۰۲۱۷۴۶۳۴
5 تا از بهترین تجربه هایی که در آگرا می توانید کسب کنید!

5 تا از بهترین تجربه هایی که در آگرا می توانید کسب کنید!

جاذبه های گردشگری آگرا در هندوستان

5 تا از بهترین تجربه هایی که در آگرا می توانید کسب کنید!

 

آیا می خواهید که به آگرا سفر کنید؟ آیا شما هم فقط اسم تاج محل را به عنوان  جاذبه گردشگری آگرا  شنیده اید؟ تاج محلی که ساختش 22 سال طول کشیده است و 20،000 کارگر به کار گرفته شدند تا این بنای ارزشمند و ماندنی ساخته شود! اما بگذارید جلوه های دیگری از آگرا را نیز به شما نشان دهیم.

 

  • در هتل آمار ویلاس آگرا با تاج محل شام بخورید!

لاکچری بودن در  تور لحظه آخری آگرا  را به بیشترین میزان ممکن می توانید در بهترین هتل آگرا یعنی هتل آمار ویلاس احساس کنید! جایی که می توانید در یکی از دو رستوران بی نظیر بلوو و یا اصفهان شام بخورید و یک وعده از غذاهای بین المللی و یا سنتی هندی را برای این شام به یادماندنیتان انتخاب کنید. یا حتی می توانید در تراس کافه هتل آمادر بنشینید و به بنای خیره کننده تاج محل بنگرید! این هتل لاکچری آگرا چشم انداز بی نظیری به بنای تاج محل دارد و از طرفی بهترین غذاهای بین المللی و هندی را سرو می کند.اگرچه غذا خوردن در این هتل بسیار گران است، اما بدون شک ارزشش را دارد!

 

 

  • از آثار میراث جهانی آگرا دیدن کنید

آگرا تنها شهر در کل دنیا است که 3 اثر باستانی میراث جهانی را در خود جای داده است. این سه بنای ارزشمند و دیدنی تاج محل، دژ آگرا و فاتح چور سیکری هستند. اما متاسفانه توریستانی که با  تور ارزان هند  به هندوستان سفر میکنند فقط به دیدن تاج محل اکتفا می کنند و بازدید از دو بنای دیدنی دیگر آگرا را از دست می دهند. حواستان باشد که در طول اقامتتان در آگرا با  تور آگرا ارزان  از یکی از بهترین دژهای مغولی در هند (دژ آگرا) و شهر قرمز رنگ فاتح پور سیکری دیدن کنید. جالب است که بدانید فاتح پور سیکری به مدت طولانی پایتخت هند بوده است و در آخر به دلیل کمیابی آب متروکه شده است.

 

 

 

 

  • داستان حماسی عشق را در مرکز کالاکریتی تماشا کنید

هر روز در ساعت 6:30 بعد از ظهر یک نمایش در آگرا برگزار می شود و داستان ساخت تاج محل را به صورت زنده در 80 دقیقه اجرا می کند. این نمایش دیدنی در مرکز فرهنگی کالاکریتی اجرا می شود. این مرکز فرهنگی فاصله زیادی با بنای تاج محل ندارد. این نمایش چند زبانی یک ماکت بزرگ از تاج محل را نیز به نمایش می گذارد. نورپردازی های فوق العاده جذابی روی این ماکت انجام می شود و شما می توانید جلوه های مختلفی از تاج محل را در طول شبانه روز ببینید. بلیط های این نمایش از 1200 روپیه شروع می شود.

 

 

  • غذاهای خوش طعم آگرا را امتحان کنید

یادتان باشد که حتما غذاهای مختلف سنتی هندی را در طول اقامتتان در آگرا امتحان کنید. صبحانه محلی بدای، کاچوری و جالبی را حتما تست کنید. رستوران هایی که به شدت به شما توصیه می کنیم که یکی از وعده های غذاییتان را در آن ها میل کنید، رستوران های پینچ آو اسپایس، پیند بلوچی و هتل آمار هستند که حتی خود محلی ها هم عاشق غذا خوردن در آن ها هستند. برای غذای ارزان خوب هم می توانید به رستوران تایم تو ایت، ماما فرانگی در بازار سادار آگرا بروید و یا پاستاهای هندی مستر چف ایندیا را امتحان کنید.

 

 

  • یک دل سیر خرید کنید!

آگرا بهشتی برای دوستداران خرید است، البته برای کسانی که هنر چانه زدن و تخفیف گرفتن را بلد باشند! کیف و ژآکت های چرم آگرا بسیار مشهور هستند. از طرفی آگرا بهترین مکان برای خرید صنایع دستی مرمرین نیز هست. یادتان نرود که حتما از انواع قالیچه های دست باف، طلاها و ساری ها (لباس های سنتی هندی) را در آگرا دیدن کنید. یا حتی می توانید در شهر قدیمی قدم بزنید و از بازارهای 400 ساله آن دیدن کنید. بازارهایی که قدمتشان به دوران مغول بر می گردد و حتما برایتان دیدنشان جالب خواهد بود. 

 

 

زیما سفر یک سفر به یادماندنی و سرشار از خاطره را به مقصد آگرا برایتان آرزو می کند. برای رزرو  تور هند نوروز 98  با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید.

۰۹ بهمن ۱۳۹۷