۰۲۱۷۴۶۳۴
10 تفریح جذاب که فقط در کاپادوکیا می توانید تجربه شان کنید

10 تفریح جذاب که فقط در کاپادوکیا می توانید تجربه شان کنید

ده تفریح جذاب که فقط در کاپادوکیا می توانید تجربه شان کنید

یکی از گنجینه های ارزشمند ترکیه، شهر کاپادوکیاست و شما می توانید مطمئن باشید که با دیدن میراث های تاریخی و فرهنگی آن شگفت زده خواهید شد. سفر به کاپادوکیا یک سفر رویایی برای هر توریستی خواهد بود. با زیما سفر همراه باشید تا شما را با بهترین تفریحات و بهترین  جاذبه های گردشگری کاپادوکیا  آشنا کنیم.

  • بازدید از پارک ملی گورمه

اگر می خواهید که بهترین بازدید را از پارک ملی گورم داشته باشید، سعی کنید صبح زود به آن جا بروید. این پارک کلکسیونی زیبا از کلیساهای قدیمی، غارها و آثار باستانی دارد که به طور رایگان می توانید از آن ها بازدید کنید. به شما توصیه می کنیم که یک کتاب راهنما برای بازدید از پارک ملی گورمه تهیه کنید و یا با یک راهنما از این مکان تاریخی بازدید کنید.

 

  • بازدید از غارهای مسکونی کاپادوکیا

کاپادوکیا شهر غارهاست. تعداد زیادی غار در سراسر شهر دیده می شود که بعضی از آن ها خانه، بعضی موزه و برخی از آن ها کلیسا هستند که بازدید از آن ها بسیار شگفت انگیز است.

 

  • بالن سواری در آسمان زیبای شهر

یکی دیگر از تفریحات جذاب کاپادوکیا، بالن سواری است. شرکت های متعددی در کاپادوکیا تفریح بالن سواری را برای توریستان مهیا کرده اند، اما کمپانی باترفلای بالن مشهورترین آن هاست و در بالن های آن ها می توانید بهترین تجربه بالن سواری عمرتان را به صورت تخصصی و با بیشترین ایمنی تجربه کنید. اگر برایتان امکان داشت، سعی کنید که در زمان طلوع یا غروب خورشید بالن سواری کنید تا بهترین چشم انداز ممکن را از شهر  کاپادوکیا  ببینید.

 

  • خرید از فروشگاه های هدیه و سوغاتی

تعداد زیادی فروشگاه هدیه و سوغاتی در شهر کاپادوکیا وجود دارد که از آن ها می توانید یک محصول صنایع دستی با کیفیت تهیه کنید تا هر بار به آن نگاه می کنید، به یاد خاطرات بی نظیر سفرتان به کاپادوکیا بیفتید.

 

  • بازدید از شهر زیر زمینی درینکویو

شهر زیر زمینی کاپادوکیا از 8 طبقه تشکیل شده است و بعضی از کارشناسان معتقدند که زمانی در این شهر زیر زمینی 20،000 انسان زندگی می کرده است. شما می توانید از این شهر زیرزمینی در طول اقامتتان در کاپادوکیا بازدید کنید. این شهر زیر زمینی به عنوان پناهگاه ساخته شده بوده، اما امروزه شما می توانید از کلیساها، اتاق های ملاقات، انبارها و دیگر اماکن شهری آن دیدن کنید.

 

  • بازدید از صومعه سلیم

در نگاه اول صومعه سلیم از کوهستان ها قابل تشخیص نیست و با مهارت کامل از صخره های آتش فشانی حجاری شده است. خیلی از آثار باستانی صومعه سلیم با همکان شکل تاریخی خود در صومعه باقی مانده اند. نقاشی های تاریخی بسیار زیبایی نیز روی دیوارهای صومعه سلیم وجود دارد که جذابیت این صومعه را دوچندان کرده اند.

 

  • گشت و گذار در دره رز

دره رز برای عکاسی مناظر فوق العاده جذابی دارد. یک کافه خیلی کوچک بامزه نیز در دره رز واقع شده است که با انرژی خورشیدی کار می کند. پس حتما در طول اقامتتان در کاپادوکیا به این کافه بامزه سر بزنید و یک خوراکی خوش طعم در آن جا میل کنید و از حال و هوای متفاوتش لذت ببرید.

 

  • دیدن زیبایی های قلعه یوچی سار

جذابیت اصلی قلعه یوچی سار این است که از بالای آن می توانید چشم انداز بی نظیری از کل شهر کاپادوکیا را ببینید. با دیدن این قلعه حتما صنعتگران گذشته و حال و همچنین زیبایی طبیعی محوطه این قلعه را تحسین خواهید کرد و از دیدن زیبایی های آن لذت خواهید برد.

 

  • دودکش های پری

با دیدن دودکش های پری و زیبایی های طبیعی بی نظیرشان نفستان در سینه حبس می شود. صخره ها در طی فرسایش آتشفشانی شکل گرفته اند و بعد با باد و باران به این شکل در آمده اند. افسانه های زیادی درباره منطقه وجود دارد که احتمالا راهنمای تورتان در مورد این افسانه های جذاب با شما صحبت خواهد کرد.

 

  • پاساباگ

آخرین جایی که در کاپادوکیا باید از آن دیدن کنید، یکی دیگر از عجایب طبیعت این شهر زیباست. پاساباگ یک مقصد عالی برای بازدید کوتاه مدت است. زیبایی های بی حد و حصر پاساباگ هم شما را شگفت زده خواهد کرد، فقط به یاد داشته باشید که حتما کفش های راحت و ترجیحا کتونی به پا داشته باشید تا در طول مدت گشت و گذارتان در پاساباگ خسته نشوید.

 

اگر شما هم قصد تجربه یک سفر رویایی به مقصد کاپادوکیا را دارید، با همکاران ما در زیما سفر تماس بگیرید تا بهترین  تورهای گردشگری کاپادوکیا  را به شما معرفی کنیم.

ترکیه , کاپادوکیا , تور ترکیه , تور کاپادوکیا , جاذبه های ترکیه , جاذبه های کاپادوکیا , تور ارزان ترکیه , آفر تور ترکیه , تور لحظه آخری ترکیه , تور ارزان کاپادوکیا , آفر تور کاپادوکیا , تور لحظه آخری کاپادوکیا , ;h\hn,;dh , j,v ;h\hn,;dh , j,v hvchk ;h\hn,;dh

۰۵ دی ۱۳۹۷