۰۲۱۷۴۶۳۴
آشنایی با بهترین سواحل گوا

آشنایی با بهترین سواحل گوا

آشنایی با بهترین سواحل گوا

 

سرزمین آفتابی هند یعنی گوا برای کسانی که عاشق آفتاب، ساحل و شن هایش هستند، به مانند بهشتی است بر روی زمین! چراکه گوا با 105 کیلومتر خط ساحلی شگفت انگیز و لیست بی انتهایی از سواحل جذاب و تماشایی،انواع و اقسام امکانات تفریحی را برای گذراندن یک تعطیلات ایده آل در خود جای داده است. با این اوصاف جای تعجبی نیست اگر بگوییم که هر ساله تعداد زیادی توریست از سراسر جهان با  تور ارزان گوا  به این شهر سفر می کنند تا تعطیلات ساحلی خود را در کشور هند سپری کنند. سفر به این شهر زیبا آرامش بی نظیری را به وجودتان تزریق می کند. احتمالا تنها استرسی که در گوا با آن مواجه خواهید شد این است که از بین این همه سواحل گوا کدام را برای گذراندن تعطیلاتتان انتخاب کنید! برای این که از این استرس هم جلوگیری شود، بهتر است که قبل از سفر به گوا این مقاله را برای آشنایی با بهترین سواحل گوا با دقت مطالعه کنید! 

 

 

شمال گوا

 

  • ساحل مورجیم

ساحل مورجیم که در شمالی ترین قسمت گوا واقع شده است، یکی از بهترین فضاها را برای گذراندن تعطیلات ساحلی را در خود جای داده است. تعدادی کافه ساحلی با کلبه های چوبیشان آماده هستند که از شما در کنار ساحل پذیرایی کنند و اوقاتی خوش را برای شما در کنار این ساحل چشم نواز رقم بزنند. البته شاید برایتان جالب باشد که بدانید ساحل مورجیم بیشتر به خاطر لاکپشت های دریاییش تا این اندازه مشهور شده است. اگر شما هم به این موجودات بامزه علاقه دارید، عاشق ساحل مورجیم خواهید شد!

 

 

  • ساحل باگا

کمی پایین تر از ساحل مورجیم، ساحلی زیبایی به نام ساحل باگا وجود دارد که کاملا فضای متفاوتی دارد. ساحل باگا جو پر هیاهو تری نسبت به ساحل مورجیم دارد و جوانان عاشق حضور در آن می شوند. کلبه های متعددی نیز در روی شن های طلایی ساحل باگا قرار گرفته اند و انواع غذاهای خوش طعم را سرو می کنند. ساحل باگا همیشه مملوء از توریستان جوان است که با صدای بلند موزیک و برنامه های تفریحی آن، شب را به صبح می رسانند. اگر شما هم دوست دارید که در محیط سرزنده ساحلی قرار بگیرید، ساحل باگا در گوا بهترین انتخاب برای شماست.

 

 

  • ساحل کاندولیم

ساحل کاندولیم نیز یکی از بهترین سواحل گوا و از  اماکن گردشگری گوا  محسوب میشود. این ساحل با شن های طلایی رنگش بسیار مشهور شده است و هر ساله توریستان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. ساحل کاندولیم جان می دهد برای اینکه ساعاتی را زیر چترهای آفتابی دراز بکشید و با تمام وجود آرامش بگیرید. اگر هدفتان از گذراندن تعطیلات ساحلی ریلکس کردن  و کسب آرامش است، ساحل کاندولیم در گوا برای شماست!

 

 

  • ساحل سینکوئریم

ساحل سینکوئریم نیز یکی دیگر از سواحلی است که می توانید در آن دراز بکشید و آفتاب بگیرید و از محیط زیبای آن با درختان بلند نخل و شن های طلایی رنگش استفاده کنید. همچنین می توانید ورزش های آبی مفرح را در ساحل سینکوئریم تجربه کنید و کمی هیجان را چاشنی روز آرامش بخش خود کنید.

 

 

  • ساحل واگاتور

شاید این ساحل جزء بزرگترین سواحل گوا نباشد، اما محیط جالب و دنجی دارد. درختان سرسبز این ساحل بر محبوبیت آن افزوده است.از طرفی آفتاب ساحل واگاتور از بهترین آفتاب های گوا است. پس اگر به دنبال آفتاب گرفتن و کسب آرامش هستید، ساحل واگاتور در گوا می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 

 

جنوب گوا

 

  • ساحل کولوا

بین توریستان این تفکر باب شده است که سواحل جنوبی گوا توسعه نیافته اند و محیط های چندان جالبی ندارند. اما ساحل گولوا در جنوب گوا این گفته را انکار می کند. ساحل کولوا با حال و هوای سرزنده و جذابی که دارد، به یکی از بهترین سواحل گوا تبدیل شده است. قایق های ماهی گیری رنگارنگ جلوه ای زیبا به ساحل کولوا داده اند و شن های سفید رنگ ساحل نیز محبوب توریستانی هستند که می خواهند از آفتاب دل انگیز ساحلی استفاده کنند و آفتاب بگیرند.

 

 

  • ساحل موبور

ساحل موبور نیز یکی دیگر از سواحل زیباییست که در جنوب گوا واقع شده اند. ساحل موبور یکی ساحل فریبنده و جذاب است و برای توریستانی که به دنبال آرامش ساحل و قدم زدن های آهسته در آن هستند، بسیار مناسب است. کلبه های چوبی ساحل موبور نیز به شما در طول روز خدمات می دهند و می توانید غذاهای دریایی خوش طعم را در آن ها میل کنید.

 

 

  • ساحل پالولم

ساحل بالولم که گاها به عنوان بهترین ساحل گوا شناخته می شود، بهترین محل گوا برای شنا کردن ایمن نیز به شمار می رود. اگرچه ساحل بالولم کمی نسبت به گذشته تجهیزتر شده است، اما هنوز هم حال و هوای محلی خودش را حفظ کرده است و می توانید از آرامش آن و غذاهای محلی لذیذی که در آن طبخ می شوند، لذت ببرید.

 

 

  • ساحل آروسیم

ساحل زیبای آروسیم یک خط ساحلی طولانی با شن های طلایی رنگ دارد و با آب تمیز و جنگل پرتراکم درختان نخلش در دل توریستان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. یکی دیگر از ویژگی های شاخص ساحل آروسیم خوش طعم بودن غذاهاییست که در کلبه های ساحلی آن سرو می شوند. اگر با  تور لحظه آخری هند  به گوا سفر کردید، حتما غذاهای دریایی تازه غرفه زیبوپ در جنوب ساحل آروسیم را امتحان کنید.

 

 

  • ساحل کولا

اگر به دنبال آرامش بی حد و حصر هستید، ساحل کولا با طبیعت زیبا و ساده اش از شما دلربایی خواهد کرد. به هر حال به یاد داشته باشید که سفر به گوا بدون بازدید از ساحل زیبای کولا کامل نمی شود. در این ساحل خصوصی می توانید روزتان را به ماهیگیری و تفریحات ساحلی بگذرانید و بعد شب خود را در چادرهای ساحلی به صبح برسانید.

 

 

اگر شما هم قصد سفر به گوا را دارید، برای اطلاع از  تور گوا نوروز 98  با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید.

۱۲ بهمن ۱۳۹۷