۰۲۱۷۴۶۳۴
حقایقی جالب در مورد ریو دو ژانیرو برزیل که احتمالا از آن ها بی اطلاعید

حقایقی جالب در مورد ریو دو ژانیرو برزیل که احتمالا از آن ها بی اطلاعید

حقایقی جالب در مورد ریو دو ژانیرو برزیل که احتمالا از آن ها بی اطلاعید

ریودوژانیرو شهری بسیار زیبا و توریستی در برزیل است که بازدید از آن برای هر توریستی جذاب و جالب است!چراکه در ریودوژانیرو  جاذبه های گردشگری  متعددی از مجسمه مسیح منجی گرفته تا سواحل بی نظیر وجود دارد و به همین دلیل سفر به ریودوژانیرو برای هر شخصی با هر سن و سالی جالب خواهد بود.با زیما سفر همراه باشید تا با جالب ترین حقایق ریودوژانیرو که احتمالا از آن ها بی اطلاعید، آشنا شوید:

 

ریو دو ژانیرو پایتخت برزیل نیست

ریودوژانیرو زمانی بین سال های 1763 تا 1960 پایتخت برزیل بوده است، اما امروزه پایتخت نیست! در سال 1960 پایتخت برزیل به برزیلیا که در مرکز برزیل قرار دارد، انتقال داده شد.

 

ریو دو ژانیرو دومین شهر بزرگ برزیل است

ریو دو ژانیرو با 6.3 میلیون جمعیت، دومین شهر بزرگ برزیل است و جالب است که بدانید رتبه اول متعلق به شهر سائو پائولو با 12.04 میلیون جمعیت است.

 

ریو دو ژانیرو به معنی رودخانه ژانویه است

معنی کلمه ریو دو ژانیرو به زبان فارسی رودخانه ژانویه است. داستان نامگذاری این شهر بسیار جالب است. در ماه ژانویه کاشفان پرتقالی به این شهر زیبا رسیدند و به اشتباه تصور کردند که خلیج آن داخل یک رودخانه است! و به همین دلیل نام شهر را رودخانه ژانویه گذاشتند! نامگذاری این شهر به دلیل اشتباه کاشفان آن بوده است و تا امروز هم نام آن تغییری پیدا نکرده است.

 

ریو دو ژانیرو آبی ترین آسمان دنیا را دارد

در سال 2006 محقق تلویزیون آنیا هوهنباون از 20 کشور مختلف از نیوزیلند گرفته تا آفریقای جنوبی، بازدید کرد تا آبی ترین آسمان دنیا را پیدا کند. برای این کار از یک طیف سنج قوی که توسط دانشمندان آزمایشگاه ملی انگلستان درست شده بود، استفاده کرد. در نتیجه این تحقیق مشخص شده که ریودوژانیرو آبی ترین آسمان دنیا را دارد!

 

ریو دو ژانیرو بزرگترین جنگل شهری دنیا را دارد

جنگل تیجوکا در مرکز ریودوژانیرو گسترش یافته است و به عنوان بزرگترین جنگل شهری دنیا شناخته میشود. مساحت این جنگل 32 کیلومتر مربع است. در میانه جنگل نیز کوه کورکووادو واقع شده است که محل مجسمه مشهور مسیح منجی است. در این جنگل گونه گیاهی و جانوری متعددی زندگی می کنند که خیلی از آن ها در خطر انقراض هستند و فقط در جنگل تیجوکا در ریو دو ژانیرو یافت می شوند.

 

مجسمه مسیح منجی یکی ازعجایب هفتگانه دنیا است

این مجسمه زیبا در ریو دو ژانیرو یکی از عجایت هفتگانه دنیاست و در کل دنیا به عنوان سمبل مسیحیت شناخته می شود و به همین دلیل اصلی ترین جاذبه گردشگری ریودوژانیرو محسوب می شود. مجسمه مسیح منجی 30 متر ارتفاع دارد و بر روی یک پایه 8 متری ساخته شده است و بر کل شهر تسلط دارد.

 

هنرهای خیابانی در ریو دو ژانیرو قانونی هستند

در سال های اخیر هنرهای خیابانی در ریو دو ژانیرو قانونی شد و مردم تشویقشان می کنند. هنرمندان دیوارهای ریو دو ژانیرو را رنگارنگ کردند و احساسات، مهارت و مسائل اجتماعی حال حاضر را به معرض نمایش عموم گذاشتند. هنرمندان این شهر روی دیوارهای هر ساختمانی که دلشان بخواهد می توانند نقاشی کنند، به شرطی که اجازه صاحب ساختمان را داشته باشند و ساختمان تاریخی قلمداد نشود.

 

استادیوم ماراکانا رکورد بیشترین تماشاگر بازی فوتبال را در تاریخ داشته است

این رکورد در سال 1950 در زمان فینال مسابقات جام جهانی ثبت شد. در آن مسابقه نزدیک 200،000 تماشاچی به داخل استادیوم رفتند، در حالی که هزاران فرد در بیرون استادیوم جمع شده بودند. مسابقه فینال جام جهانی 1950 بین تیم های بزریل و اروگوئه بود، ولی اروگوئه برزیل را 2 بر 1 شکست داد. این تراژدی غم انگیز در برزیل با نام ماراکانازو به یادگار باقی ماند.

ریو دو ژانیرو با نام سیداد ماراویل هوسا نیز شناخته میشود که معنای آن "شهر عجایب" است.ترکیب فرهنگ شهری، خط ساحلی جذاب، قله های صخره ای و جنگل های جذاب ریو دو ژانیرو باعث شده است که لقب شهر عجایب به این شهر زیبا داده شود.

 

مجسمه مسیح منجی در طول سال چندین بار مورد اصابت صائقه قرار می گیرد

اصابت صائقه به مجسمه مسیح منجی چندین بار در طول سال اتفاق می افتد و به همین دلیل به صورت مدوام این مجسمه مشهور جهانی را تعمیر می کنند. در سال 2014 یک طوفان بسیار قوی بخشی از انگشت شست مجسمه را از جا کند و به سر مجسمه نیز آسیب وارد کرد.

 

کارناوال ریو دو ژانیرو بزرگترین کارناوال جهان است

اکثر مردم در جهان می دانند که کارناوال در برزیل رویداد بسیار بزرگی است، اما باید بدانید که این شهر ریودوژانیرو است که بزرگترین کارناوال جهان را دارد.علاوه بر 6.3 میلیون جمعیت ریو دو ژانیرو، 1 میلیون توریست هم برای شرکت در این کارناوال هر ساله به ریو سفر می کنند و به این ترتیب بزرگترین کارناوال جهان تشکیل می شود.

 

اگر شما هم قصد سفر به برزیل را دارید، با همکاران ما در زیما سفر تماس بگیرید تا بهترین  تورهای گردشگری برزیل  را به شما معرفی کنیم.

۱۰ دی ۱۳۹۷