۰۲۱۷۴۶۳۴
جاذبه های گردشگری کیش را بشناسید!

جاذبه های گردشگری کیش را بشناسید!

جاذبه های گردشگری کیش را بشناسید!

جزیره زیبای کیش پر از جاذبه های گردشگری متنوع و تفریحات هیجان انگیز و امکانات رفاهی است که هر ساله تعداد زیادی توریست بین المللی و البته توریستان ملی را به خود جذب می کند. تابستان های کیش بسیار گرم و مرطوب است و به همین دلیل بهترین زما ن برای سفر به کیش ماه های آبان تا اسفند است. با آژانس مسافرتی زیما سفر همراه باشید تا بهترین  جاذبه های گردشگری جزیره کیش  را به شما معرفی کنیم.

 

ورزش های آبی

 

جزیره کیش همه نوع امکانات رفاهی برای تجربه ورزش های آبی را برای توریستان عزیز مهیا کرده است.هر روزه تعداد زیادی از جوانان ایرانی و خارجی با استفاده از  تور ارزان کیش  در آب های شفاف و تمیز خلیج فارس موج سواری می کنند و یا در دیگر ورزش های آبی جزیره کیش شرکت می کنند. شما هم می توانید دل را به دریا بزنید، موج سواری کنید و هیجان را با تمام وجود تجربه کنید و یا اگر دوست ندارید که به داخل آب بروید، می توانید یک قایق کف شیشه ای اجاره کنید و موجودات دریایی رنگارنگ و جذاب را در زیر آب های شفاف و کریستالی خلیج فارس تماشا کنید و تجربه ای متفاوت در جزیره زیبای کیش داشته باشید.

 

 

دوچرخه سواری

 

یک مسیر 75 کیلومتری در دور تا دور جزیره کیش برای دوچرخه سواران ساخته شده است که با پدال زدن در آن می توانید به راحتی چشم انداز کلی جزیره را تماشا کنید و از سواحل دیدنی جزیره کیش بازدید کنید. همچنین می توایند در طول مسیر دوچرخه سواری توقف کنید و در کنار مناظر جذاب جزیره کیش و با پس زمینه آب های لاجوردی خلیج فارس، عکس های متفاوت و زیبا بگیرید. در کل جزیره ایستگاه هایی برای اجاره دوچرخه تعبیه شده است و می توانید به راحتی از آن ها دوچرخه، سه چرخه، دوچرخه دو نفره و یا اسکوتر را برای چند ساعت و یا کل روز اجاره کنید.

 

 

کشتی یونانی

 

کشتی کولا اف یا همان کشتی یونانی در سال 1966 میلادی (1345 شمسی) در ساحل جنوب غربی جزیره کیش به گل نشست. این کشتی در انگلیس ساخته شده بود و بارها فروخته شد تا به دست صاحب آخر آن، یک فرد یونانی رسید و در طی سفرش به اطراف جزیره کیش به گل نشست. کشتی یونانی در جزیره کیش در زمان غروب آفتاب بسیار زیبا و دیدنی است و همه توریستان به اطراف آن می روند تا در کنار آن عکس بگیرند.

 

 

ساحل مرجان

 

ساحل مرجان که در حاشیه شرقی جزیره کیش واقع شده است به علت مرجان های زیبا و دیدنیش این گونه نامگذاری شده است. ساحل مرجان جزیره کیش پر از آلاچیق های زیباست که می توانید در یکی از آن ها بنشینید و مناظر زیبای ساحل و درختان زیبای نخل آن را تماشا کنید. ساحل مرجان یک محل زیبا برای دیدن به یادماندنی ترین و رویایی ترین طلوع آفتاب زندگیتان است، پس با استفاده از  تور لحظه آخری کیش  یکی از روزهای اقامتتان در جزیره کیش، صبح زود بیدار شوید و طلوع دل انگیز آفتاب را تماشا کنید. از طرفی خیلی از کلوب های ورزش های دریایی در ساحل مرجان واقع شده اند و به راحتی بعد از دیدن طلوع آفتاب می توانید یکی از ورزش های آبی مهیج جزیره را تجربه کنید.

