۰۲۱۷۴۶۳۴
جاذبه های گردشگری کازان که نمی توان از آن ها ساده گذشت!

جاذبه های گردشگری کازان که نمی توان از آن ها ساده گذشت!

 جاذبه های گردشگری کازان که نمی توان از آن ها ساده گذشت!

 

کازان شهری است که با نام پایتخت سوم روسیه از آن یاد می شود و به حق که عنوان خوبی برای آن انتخاب شده است.

 اما چرا؟ این شهر با تاریخی که قدمت آن بیش از 1000 سال محل زندگی دو ملیت مختلف است،روسیه ای ها و تاتارها که همین همنشینی باعث جذابیت این شهر شده است. این همنشینی نشان از فرهنگ پیچیده و جذاب کازان دارد و نمود آن در جاذبه های گردشگری کازان و معماری بناهای دیدنی کازان به خوبی دیده می شود.تصورش را بکنید! حتی در متروی کازان نیز همه علائم به دو زبان نوشته شده و حتی در غذاهای کازان نیز ذائقه هر دو قوم در نظر گرفته شده است. به هر حال دیدن هارمونی ایجاد شده در کازان بر اثر این تقابل فرهنگی، تجربه ایست که فقط در  تور ارزان کازان  می توانید کسبش کنید! در ادامه مهمترین  جاذبه های گردشگری کازان ، این شهر جذاب و توریستی روسیه ای را به شما معرفی می کنیم.

 

کرملین کازان

 

کرمیلین کازان مهمترین بنای دیدنی کازان است که هر توریستی با بازدید از آن شگفت زده می شود و داستان های زیادی در پس خود دارد! این بنا که در قرن های بین 16 تا  19 میلادی ساخته شده است، یکی از سمبل های اصلی کازان یعنی برج سویمبیکا را در خود جای داده است. افسانه های زیادی در مورد این برج وجود دارد که حتما از شنیدن آن ها در حین بازدید از آن لذت خواهید برد. جالب است که بدانید اهالی کازان معتقدند که اگر دستتان را به این برج بزنید و در دل یک آرزو کنید، آن آرزو صد در صد برآورده می شود. به هر حال به امتحانش می ارزد! البته کرملین کازان قسمت های جذاب تری هم دارد که از جمله آن ها می توان به قصر شیک و لوکس گوورنور اشاره کرد که محل سکونت رئیس جمهور کنونی جمهوری تاتارستان است و دیگر بناهای آن نیز به موزه تغییر کاربری داده اند و بازدید از هر کدامشان اطلاعات جالبی را در اختیارتان قرار می دهد.

ساعات بازدید و هزینه بلیط: شما می توانید در روزهای 1 می تا 30 سپتامبر از ساعت 8 صبح تا 10 شب از این مجموعه ارزشمند تاریخی در کازان دیدن کنید. در ماه های دیگر سال بازدید از این مجموعه از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر ممکن است. ورودی این مجموعه رایگان است، اما برای بازدید از هر کدام از موزه ها باید بین 100 تا 200 روبل پرداخت کنید. البته لازم به ذکر است که موزه های این مجموعه در روزهای بین سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر و در روزهای جمعه تا ساعت 8 شب باز هستند.

 

 

 

 

خیابان بائومانا

 

این خیابان مهمترین منطقه توریستی کازان به شمار می آید و یک خیابان سنگفرش شده است که احتمالا شما هم عاشق قدم زدن در آن می شوید. چراکه یک عالمه کافه، رستوران و فروشگاه های جذاب در این خیابان وجود دارد و همیشه مملوء از توریستانی است که در حال عکس گرفتن در کنار ساختمان های زیبا و رنگارنگ و فواره های زیبای آن هستند. از طرفی بعضی از جذاب ترین اماکن تاریخی کازان در این خیابان واقع شده اند که از جمله آن ها می توان به کلیسای اپیفانی اشاره کرد.

 

 

 خیابان پتربورگسکایا

 

این خیابان در ادامه خیابان بائومانا واقع شده است و بسیاری از  هتل های کازان  در آن واقع شده اند.در این خیابان نیز جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که می توانید در حین قدم زدن از آن ها دیدن کنید. برای مثال یک موزه و یک زمین بازی به مناسبت یادبود هزارمین سالگرد تاسیس کازان در این خیابان ساخته شده است که بسیار دیدنی هستند. از طرفی یک قلعه افسانه ای به نام قلعه اکیات در این خیابان وجود دارد که دیدنش خالی از لطف نیست. اگر راه خود را در این خیابان به همین شکل ادامه دهید، می توانید به یک موزه فضای باز در نزدیکی ایستگاه مترو برسید که جذابیت خاص خودش را دارد.

