۰۲۱۷۴۶۳۴
فستیوال های جذابی که فقط و فقط در سریلانکا میبینید

فستیوال های جذابی که فقط و فقط در سریلانکا میبینید

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

 فستیوال های جذابی که فقط و فقط در سریلانکا میبینید

 

سریلانکا کشوری است که مردم آن به 4 مذهب یعنی اسلام، مسیحیت، هندو و بودا معتقدند. به خاطر همین هم هست که در طول سال یک عالمه تعطیلات عمومی یا به صورت دقیق 25 روز تعطیل در تقویمش به چشم می خورد که هر کدامشان حال و هوای خاص خودشان را دارند و می توان از تک تک تعطیلات در سریلانکا لذت برد. اگر شما هم مشتاق شده اید که بیشتر در مورد فستیوال های سریلانکا بدانید، این مطلب برای شماست.

 

 

فستیوال وساک پویا – فستیوال نور (فستیوال بودایی)

 

این فستیوال هر سال در ماه مارچ در شبی که ماه کامل می شود، برگزار می شود. در واقع بر اساس تقویم قمری بودایی، این جشن در روز اول سال جدید برگزار می شود. جالب است که بدانید در همین روز بودا متولد شده است، در همین روز پیامبر شده است و در نهایت در همین روز از دنیا رفته است. فستیوال وساک در بیشتر شهرهای کشور سریلانکا برگزار می شود و در آن روز همه خانه ها و مغازه ها فانوس روشن می کنند. اما اگر می خواهید که جذاب ترین قسمت این فستیوال را ببینید باید به مناطقی مثل دریاچه بیرا و باودالوکا ماواتا در کلمبو بروید، چراکه این دو قسمت از سریلانکا در این روز به زیبایی تزئین می شوند، مردم به بیرون از خانه هایشان می روند و غذاهای خوشمزه می خورند. البته مذهبی ها به معابد سریلانکا می روند و این روز را به عبادت سپری می کنند.

 

 

 

فستیوال کندی اسالا پویا پراهرا (فستیوال بودایی)

 

یکی دیگر از فستیوال های بزرگ مذهب بودا در سریلانکا، فستیوال اسالا پویا پراهرا است که در شهر کندی برگزار می شود. این جشن در معبد دندان مقدس شهر کندی برگزار می شود. البته این جشن در شهرهای دیگر سریلانکا نظیر کلبو نیز به شکل مختصرتری برگزار می شود، اما هیچ کدامشان قابل مقایسه با جشن یک هفتگی کندی نیستند. با سفر به کندی در این روز می توانید یکی از جالب ترین تجربه های زندگیتان را داشته باشید. در این روز موزیسین ها، خواننده ها و فیل های ملبس شده به خیابان می آیند و یک عالمه برنامه تفریحی جالب و مهیج در خیابان های کندی برگزار می شود و این برنامه به مدت 7 روز در شهر تکرار می شود و در نهایت در شب آخر مهیج ترین و جذاب ترین قسمت فستیوال فرا می رسد. اگر شما هم دوست دارید که در این فستیوال جذاب شرکت کنید، کافی است که یک تور سریلانکا رزرو کنید و راهی شهر کندی شوید.

 

 

 

فستیوال پوسون پویا (فستیوال بودایی)

 

فستیوال پوسون پویا یکی دیگر از فستیوال های سریلانکا است که در واقع به مناسبت روز ورود مذهب بودا به سریلانکا جشن گرفته می شود. معمولا این فستیوال در ماه ژوئن در شبی که ماه کامل می شود، جشن گرفته می شود. این فستیوال در سراسر کشور سریلانکا برپا می شود، اما اصلی ترین قسمت آن در قله میهین تاله برگزار می شود و دلیلش هم این است که به اعتقاد سریلانکایی ها اولین بار یک راهب در قله این کوه در مورد مذهب بودا صحبت کرده است. برای رفتن به میهین تاله کافی است که بعد از رسیدن به سریلانکا سوار قطارهای شهر آنورادهاپورا شوید و بعد از آنجا به مقصد میهین تاله سوار تاکسی شوید.

 

 

 

فستیوال ماها شیواراتری – فستیوال شیوا (فستیوال هندویی)

 

این جشن هر ساله در ماه ژوئن برای خدای هندو یعنی شیوا در معابد شیوای سراسر سریلانکا برپا می شود. اول از همه شرکت کنندگان غسل می کنند و کل روز را روزه می گیرند. علاوه بر این ، مجسمه های شیوا را با شیر و عسل تمیز می کنند. جالب است که بدانید بعضی از معابد سریلانکا مثل معبد کایلشوارار در کلمبو برنامه های تفریحی جذابی نظیر برنامه های موزیک را نیز در جشن جا داده اند و این گونه فسیتوال ها ماها شیواراتری را جذاب تر کرده اند.

 

 

 

فستیوال دیپاوالی – دیوالی (فستیوال هندویی)

 

دیپاوالی فستیوال نور هندوها محسوب می شود. در این روز خانه های مردم سریلانکا با لامپ های کوچک تزئین می شوند و ساختمان ها و خیابان ها همگی با نورهای زیبا مزین می شوند. این روز در تقویم میلادی معمولا در ماه اکتبر یا نوامبر برگزار می شود و به مدت 5 روز به طول می انجامد، اما بزرگترین و جذاب ترین قسمت جشن روز آخر آن است. در این جشن شرکت کنندگان لباس های نو به تن می کنند و به یکدیگر شیرینی می دهند.

 

 

 

سال جدید اقوام سینهالا و تامیل

 

سال جدید سینهالا و تامیل در اولین روز تقویم قمری برگزار می شود که معمولا مصادف با یکی از روزهای آپریل در تقویم میلادی می شود. در این روز کل جزیره سریلانکا غرق شادی می شود و هر گوشه از آن با تزئینات جالب زیبا و رنگارنگ می شود. جالب است که بدانید بیشتر جمعیت سریلانکا را اقوام سینهالا و تامیل تشکیل داده اند و به همین خاطر این روز در تقویم سریلانکا تعطیل رسمی اعلام شده است و همه مردم سریلانکا به تفریح و پایکوبی می پردازند. جالب است که بدانید سریلانکایی ها عاشق بازی ها و مسابقات دوستانه هستند و در این روز یک عالمه مسابقات و رقابت های جذاب در سراسر سریلانکا و  تور ارزان سریلانکا  برگزار می شود و هر کس به نوعی سرگرم تفریح و سرگرمی می شود.

 

 

 

 عید فطر (فستیوال اسلامی)

 

مردم مسلمان سریلانکا مثل مردم کشور ما در ماه رمضان روزه می گیرند و به همین شکل در روز آخر ماه رمضان یعنی روز عید فطر جشن می گیرند و به این ترتیب عید فطر یکی از مهمترین جشن های  تور سریلانکا  محسوب می شود.

 

 

 

کریسمس (فستیوال مسیحی)

 

با اینکه کمتر از 20 درصد مردم سریلانکا مسیحی هستند، اما کریسمس یکی از جشن های بزرگ سریلانکا به شمار می آید. در این روز همه مراکز خرید و فروشگاه ها با رنگ های شاد و جذاب دکور می شوند و در هر گوشه از شهر درخت تزئین شده کریسمس به چشم می خورد.همه هتل های سریلانکا در این روز شام کریسمس سرو می کنند. اگر شما هم دوست دارید که یکی از جالب ترین جشن های کریسمس را ببینید، می توانید امسال در این روز با خرید  تور لحظه آخری سریلانکا  به این جزیره دوست داشتنی و جذاب سفر کنید.

 

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

نظرات کاربران