، کاری زشت تلقی می‌شود.

 احترام به عقاید مذهبی در سفر به تایلند ، زیما سفر

ویژگی‌های فرهنگی مردم تایلند

 

صحبت در این زمینه بسیار طولانی است. اما در این قسمت می‌خواهیم به‌طور خلاصه درباره ویژگی‌هایی که ممکن است در سفر به تایلند شما را شوکه کند، حرف بزنیم.

درباره سیاست، دولت و به‌خصوص پادشاه تایلند بهتر است حرفی نزنید. به طور کلی مردم تایلند علاقه‌ای به ابراز نظر درباره این موضوعات ندارند؛ و از آنجا که روی آن حساس هستند؛ ممکن است برداشت اشتباهی از حرف شما داشته و ناراحت شوند.

نظم و ترتیب و ایجاد صف را فراموش کنید. وضعیت مردم تایلند در زمینه رعایت حق تقدم و ایجاد صف از مردم ایران بدتر است. پس انتظار کمی شلوغی و بی‌نظمی در ورودی نقاط مختلف دور از انتظار نیست.

راننده‌های تاکسی در تایلند کمی حقه‌باز هستند. پس تا جای ممکن به اطلاعات آنها اعتماد نکنید؛ و درباره قیمت‌ها، شرایط استفاده و نقاط تفریحی مختلف، از هتل یا سایر افراد اطلاعات کسب کنید.

در نهایت فراموش نکنید که مردم تایلند بسیار مهربان و مهمان‌نواز هستند. این ویژگی آنقدر پر رنگ است که ممکن است شوکه شده و یا در صداقت‌شان شک کنید. اما با اطمینان بالایی می‌توان گفت مشکلی نیست و آنها واقعا علاقه دارند به شما کمک کنند.

همراه ما باشید با  تور تایلند ارزان  و  تور تایلند لحظه آخری

ویژگی‌های فرهنگی مردم تایلند ، زیما سفر

۱۵ آبان ۱۳۹۷