۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین جاذبه های گردشگری آلانیا را بشناسید!

بهترین جاذبه های گردشگری آلانیا را بشناسید!

بهترین جاذبه های گردشگری آلانیا را بشناسید!

آلانیا یک شهر کوچک ساحلی در کشور زیبای ترکیه است.سفر به آلانیا  با  تور ارزان آلانیا نوروز 98  مساوی با سپری کردن چند روز سرشار از آرامش به دور از دغدغه ها و استرس های روزانه است، چراکه آلانیا شهری آرامش بخش و ساحلی است که با  اماکن توریستی   متنوعش به شهری جذاب و توریستی تبدیل شده است. با زیما سفر همراه باشید تا بهترین  جاذبه های گردشگری آلانیا  را به شما معرفی کنیم.

 

  • قلعه آلانیا

در طول اقامتتان در آلانیا به هیچ عنوان نباید بازدید از قلعه آلانیا که مانند برجی بر کل شهر احاطه دارد را از دست بدهید. جالب است که بدانید در زمان های دور آب های اطراف آلانیا پر از دزدان دریایی بوده است و قلعه آلانیا نیز تحت سلطه همان دزدان دریایی بوده است! شما هم می توانید با پرداخت فقط 4 دلار از این قلعه تاریخی و اسرار آمیز در ساحل آلانیا دیدن کنید. ارزشش را دارد که به بالای قلعه آلانیا بروید و چشم انداز بی نظیر اطراف قلعه را تماشا کنید.

 

 

  • غار داملاتاش

غار داملاتاش یک غار بسیار کوچک است که شما در عرض 15 دقیقه می توانید از آن بازدید کنید. وقتی بندرگاه آلانیا را در سال 1948 ساختند، این غار زیبا را بسیار تصادفی کشف کردند. در طول جنگ جهانی دوم، سربازان آلمانی در غار داملاتاش آلانیا پنهان شدند و گفته می شود که بیماری های تنفسی شان در این غار شفا پیدا کرده است. ورودی این غار جذاب در آلانیا فقط 2 دلار است.

 

 

  • تعمیرگاه کشتی آلانیا

بقایایی از تعمیرگاه کشتی آلانیا به جای مانده است. این محل جایی بوده است که کشتی ها را در آن پارک می کردند و تعمیرات لازم را بر روی آن انجام می دادند. جالب است که بدانید کشتی ها با یک جرثقیل رومی به داخل تعمیرگاه برده می شدند! اگر شما بلیط بازدید از تعمیرگاه کشتی آلانیا و برج سرخ را همزمان خریداری کنید، هزینه هر کدام برایتان 1 دلار خواهد بود.

 

 

  • برج سرخ آلانیا

همان طور که گفته شد، ورودی برج سرخ آلانیا فقط 1 دلار است. برج سرخ یکی از مهمترین  جاذبه های گردشگری آلانیا  است و شما می توانید همراه دیگر توریستان به بالای برج سرخ بروید و از چشم انداز بی نظیر آن به سمت ساحل و شهر آلانیا لذت ببرید.

 

 

  • ساحل کلئوپاترا

ساحل کلئوپاترا یک ساحل مشهور در آلانیاست که رستوران های متعددی دارد و می توانید بعد از تفریح در ساحل و تجربه ورزش های آبی یکی از رستوران های ساحلی را انتخاب کنید و یک غذای خوش طعم ترکی در آن میل کنید و غروب زیبای آفتاب را تماشا کنید.

 

  • بازار جمعه

این بازار بزرگ در آلانیا روزهای جمعه برگزار می شود. حتما از فروشگاه صابون سازی بازار جمعه آلانیا دیدن کنید. در این فروشگاه صابون های سنتی درست می کنند. با بازدید از بازار جمعه می توانید زندگی محلی های آلانیا را از نزدیک ببینید و با فرهنگ آن ها آشنا شوید.

 

 

حمام و اسپا

 

در طول اقامتتان در آلانیا باید آرامش بی نظیر حمام های ترکیه ای را تجربه کنید. تعدادی حمام سنتی در شهر زیبای آلانیا وجود دارد که در آن ها می توانید از یک ماساژ بی نظیر لذت ببرید و آرامش را با تمام وجود احساس کنید. هزینه ورودی حمام های سنتی آلانیا 15 دلار و هزینه ماساژ در آن ها 35 دلار است. کافی است گشتی در شهر بزنید و یکی از حمام های سطح شهر را انتخاب کنید و به همین راحتی خودتان را مهمان آرامش و آسودگی خاطر کنید.

 

برای اطلاع از بهترین  تور لحظه آخری آلانیا  با همکاران ما در زیما سفر در تماس باشید.

۲۲ دی ۱۳۹۷