۰۲۱۷۴۶۳۴
در سفر به سریلانکا از انجام این کارها پرهیز کنید!

در سفر به سریلانکا از انجام این کارها پرهیز کنید!

 در سفر به سریلانکا از انجام این کارها پرهیز کنید!

 

نبایدهای سفر به سریلانکا

 

سریلانکا کشوری جذاب و توریستی است که در میان اقیانوس هند واقع شده است و تاریخ و طبیعت آن تا قدری شبیه به تاریخ و طبیعت هند است.از طرفی این کشور با تاریخ بلندبالایی که دارد، برای تاریخ دوستان حرف های زیادی برای گفتن دارد! تاریخ مکتوب 3000 ساله این مرز و بوم نشان از وجود سکنه در آن از دوران پیش از تاریخ دارد و تخمین زده شده که از 125000 سال پیش در آن قومیت هایی زندگی می کرده اند! به خاطر وجود این تاریخ پیچیده ، قوانین و حد و مرزهایی در فرهنگ سریلانکا به چشم می خورد که باید به عنوان یک مسافر آن ها را به صورت تمام عیار رعایت کنید تا به مشکل بر نخورید. در ادامه این نبایدهای اکید در مورد سریلانکا را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

 

همیشه با دست راست خود غذا بخورید!

 

غذاهای سریلانکا به شدت خوشمزه و لذیذ هستند و غذاهای دریاییشان به قدری خوش طعم هستند که می توان برایشان جان داد! اما اصلا اهمیتی ندارد که چقدر گرسنه تان است و چقدر دلتان می خواهد که غذاهای روی میز را هر چه سریع تر نوش جان کنید! قبل از هر چیزی باید قوانین مخصوص غذا خوردن را مطابق فرهنگ سریلانکایی ها رعایت کنید! یکی از این قوانین سفت و سخت در مورد غذا خوردن است که هرگز هرگز نباید با دست چپ غذا بخورید، حتی اگر چپ دست هستید و خوردن غذا با دست راست برایتان مشکل است! دلیلش هم به این خاطر است که در فرهنگ مردم سریلانکا، دست چپ آلوده تلقی می شود! البته این تفکر به غذا خوردن محدود نمی شود و شما حتی نباید با دست چپتان به کسی وسیله ای را بدهید یا با دست چپ با شخصی سلام و احوال پرسی کنید. به شما به شدت توصیه می کنیم که این نکته را در زمان اقامتتان در  تور ارزان سریلانکا  به هیچ عنوان فراموش نکنید، چراکه مطمئنا در صورت رعایت نکردن این اصل، مردم سریلانکا با شما رفتار مناسبی نخواهند داشت!

 

 

بدون اجازه از محلی ها عکس نگیرید

 

چه بخواهید از افراد محلی عکس بگیرید، چه بخواهید از موزه های سریلانکا عکس بگیرد و چه حتی بخواهید از پلیس ها و سربازهای ارتش عکس بگیرید؛ در هر صورت باید قبل از هر کاری از آن ها اجاز ه بگیرید. بهتر است که برای جلوگیری از هر مشکلی، این اصل را رعایت کنید و کسب اجازه از سوژه عکاسیتان را فراموش نکنید!

 

 

همیشه رویتان به مجسمه های بودا باشد

 

مردم سریلانکا به باورهایشان اعتقاد ویژه ای دارند. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که اگر از معابد سریلانکا دیدن کردید، به صورتی در معبد قدم بزنید که همیشه رویتان به مجسمه های بودا باشد و هیچ وقت پشتتان را به آن ها نکنید. پشت کردن به مجسمه های بودا در فرهنگ سریلانکایی ها بی ادبی و بی احترامی تلقی می شود و اهالی سریلانکا به هیچ عنوان نمی توانند با این حرکت کنار بیایند! همیشه این را به خاطر داشته باشید که بودا یک شخصیت بسیار محبوب و ستودنی برای مردم سریلانکا است و به هیچ عنوان لباسی با طرح و نقش بودا به تن نکنید.

 

 

از سنت های سریلانکایی ها پیروی کنید

 

برای ورود به معابد سریلانکا حتما کفش هایتان را از پا خارج کنید، هیچ وقت سر یک راهب را لمس نکنید و کلا به هیچ قسمت از بدن راهب دست نزنید! این ها تنها یک سری از سنت های سریلانکایی ها هستند که هر توریستی باید کاملا از آن ها اطلاع داشته باشد و رعایتشان کند.

