۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین جاذبه های گردشگری دیدیم

بهترین جاذبه های گردشگری دیدیم

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

بهترین جاذبه های گردشگری دیدیم

 

دیدیم یکی از شهرهای زیبای ساحلی ترکیه و یک مقصد عالی برای سفر تابستانی است و بیشتر مشهوریت آن به خاطر سواحل زیبا و اماکن تاریخی آن است. با زیما سفر همراه باشید تا شما را با بهترین  جاذبه های گردشگری  شهر زیبا و توریستی دیدیم در کشور ترکیه آشنا کنیم.

 

ساحل آلتینکوم

 

اگر شما با استفاده از  تور دیدیم نوروز 98  یک هتل در دیدیم رزرو کنید، دسترسی به ساحل شخصی خواهید داشت، اما به هر حال می توانید از مشهورترین ساحل شهر دیدیم، ساحل آلتینکوم هم دیدن کنید. ساحل آلتینکوم در 2 کیلومتری مرکز شهر دیدیم واقع شده است و به راحتی با تاکسی و یا اتوبوس می توانید به آن دسترسی داشته باشید. در ماه های توریستی سال علی الخصوص تابستان ها، این ساحل بسیار شلوغ می شود، پس اگر دوست دارید که این ساحل را در آرامش کامل ببینید و بر روی شن های طلایی ساحل آن به دور از جمعیت استراحت کنید، می توانید ماه های دیگر را برای سفر به دیدیم انتخاب کنید.

 

 

دیدیما

 

دیدیما یکی از مهمترین اماکن تاریخی دیدیم است و زمانی مکانی مقدس برای یونانیان بوده است. دیدیما در فاصله کوتاهی از مرکز شهر دیدیم واقع شده است. در دیدیما می توانید آثار به جا مانده از معابد که قدمتشان به  7  قرن قبل از میلاد مسیح باز می گردد را تماشا کنید. بدون شک یکی از مهمترین ساختمان های دیدیما، معبد آپول است که زمانی بزرگترین سازه جهان یونان بوده است و ابعاد آن 51 متر در 110 متر است و 124 ستون دارد و مجسمه های بسیار زیبایی در آن وجود دارد که حتما شگفت زده تان می کنند.

 

 

 

میلتوس

 

میلتوس حدود نیم ساعت با شهر دیدیم فاصله دارد و یکی دیگر از اماکن تاریخی استثنایی دیدیم به شمار می آید.زمانی میلتوس یک شهر پر رونق یونانی بوده است و با تجارت های دریاییش به عنوان یکی از عالی ترین و ثروتمندترین شهرهای یونانی شناخته می شده است. امروزه بازدیدکنندگان در بین بقایای تاریخی شهر قدم می زنند و متحیر می شوند. تئاتر میلتوس بهتر از بقیه ساختمان های شهر میلتوس حفظ شده است و جالب است که بدانید این تئاتر برای 5000 تماشاچی ساخته شده است.

 

 

موزه میلتوس

 

بازدید از موزه میلتوس برای آشنایی با تاریخ این شهر باستانی بسیار ضروری است، چراکه در موزه میلتوس می توانید از ارزشمندترین آثار حفاری شده شهر میلتوس بازدید کنید. در موزه میلتوس مجسمه های شیر، کتیبه ها، یادبودها، سکه ها و اشیاء تزئینی و همین طور محراب هایی از معبد آپولو وجود دارد که حتما از دیدنشان لذت خواهید برد.

 

 

پارک طبیعی دریاچه بافا

 

پارک طبیعی دریاچه بافا که 16 کیلومتر با شهر دیدیم فاصله دارد، یکی دیگر از  جاذبه های گردشگری دیدیم  است که بین طبیعت دوستان و طبیعت گردان بسیار محبوب است. در پارک طبیعی دریاچه بافا 300،000 گونه مختلف پرندگان زندگی می کنند و پوشیده از درختان گز، درختان کاج و گیاهان زیتون است. در محوطه پارک دریاچه بافا اتاق ها و محل هایی برای کمپ کردن وجود دارد و در صورت تمایل می توانید در آن ها اقامت کنید. همچنین می توانید در پارک قدم بزنید، در کوهستان دوچرخه سواری کنید و یا در دریاچه کایاک سواری (قایق سواری) کنید.

 

۲۱ دی ۱۳۹۷

نظرات کاربران