۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین و بدترین زمان برای سفر به چین - قسمت اول

بهترین و بدترین زمان برای سفر به چین - قسمت اول

تور چین و زمان سفر به آن

طی دو مقاله به یررسی رویداد های چین می پردازیم و زمان تور چین را بررسی می کنیم.

چه زمانی به چین سفر کنیم؟

در هنگام برنامه ریزی برای یک سفر چندین مورد را باید در نظر بگیرید و شاید مهمترین آنها فصل و آب و هوا می باشد. گاهی اوقات مردم تصمیم می گیرند که در تاریخ های خاصی سفر کنند، زیرا رویداد خاصی در مقصد مورد نظر آنها اتفاق خواهد افتاد یا این که آنها می خواهند در فصل خاصی به منطقه مورد نظر خود سفر کنند.

هنگامی که صحبت از چین به میان می آید، قبل از بررسی بهترین زمان سفر به این کشور، مهم است بدانید چه زمانی به چین سفر نکنید. بنابراین بیایید ابتدا آن را بررسی کنیم.

بدترین زمان برای بازدید از چین

پاسخ این سوال بسیار ساده است: از سفر به چین در هر یک از تعطیلات عمومی چینی اجتناب کنید. یافتن این تاریخ ها کمی دشوار است زیرا برخی از آنها مطابق تقویم قمری عمل می کنند که سال به سال متفاوت است. با این حال، ما می توانیم به صورت تقریبی آنها را برآورد کنیم.

اولین تاریخ که باید از تور چین اجتناب کنید جشنواره بهاری است، همچنین تحت عنوان سال نو چینی و Chunjie نیز شناخته می شود. این مهمترین تعطیلات چین است که میلیونها چینی در حال انجام میلیاردها سفر خواهند بود.

بلیط پروازها گران تر خواهند بود، پیدا کردن بلیط قطار تقریبا غیر ممکن است، و مکان های توریستی با گردشگران از سراسر چین پر می شوند. بنابراین برای مسافرانی که می خواهند وقت خود را در جاذبه های گردشگری چین بگذرانند، سال نو چینی قطعا زمان مناسبی برای سفر به این کشور نیست.

در حالی که بسیاری از مغازه ها و فروشگاه های زنجیره ای بزرگ در شهرهای بزرگ همچون پکن و شانگهای باز هستند، اما مکان های دیگر در چین حداقل برای چند روز یا حتی یک هفته بسته خواهند بود. بنابراین بسیاری از فرصت ها برای نشستن در یک رستوران کوچک چینی و سایر مکان های سنتی برای شما از دست خواهد رفت.

سال نو چینی معمولا در اواسط تا اواخر ژانویه یا اوایل تا اواسط ماه فوریه اتفاق می افتد. در حالی که بسیاری از مردم چینی جشنواره بهاری را به عنوان فرصتی برای سفر به خارج از کشور قلمداد می کنند، بیشتر مسافرت ها در داخل کشور اتفاق می افتد و در نتیجه بزرگترین آشفتگی در سیستم مهاجرتی در کل جهان رخ می دهد.

زمان دیگری که بهتر است از چین بازدید نکنید، روز ملی یا هفته طلایی است که همیشه از 1 تا 7 اکتبر برگزار می شود. در حالی که تعداد افرادی که مشغول سفر کردن در این دوره هستند کمتر از دوره سال نو چینی است، اما با این حال واژه "کمتر" هنوز در مورد چین یک مقدار بسیار زیاد به حساب می آید.

از آنجا که بسیاری از مسافران چینی از این تاریخ برای سفر به خارج از کشور استفاده می کنند، کشورهای مجاور مانند تایلند و ژاپن پذیرای تعداد زیادی از گردشگران چینی خواهند بود، به این معنی که درآمد حاصل از گردشگری این کشورها افزایش می یابد.

اگر  تور چین  در این تاریخ ها برای شما اجتناب ناپذیر است، بهتر است که همه چیز را به خوبی از قبل رزرو کنید؛ حداقل یک ماه قبل از سفر. همچنین آمادگی پرداخت مبلغ بیشتر برای همه چیز را داشته باشید.

از طرفی سفر به چین و سفرهای داخلی در آن، در زمان های دیگر مانند Qinming، جشنواره فانوس و جشنواره قایق اژدها، تجربهبسیار خوب و دل انگیزی برای شما خواهد بود.

بهترین زمان برای سفر به چین

تصمیم گیری در مورد بهترین زمان برای  تور چین  کاری سخت تر است، چرا که چین یک کشور بزرگ با آب و هوای بسیار متنوع است. قاعده کلی این است که بهار و پاییز بهترین زمان برای بازدید از چین هستند. هر زمان از مارس تا مه و سپتامبر تا اوایل نوامبر بهترین لحظات برای برنامه ریزی یک سفر عالی خواهند بود.

یکی از راه های کمک به تصمیم گیری در مورد سفر به چین، تقسیم کردن این کشور بین مناطق و فصول مختلف است.

بهار زمان خوبی برای سفر در سراسر کشور است. بعضی از نقاط، بیشتر در شمال، ممکن است در آن روزها سرد باشند، اما به طور کلی قابل تحمل هستند.

قسمت اول "بهترین و بدترین زمان برای سفر به چین" به پایان رسید و امیدواریم کمک کرده باشیم تا اطلاعات مناسبی درباره چین به دسا آورده باشید. طی قسمت دوم این مقاله بیشتر با چین و زمان سفر به آن آشنا می شویم.

از صفحه  تور چین  بازدید کنید و شرایط فوق العاده تور چین را بخوانید. 

با نظرات خود و دیدگاهتان، ما را در یاری و خدمات رسانی به خود همراهی نمایید.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