۰۲۱۷۴۶۳۴
در قونیه چه کار کنیم و از کجاها بازدید کنیم؟

در قونیه چه کار کنیم و از کجاها بازدید کنیم؟

در قونیه چه کار کنیم و از کجاها بازدید کنیم؟

 

جاذبه های گردشگری قونیه

 

ترکیه کشوری تاریخی است که از لحاظ فرهنگی نیز بسیار غنی می باشد، اما جالب است که بدانید شهر قونیه از لحاظ غنای فرهنگی بین این همه شهر فرهنگی ترکیه ای نقش اول را بازی می کند. در قونیه علاوه بر امکانات رفاهی متعدد برای توریستان،  جاذبه های گردشگری  متنوع، آثار باستانی، موزه و اماکن تاریخی به وفور یافت می شود و هر توریستی را با خود به دنیای گذشتگان می برد.

 

موزه مولانا قونیه

 

مهمترین بخش، موزه مولانا مقبره شاعر و فیلسوف ایرانی در قرن 13، مولانا جلال الدین بلخی است. در موزه مولانا می توانید از آثار تاریخی و هنری ارزشمند و ساختمان موزه که با اشعار جاودان مولانا تزئین شده، بازدید کنید. بازدید از موزه مولانا در قونیه اولین قدم برای آشنایی با فرهنگ جذاب ترکیه ای است.

 

 

رقص سماء دراویش مولانا در قونیه

 

رقص سماء برای دراویش نوعی عبادت محسوب می شود و آن ها را از نظر روحانی از زمین و زمان جدا می کند و به خدا نزدیک می کند. در نمایش سماء در برابر دیدگان متحیر تماشاچیان یک گروه از مردان برای حدود ربع ساعت چرخ می زنند و مناجات اسلامی می کنند. به شما توصیه می کنیم که در طول اقامتتان در قونیه تماشای این نمایش فرهنگی را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

 

مسجد عزیزیه در قونیه

 

هرگوشه از تزئینات مسجد عزیزیه به گوشه ای از هنر زیبای عثمانی اشاره دارد. بیرون و داخل ساختمان مسجد عزیزیه به طرز حیرت آوری با رنگ های سبز، آبی و طلایی جذاب  و چشم نواز پوشانده شده است. یک بازار بسیار زیبا هم بیرون مسجد عزیزیه واقع شده است که می توانید از آن هم بازدید کنید.

 

 

تپه علاء الدین در قونیه

 

تپه علاء الدین یکی از جذاب ترین  جاذبه های گردشگری قونیه  برای محلی های قونیه، دانش آموزان و همچنین توریستان است. تعداد زیادی خانه چای نزدیک تپه علاء الدین ساخته شده است که به هیچ عنوان نباید چشیدن طعم بی نظیر چای ها و قهوه های ترکی در یکی از آن ها را از دست بدهید. تپه علاء الدین فضای بسیار زیبایی دارد و بیشتر اوقات پر از گل های زیبا و رنگارنگ است. شما هم می توانید یکی از بعد از ظهرهای اقامتتان در  تور ارزان قونیه  را به تپه علاء الدین بروید و فقط استراحت کنید و آرامش بگیرید.

 

 

موزه باستان شناسی قونیه

 

موزه باستان شناسی قونیه در یک ساختمان کوچک و پر آذین واقع شده است و بسیار شاعرانه در پشت گیاهان بالارونده پنهان شده است. در موزه باستان شناسی قونیه می توانید در کنار میراث تاریخی قرن های مختلف قدم بزنید و از مجسمه های زیبا وکتیبه های اشعار زیبای موزه بازدید کنید. کلکسیون تابوت های امپراطوری رومی مشهورترین آثار دیدنی موزه باستان شناسی قونیه هستند. پس برای تجربه یک سفر هیجان انگیز به گذشته، بازدید از موزه باستان شناسی قونیه را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

 

موزه مدرسه کاراتای در قونیه

 

موزه مدرسه کاراتای ساختمان بزرگی نیست، اما دنیایی از آثار ارزشمند را در خود جای داده است. کلکسیون سرامیک ها و آثار هنری در موزه مدرسه کاراتای بسیار دیدنی و در نوع خودش بی نظیر است.موزه مدرسه کاراتای یک نقطه کلیدی دیگر برای کشف بهتر تاریخ ترکیه است.

 

 

مرکز علمی قونیه

 

بازدید از مرکز عملی قونیه یک تجربه جذاب و منحصر به فرد خواهد بود که هر توریستی با هر سلیقه ای که داشته باشد، مجذوب آن می شود. نمایشگاه های متعددی در مرکز علمی قونیه وجود دارد که هر کدام دنیایی از اطلاعات و دانش را برایتان به ارمغان می آورد. در یکی از نمایشگاه ها می توانید سیاره ها و ستارگان را ببینید و در نمایشگاه دیگر در مورد زمین لرزه و نکات پایه ای محافظت در برابر زلزله اطلاعات کسب کنید. به هرحال بهتر است که زمانی از اقامتتان در  تور قونیه نوروز 98  را به بازدید از این مرکز علمی اختصاص دهید.

 

 

موزه خانه آتاتورک

 

موزه خانه آتاتورک نه تنها یکی از مهمترین  اماکن دیدنی قونیه ، بلکه یکی از  مهمترین جاذبه های گردشگری ترکیه  هم هست.  مصطفی کمال آتاتورک یک شخصیت مهم تاریخی در ترکیه است و اولین رئیس جمهور ترکیه بوده است. موزه خانه آتاتورک هر ساله تعداد زیادی توریست از کشور ترکیه و همین طور توریستان بین المللی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

 

 

برای اطلاع از بهترین  تورهای لحظه آخری قونیه  با همکاران ما در زیما سفر در تماس باشید.

قونیه , ترکیه , جاذبه های قونیه , تور ترکیه , تور قونیه , تور ارزان قونیه , آفر تور قونیه , تور لحظه آخری قونیه , تور ارزان ترکیه , آفر تور ترکیه , تور لحظه آخری ترکیه , r,kdi , j,v hvchk r,kdi , Htv j,v r,kdi , j,v gpzi Hovd r,kdi

۲۳ دی ۱۳۹۷