 

 

هیچ وقت سریلانکا را با کشور هند مقایسه نکنید

 

همان طور که در ابتدای مطلب به آن اشاره شد، سریلانکا تا حدودی شبیه به کشور هند است. هر دو آن ها فرهنگ غنی و مشابه دارند و از سنت ها و مذهب های مشابهی پیروی می کنند. بعضی از مردمانشان با زبان مشابه صحبت می کنند و یک عالمه شباهت دیگر بین مردم سریلانکا و مردم هند وجود دارد. اما با وجود همه این شباهت ها، تفاوت های عمده ای نیز بین این دو کشور وجود دارد که هر کدام از این کشورها را خاص و منحصر به فرد می کند. جالب است که بدانید مردم سریلانکا اصلا از مقایسه کشورشان با هند خوشحال نمی شوند و سریعا اخم به ابرو می آورند! به همین خاطر بهتر است که اصلا با مردم سریلانکا در مورد مقایسه سریلانکا با هند سر صحبت را باز نکنید!

 

 

وثتی سریلانکایی ها از سرشان برای دادن پاسخ استفاده می کنند، گیج نشوید!

 

جالب است که بدایند مردم سریلانکا به جای گفتن کلمه "اوکی" یا "بله" سرشان را به دو طرف تکان می دهند و مثل دیگر فرهنگ ها سرشان را به پایین تکان نمی دهند! اشتباه نکنید! این حرکت به معنای "نه" نیست! بلکه با این کار می خواهند موافقت خود را اعلام کنند.

 

 

برای عبور از خیابان های شلوغ سریلانکا بی دقتی نکنید

 

سریلانکایی ها به رانندگی بد مشهور هستند! آن ها به راحتی چراغ های قرمز را رد می کنند و یا برخلاف جهت خیابان رانندگی می کنند! به همین خاطر به شما توصیه اکید می کنیم که در زمان اقامتتان در  تور لحظه آخری سریلانکا  بی دقتی را کنار بگذارید و برای عبور از خیابان های شلوغ تمام توجه خود را به کار بگیرید تا به مشکل نخورید!

 

 

بین رستوران و هتل گیج نشوید!

 

در گذشته ها، اهالی سریلانکا برای خوردن یک غذای خوشمزه  و مجلل  به هتل مراجعه می کردند تا به رستوران! به همین دلیل خیلی از رستوران ها نام خودشان را هتل گذاشتند تا مشتری بیشتری جذب کنند! پس اگر نام هر هتلی را بر روی سردر دیدید، سریعا برای اجاره اتاق به داخل آن ها نروید، چراکه ممکن است رستوران باشند و نام خودشان را هتل گذاشته باشند!

 

 

گول راننده های موتور سه چرخه را نخورید

 

خیلی از مردم برای تردد در سریلانکا از موتورهای سه چرخه استفاده می کنند. به شما توصیه می کنیم که قبل از سوار شدن به داخل آن ها، نرخ کرایه را با راننده مشخص کنید تا در موقع پیاده شدن و حساب کردن به مشکل بر نخورید، چراکه معمولا نرخ بیشتری را به توریستان اعلام می کنند و از این نظر باید حواستان را جمع کنید.

 

 

آب شیر را ننوشید!

 

به شما توصیه می کنیم که این مسئله را جدی بگیرید و فقط از آب معدنی برای شرب استفاده کنید.چراکه آب شیرهای سریلانکا بهداشتی نیست و سیستم تصفیه آبشان خیلی پیشرفته نیست.

 

 

اگر شما هم قصد سفر به سریلانکا را دارید، برای رزرو  تور سریلانکا لحظه آخری  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

سریلانکا , تور سریلانکا , جاذبه های گردشگری سریلانکا , تور ارزان سریلانکا , آفر تور سریلانکا , تور لحظه آخری سریلانکا , تور ارزان بنتوتا , آفر تور بنتوتا , تور ارزان کندی , آفر تور کندی , تور ارزان کلمبو , تور لحظه آخری کلمبو , j,v hvchk svdghk;h , Htv j,v svdghk;h , j,v gpzi Hovd svdghk;h

۲۷ فروردین ۱۳۹۸