۰۲۱۷۴۶۳۴
جامع ترین راهنمای خرید در آنتالیا

جامع ترین راهنمای خرید در آنتالیا

شهر ساحلی آنتالیا بازارها و مراکز خرید متعددی را در خود جای داده است و برای دوستداران خرید و مراکز خرید، یک بهشت زمینی محسوب می شود. این مراکز خرید در  تور آنتالیا  به سبک های مختلف از مدرن گرفته تا سنتی در جای جای شهر دیده می شوند و احتمالا شما هم در صورت سفر به آنتالیا برای خرید کمی سردرگم خواهید شد. برای جلوگیری از این سردرگمی کافیست که قبل از سفر به آنتالیا، این راهنمای جامع خرید در آنتالیا را با دقت مطالعه کنید.

 

البته قبل از معرفی بهترین مراکز خرید آنتالیا بهتر است که چند نکته اولیه را بدانید:

 

 اصولا با خرید از مراکز خرید مدرن آنتالیا تجربه چندان متفاوتی از خرید در مراکز خرید شهر خودتان کسب نخواهید کرد. اما بازارهای آنتالیا تجربه جدیدی برایتان به ارمغان خواهند آورد و این امکان را برایتان فراهم خواهند کرد که در حین خرید، با محلی های آنتالیا بیشتر آشنا شوید و یک روز جذاب و مهیج را در آنتالیا سپری کنید.اما بهتر است که این نکته را هم در نظر داشته باشید که اجناس فروشی در مراکز خرید لوکس آنتالیا قیمت های فیکس شده و ثابتی دارند، اما برای خرید از بازارهای آنتالیا باید مهارت کافی برای تخفیف گرفتن داشته باشید!

 

کاله ایچی

 

برای تجربه بهترین خرید محلی در  تور آنتالیا ارزان ، بهتر است که مستقیما به منطقه قدیمی کاله ایچی بروید. آن سوی دیوارهای کاله ایچی، خانه های سبک عثمانی و خیابان های سنگفرش شده جذابی وجود دارد که می توانید در آن ها قدم بزنید، خانه های سنتی را تماشا کنید و از فروشگاه های سنتی این منطقه خرید کنید.بعضی از بهترین و جذاب ترین فروشگاه های آنتالیا در همین منطقه کاله ایچی واقع شده اند و در داخل آن ها می توانید همه چیز از سوغاتی های محلی گرفته تا قالیچه و وسایل آنتیک را پیدا کنید. حتی می توایند برای خرید لباس و زیورآلات نیز به فروشگاه های کاله ایچی مراجعه کنید. بهترین فروشگاه های آنتالیا در این منطقه،فروشگاه کومهوریت گولوک، آتاتورک و ایسیکلار هستند و بازدید از آن ها را به شدت به شما توصیه می کنیم.

بازار اصلی آنتالیا

 

با بازدید از بازار اصلی آنتالیا می توانید یک تجربه جذاب از خرید محلی در آنتالیا کسب کنید.این بازار سنتی در آنتالیا قرن هاست که نقش مهمی در زندگی روزانه مردم آنتالیا دارد. بازار آنتالیا در حقیقت بازار اصلی شهر است و در آن اجناس متنوعی از اجناس محلی مثل صنایع دستی و زیورآلات گرفته تا غذاهای ترکیه ای محلی و سوغاتی به فروش رسانده می شود.البته فروشگاه های کفش و اجناس چرمی خوبی نیز در بازار اصلی آنتالیا وجود دارد که حتما باید از آن ها بازدید داشته باشید.

آنتالیا توربان مارینا

 

 آنتالیا توربان مارینا نیز یکی از محله های جذاب و از  جاذبه های توریستی آنتالیا  برای خرید به شمار می آید.این منطقه چشم انداز جالبی به دریای مدیترانه و منطقه کاله ایچی دارد. در گوشه کنار این محله می توانید فروشگاه های لباس متعددی پیدا کنید و از برندهای بین المللی و ترکیه ای خرید کنید.همچنین می توانید زمان خود را در کافه های کوچک و رستوران های جذاب آنتالیا توربان مارینا سپری کنید و یا در مراکز غواصی این منطقه، به کشف جهان شگفت انگیز زیر آب ها بروید.

 

مراکز خرید آنتالیا

 

گذشته از محله های سنتی، مراکز خرید مدرنی نیز در آنتالیا وجود دارد. بزرگترین مرکز خرید آنتالیا، مرکز خرید تراسیتی است که بیش از 150 فروشگاه و 30 رستوران در آن جای گرفته است.این فروشگاه ها بهترین برندهای بین المللی و ترکیه ای را به خریداران عرضه می کنند.از طرفی مرکز خرید میگروس ام ام ام یک مرکز خرید بزرگ بین المللی سوئیسی است که یکی از محبوب ترین مراکز خرید آنتالیا به شمار می آید.در این مرکز خرید نیز 130 فروشگاه وجود دارد که با هر سلیقه ای که داشته باشید، می توانید از آن ها خرید کنید.چراکه در این فروشگاه ها همه نوع لباس از برندهای محلی گرفته تا برندهای لوکس جهانی به فروش رسانده می شوند و هر ذائقه و سلیقه ای را پاسخگو هستند.

 

بازار خیابان لاورا

 

این بازار هفتگی در حقیقت یک بازار خیابانی نیست و بیشتر شبیه به یک مرکز خرید به نظر می رسد.این بازار هر هفته در روز شنبه باز می شود و در آن انواع محصولات از برندهای محلی و بین المللی به فروش رسانده می شود که از جمله آن ها می توان به عطرهای متنوع، اکسسوری لباس و لباس های سنتی ترکیه ای اشاره کرد.

 

نکات ضروری برای خرید در آنتالیا

 

اگر قصد خرید قالیچه یا وسایل آنتیک را در آنتالیا دارید،حتما قبل از خرید قانون ترکیه را برای خروج این وسایل از کشور مطالعه کنید، چراکه خروج بعضی از وسایل از کشور ترکیه ممنوع است. این ممنوعیت برای کالاهای تاریخی که قدمتی بیش از 100 سال دارند نیز وجود دارد. حتما حواستان به این مسئله باشد و حرف فروشندگان را بدون سند و مدرک قبول نکنید و حتما قبل از خرید اجناس آنتیک، از آن ها تقاضای مدارک موثق برای اثبات قدمت کالاها درخواست کنید. اگر هم می خواهید که زیورآلات قیمتی و طلای خاص خریداری کنید ، این نکته را به خاطر داشته باشید که بیشتر فروشندگان آنتالیا باید مدرک قانونی برای فروش این زیورآلات قیمتی داشته باشند. حتما طلاهای قیمتی و ارزشمند را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید تا بعدا برای خروج آن ها به مشکل نخورید.این مدرک قانونی برای فروش این طلاها معمولا روی دیوار طلافروشی ها نصب شده است.به هر حال توصیه ما به شما این است که قبل از خرید نگاهی به مدرک فروشندگان بیندازید.

 

۰۸ فروردین ۱۳۹۸