۰۲۱۷۴۶۳۴
حقایقی جالب در مورد جزیره کیش که از آن ها بی اطلاعید

حقایقی جالب در مورد جزیره کیش که از آن ها بی اطلاعید

حقایقی جالب در مورد جزیره کیش که از آن ها بی اطلاعید

 

همان طور که می دانید جزیره کیش یکی از جذاب ترین نقاط ایران برای تجربه یک سفر به یادماندنی است و با جاذبه های گردشگری و امکانات تفریحی که دارد برای یک سفر نوروزی جذاب گزینه ایده آلی است. اما یک سری حقیقت در مورد  تور کیش  وجود دارد که احتمالا از آن ها بی اطلاعید. در ادامه این مقاله حقایق جالب در مورد کیش را به شما معرفی می کنیم.

جمعیت کیش 35000 نفر است

از این 35000 نفر 5000 نفر عرب و بومی جزیره هستند و اکثرشان در سواحل شمال غربی جزیره زندگی می کنند و به سنت های مخصوصشان خیلی پایبند هستند.

 

 

به شهروندان کیش کیشوند می گویند!

 

جالب است که بدانید بر وزن "شهروند" به اهالی کیش "کیشوند" می گویند! عجیب است! نه؟ تصور کنید که به همین ترتیب به اهالی تهران "تهرانوند" و یا به اهالی شیراز "شیروازوند" می گفتند! اما این گونه نیست و کیش تنها شهر ایران است که نام مخصوصی برای شهروندانش وجود دارد.

 

 

مردم کیش عاشق این هستند که با شما وارد گفت و گو شوند

 

مردم کیش بسیار خونگرم هستند و تمایل دارند که با شما ارتباط برقرار کنند و با شما صحبت کنند. جالب است که بدانید مردم کیش همیشه لبخند بر روی لب دارند و بسیار صمیمی با شما برخورد می کنند. پس در  تور جزیره کیش  به راحتی هر سوالی که داشتید از اهالی کیش بپرسید و در صورت نیاز به کمک داشتید حتما از آن ها درخواست کمک کنید، چراکه این مردم صمیمی تر از تصوراتتان هستند.

 

 

در کیش هیچ ماشین ایرانی وجود ندارد

 

یکی از جالب ترین حقایق در مورد جزیره کیش این است که در آن هیچ ماشین ایرانی وجود ندارد. با سفر به کیش با  تور کیش نوروز 98  نه پراید خواهید دید و نه پژو و نه حتی سمند و پرشیا. به جای آن ماشین هایی مثل فورد، موستانگ، جیپ، تویوتا، نیسان و ... به وفور در  تور ارزان جزیره کیش  دیده می شود. وجود این ماشین ها در جزیره کیش در کنار درختان نخل، ساختمان های رنگارنگ ساحلی، سواحل تمیز و آسمان لاجوردی رنگش این احساس را به شما می دهد که به یک کشور خارجی سفر کرده اید!

 

 

در جزیره کیش روی مرجان ها قدم می زنید

 

جالب است که بدانید مرجان ها فقط در آب های خلیج فارس وجود ندارند، بلکه در جزیره کیش در هر کجا که پای بگذارید، زیر پاهایتان مرجان وجود دارد. در قسمت هایی از جزیره کیش که آسفالت نشده است، احتمالا سنگ ها و سنگ ریزه هایی را خواهید دید. اما این ها در حقیقت سنگ و سنگریزه نیستند. بلکه فسیل های مرجان ها هستند که به این شکل در آمده اند و درواقع زمانی کل جزیره کیش در زیر آب بوده است!

 

 

در جزیره کیش حیوانات جذابی زندگی می کنند

 

جالب است که بدانید در جزیره کیش نزدیک به 2000 آهو به صورت آزادانه زندگی می کنند. از طرفی در فصل بهار و تابستان سواحل غربی و جنوبی کیش پر از لاکپشت های دریایی می شود که به ساحل می آیند تا تخم گذاری کنند.

 

 

کشتی یونانی به سمبل جزیره کیش تبدیل شده است

 

کشتی یونانی در حقیقت یک کشتی است که در اسکاتلند ساخته شده است و آنقدر دست به دست شده است تا به دست یک فرد یونانی رسیده است و در دهه 1960  در خلیج فارس در کنار جزیره کیش به گل نشسته است. کشتی یونانی یکی از بهترین  جاذبه های گردشگری کیش  است که می توانید یکی از زیباترین غروب های زندگیتان را در کنار آن تماشا کنید.

 

 

شهر زیرزمینی کاریز توسط یک فرد دو رگه آلمانی ایرانی ساخته شده است

 

کاریز کیش در واقع یک قنات 2000 ساله است که در زیر زمین واقع شده است. اما کانال های آن به شکلی است که بیشتر شبیه یک شهر زیرزمینی به نظر می رسد. کسی که این شهر زیرزمینی را ساخته است یک مرد دو رگه آلمانی ایرانی بوده است که نامش منصور حاج حسینی بوده است. جالب است که بدانید فسیل های جالبی روی دیوارهای اطراف کاریز وجود دارد که حتما از دیدنشان شگفت زده خواهید شد. یکی از فسیل های روی دیوار در حقیقت فسیل یک لاکپشت است که عمر آن 500 میلیون سال تخمین زده شده است! به هر حال شهر زیرزمینی کاریز یکی از جذاب ترین  اماکن دیدنی کیش  است که هر کسی حداقل یک بار در زندگیش باید آن را از نزدیک ببیند.

 

 

اگر شما هم دوست دارید که به جزیره کیش سفر کنید، برای اطلاع از بهترین  آفرهای تور کیش  و رزور یک  تور ارزان کیش نوروز 98  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

کیش , تور کیش , تور نوروز 98 کیش , آفر تور نوروزی کیش , تور ارزان کیش , آفر تور کیش , تور لحظه آخری کیش , جاذبه های گردشگری کیش , هتل های کیش , kish , j,v hvchk ;da , j,v k,v,c 98 ;da

۰۸ اسفند ۱۳۹۷