 

 

میدان قدیمی تاتار

 

قسمت قدیمی شهر به سبک سنتی تاتار طراحی شده است و بین کانال بولاق و دریاچه نیژنی کابان در مرکز شهر کازان واقع شده است. تعدادی خانه زیبا و  قدیمی به سبک معماری تاتاری در این قسمت از شهر وجود دارد که حتما از دیدنشان شگفت زده خواهید شد. این محله بهتر از هر قسمت دیگری از شهر نشان از قدمت و تاریخ ارزشمند کازان دارد و به هیچ عنوان نباید از آن ساده بگذرید. در این محله می توانید انواع غذاهای سنتی تاتاری را میل کنید و در کنار بناهای دیدنی کازان عکس های یادگاری بگیرید.

 

 

 

کلیسای سنت پیتر و پائول

 

این بنا نه تنها میان کلیساهای کازان بلکه میان کل کلیساهای کشور روسیه، یکی از زیباترین هاست! در طول تاریخ بعضی از شخصیت های مهم نظیر شاعر مشهور روسی یعنی الکساندر پوشکین از آن بازدید کرده اند و متن های جالبی در مورد آن نوشته اند. این کلیسا که قدمتش به قرن 18 بازمی گردد، طراحی داخلی بسیار بی نظیری دارد و از زیباترین اماکن دیدنی کازان به شمار می آید.

 

 

موزه سبک زندگی شوروی

 

این موزه یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری کازان است و مجموعه ای از وسایلی است که در هر خانه ای در دهه 1970 و 1980 دیده می شد. در این موزه می توانید لباس ها، اسباب بازی ها و انواع اسباب و وسیله خانه را ببینید و سبک زندگی شوروی ها را از نزدیک لمس کنید. بازدید از این موزه برای کسانی که عاشق تاریخ و یادبودهای نوستالژیک هستند، بسیار جذاب خواهد بود.

ساعت بازدید و هزینه بلیط ورودی: این موزه هر روزه از ساعت 10 صبح تا 8 بعد از ظهر به روی عموم باز است و هزینه بلیط آن 250 روبل می باشد.

 

 

رودخانه کازانکا

 

محدوده اطراف رودخانه کازانکا یکی دیگر از اماکن دیدنی کازان است که توریستان عاشق آن می شوند. در این منطقه از کازان می توانید دوچرخه سواری کنید و از چشم انداز بی نظیر رودخانه و حال و هوای جذاب آن استفاده کنید. در فصل زمستان هم یک زمین اسکی روی یخ و بازار کریسمس در این منطقه برپا می شود که در صورت سفر به کازان در فصل زمستان می توانید از آن ها بازدید کنید. کاخ کشاورزی نیز در این منطقه واقع شده است که یکی از جذاب ترین ساختمان های مدرن کازان محسوب می شود و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

 

 

دانشگاه کازان

 

دانشگاه کازان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است که دانش آموختگان آن به افراد مهمی در روسیه تبدیل شدند. قدمت این بنا به قرن 19 تا 20 میلادی بازمی گردد و ساختمان آن به سبک نئوکلاسیک روسی ساخته شده است. با بازدید از موزه تاریخ دانشگاه کازان نیز می توانید اطلاعات بسیار جالبی در مورد دانشگاه کازان دریافت کنید و با تماشای عکس ها و تجهیزات قدیمی دانشگاه، حال و هوای قدیمی آن را درک کنید.

ساعات بازدید و هزینه ورودی: این جاذبه گردشگری در کازان روزهای دوشنبه تا جمعه بین ساعات 10 صبح و 5 بعد از ظهر به روی عموم باز است و بازدید از آن کاملا رایگان است.

 

 

معبد همه ادیان

 

معبد همه ادیان یکی از مهمترین اماکن گردشگری کازان است که به واقع جذاب ترین بنای چند فرهنگی کل جهان به شمار می آید. در این معبد، عناصر مذهبی مربوط به 7 مذهب اصلی دنیا به کار برده شده است و حتی نشانی از مذهب های دیرین را نیز در خود جای داده است. جالب است که بدانید ساخت این بنا بیش از 20 سال گذشته آغاز شده است و در آن مناره مسجد، گنبد کلیسا و سقف پاگودای چینی به چشم می خورد. البته در این بنا سرویس مذهبی داده نمی شود و امکان انجام مناسک مذهبی وجود ندارد، اما به کار گیری عناصر مذهب های مختلف نشان از برابری فرهنگ های گوناگون جهان دارد و همین مسئله جذابیت اصلی این بنای دیدنی محسوب می شود. لازم به ذکر است که ساخت این بنا هنوز کامل نشده است، ولی بازدید از شرایط کنونی آن از خارج از ساختمان نیز خالی از لطف نیست.

 

 

 

اگر شما هم قصد سفر به کازان را دارید، می توانید برای رزرو  تور لحظه آخری کازان  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

روسیه , کازان , تور روسیه , تور کازان , جاذبه های گردشگری کازان , تور ارزان کازان , آفر تور کازان , تور لحظه آخری کازان , آفر تور روسیه , تور ارزان روسیه , تور لحظه آخری روسیه , هتل های روسیه , russia , j,v hvchk v,sdi , j,v gpzi Hovd v,sdi

۳۰ فروردین ۱۳۹۸