 

 

شهر زیرزمینی کاریز

 

همان طور که می دانید خیلی از نقاط ایران کم آب است و ایرانیان باستان از سیستم قنات استفاده می کردند تا بتوانند از آب های زیرزمینی استفاده کنند. کاریز هم یکی از این قنات ها بوده است که 2500 سال پیش ساخته شده است و شما با بازدید از آن می توانید سفری در زمان را تجربه کنید، در تونل های باستانی آن قدم بزنید و سیستم قنات آن را از نزدیک تماشا کنید. مسیر قنات کاریز حدودا 8 کیلومتر است و بزرگی آن، کاریز را شبیه یک شهر زیر زمینی جلوه می دهد. جلوه شهر زیر زمینی کاریز به همان شکل باستانی خود نگهداری شده است، اما چند فروشگاه صنایع دستی و یک چایخانه سنتی به آن افزوده شده است.

 

 

شهر باستانی حریره

 

گفته می شود که این شهر باستانی که قدمت آن به قرن 8 باز می گردد، همان شهریست که سعدی از آن در اشعار خود با نام گلستان یاد کرده است.  شهر باستانی حریره در قسمت شمالی جزیره کیش واقع شده است و معماری باستانی فوق العاده جذابی دارد و آثار باقی مانده از آن نشان می دهد که زمانی یک منطقه رونق یافته بوده است. حفاری ها در شهر باستانی حریره نشان داده است که این شهر باستانی حدودا در بین سال های 1000 تا 1100 میلادی ساخته شده است و 600 سال بعد متروکه شده است.

 

 

آب انبار دوقلو

 

آب انبار دو قلوی جزیره کیش در سال 1370 شمسی بر روی بقایای یک آب انبار جذاب تاریخی ساخته شده است و معماری آن یادآور آب انبارهای شهر یزد است.  به خاطر کمیابی آب در جزیره کیش، این سازه برای نگهداری و انبار آب ساخته شده است. بادگیرها هم برای  تهویه طبیعی هوا ساخته شده اند تا آب درون آب انبار تا نزدیک دمای انجماد پایین بیاد و آب آن کاملا خنک باشد.

 

 

لاکپشت های دریایی

 

در سواحل جنوبی و غربی جزیره مرجانی کیش بین ماه های فروردین تا شهریور، لاکپشت های دریایی به سواحل و مناطق حفاظت شده می آیند تا تخم گذاری کنند و توریستان می توانند این لاک پشت های عظیم الجسه را در حال شنا کردن برخلاف موج های دریا و برگشت به داخل آب ها را تماشا کنند، پس دوربین هایتان را همراه خود داشته باشید و از این لاکپشت های زیبا در حال حفاری برای گذاشتن تخم هایشان عکاسی کنید.

 

 

مجموعه درخت سبز

 

در شمال جزیره کیش، یک منطقه سرسبز وجود دارد که با نام دره پرتقالی ها شناخته می شود و در آن مجموعه درخت سبز ساخته شده است. مجموعه درخت سبز نزدیک یکی از قدیمی ترین درختان انجیر این ناحیه ساخته شده است. گفته می شود که این درخت انجیر 600 ساله است و خیلی ها بر این باورند که این درخت خوش یمنی ایجاد می کند و یک پارچه به ساقه های درخت گره می زنند تا آرزوهایشان برآورده شود.  بقیه قسمت های مجموعه درخت سبز برای این ساخته شده است تا توریستان در محوطه سرسبز آن ریلکس کنند و یک چای خوش طعم و یا یک بستنی میل کنند.

 

 

پارک دلفین  کیش

 

پارک دلفین جزیره کیش یک پارک 170 هکتاری است که در آن می توانید موجودات دریایی بامزه و جذاب و همچنین باغ های متنوع و گیاهان زیبای کاکتوس و ارکیده آن را تماشا کنید. بزرگترین استخر جزیره کیش نیز در مجموعه پارک دلفین کیش واقع شده است و در آن دلفین ها، شیرهای دریایی و وال ها زندگی می کنند. باغ پرندگان این پارک هم خانه بیش از 47 گونه پرنده و حیوانات دیگر است. بازدید کامل از بخش های مختلف پارک دلفین چند ساعتی زمان می برد و ساعاتی مهیج و فراموش نشدنی برای توریستان علی الخصوص کودکان را به ارمغان می آورد.

 

 

۲۰ دی ۱۳۹۷