۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین جاذبه های گردشگری تایلند

بهترین جاذبه های گردشگری تایلند

احتمالا تا به حال تصاویرزیباترین جاذبه های گردشگری تایلند را در تلویزیون و فیلم های هالیوودی دیده اید. در اینجا با بهترین جاذبه های گردشگری تایلند آشنا میشوید تا بتوانید در سفر با تور تایلند از این مکان ها دیدن کنید. شهرهای زیبای تایلند هرکدام برای گردش یک هفته زمان میخواهند و حتما باید در تورهای متفاوت سفر کنید. در ادامه از بهترین جاذبه های تایلند برای شم نوشته ایم تا راهنمای خوبی برای سفرتان باشد.

 

گرند پالاس و وات پراکائو بانکوک

اگر فقط بخواهیم یکی از اماکن دیدنی بانکوک و کشور تایلند را نام ببریم، بدون شک، بنای زیبا و منحصر به فرد گرند پالاس خواهد بود. گرند پالاس در سال 1782 ساخته شده است و برای 150 سال محل سکونت شاه های تایلندی بوده است. هنوز هم که هنوزه این ساختمان زیبا و دیدنی قلب معنوی پادشگاهی تایلند به شمار می آید و باید برای بازدید از آن لباس مناسب و رسمی به تن کرد.

 

خلیج فانگ نگا شمال پوکت

خلیج فانگ نگا در شمال شرقی پوکت واقع شده است و یکی از منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری پوکت و کل دنیا به شمار می آید و جالب است که بدانید فقط خلیج هالونگ در ویتنام کمی با آن شباهت دارد. صخره های آهکی به صورت عمودی از دل آب بیرون آمده اند و منظره خلیج را دیدنی تر کرده اند.  جزایر جیمز باند  و کوه پانیی تنها بخشی از جاذبه های گردشگری خلیج فانگ نگا به شمار می آیند. برای لذت بردن از چشم انداز بی نظیر خلیج فانگ نگا می توانید از قسمت شمالی پوکت سوار قایق های توریستی شوید و یک روز رویایی و به یادماندنی را برای خودتان رقم بزنید و از دیدن سواحل بی نظیر آن شگفت زده شوید.

 

جزایر سیمیلان(استان فانگ نگا) غرب منطقه خائو لاک پوکت

این جزایر صخره ای و زیبا با قایق سرعتی حدود 90 دقیقه از ساحل فانگ نگا فاصله دارند. همچنین می توانید با قایق معمولی در طی یک سفر 8 ساعته از پوکت به آن ها برسید. در دور تا دور جزایر سیمیلان، ماهی های گرمسیری بسیار زیبایی زندگی می کنند، همچنین مرجان های رنگارنگی در آب های شفاف آن وجود دارند. به همین دلیل تجربه غواصی در این جزایر می تواند یکی از بهترین تجربه های زندگیتان باشد و جالب است که بدانید غواصی در آب های جزایر سیمیلان با بهترین مقاصد غواصی دنیا قابل رقابت است.

 

بازارهای شناور نزدیک بانکوک

تصاویر بازارهای شناور رنگارنگ بانکوک را احتمالا در مجله های گردشگری و کتاب های راهنمای سفر و حتی کارت پستال های زیبا دیده اید. در بازارهای شناور می توانید از محلی ها، میوه های گرمسیری، سبزی و ماهی تازه یا آبمیوه نارگیل خریداری کنید و یا از غذاهای محلی که در آشپزخانه های شناور قایقی تهیه شده اند، امتحان کنید. پس حتما در طول سفرتان به تایلند با تور ارزان تایلند ، به این بازارهای شناور بروید و خرید را از نگاهی دیگر تجربه کنید.

 

جزایر فی فی استان کرابی

جزایر فی فی یکی از دوست داشتنی ترین جزایر جنوب شرقی آسیا به شمار می آیند و فقط حدود 45 دقیقه با قایق سرعتی و 90 دقیقه با قایق معمولی از پوکت فاصله دارند. این جزایر زیبا و دیدنی سواحل کلاسیک و زیبا، صخره های دیدنی و آب های زلال و بی نظیر با زندگی دریایی بسیار جذاب هستند. جزایر فی فی مثال بهشت زمینی هستند. در واقع جزایر فی فی دو جزیره مجزا هستند، یکی فی فی له و دیگری فی فی دون که هم بزرگتر است و هم قابل سکونت است. جوانان عاشق جو پر هیجان و پر هیاهوی جزیره فی فی دون می شوند و می توانند بدون وقفه خوش بگذرانند.

 

معبد دوی سوتپ چیانگ مای

از کوه مشهور دوی سوتپ می توانید چشم انداز بی نظیر شهر چیانگ مای را تماشا کنید. معبد دوی سوتپ هم روی یک تپه در قسمت های پایینی این کوه واقع شده است و به قول یک تایلندی، اگر به معبد دوی سوتپ نروید و چشم انداز شهر را از بالای آن تماشا نکنید، انگار به شهر چیانگ مای سفر نکرده اید! ساختمان های طلایی معبد دوی سوتپ با تزئینات بی شمارشان بسیار دیدنی هستند. همچنین می توانید در کنار مجسمه های اژدهای دوسر که نماد شهر چیانگ مای است، عکس بگیرید.

 

مجسمه بودای بزرگ  پاتایا

این مجسمه 18 متری طلایی بر فراز یک تپه در پاتایا واقع شده است، به این ترتیب از کنار مجسمه می توانید چشم انداز زیبای شهر پاتایا و خط ساحلی آن را تماشا کنید. محلی های بسیاری روزانه برای خواستن سلامتی، شادی و موفقیت از این مجسمه بازدید می کنند. شما هم می توانید در کنار مجسمه عکس بگیرید و با فرهنگ محلی ها بیشتر آشنا شوید.

 

 

۲۷ آذر ۱۳۹۷