۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین و جذاب ترین فستیوال های بهاری هند

بهترین و جذاب ترین فستیوال های بهاری هند

بهار به خودی خود فصلی سرشار از رنگ و شکوفه است و زیبایی های خاص خودش را دارد. سرزندگی فصل بهار به تنهایی دلیل محکمی است که به خاطر آن می توان از ته دل شاد بود و جشن گرفت! اما وقتی صحبت از کشور هند می شود، فصل بهار رنگ و بوی دیگری به خودش می گیرد و با فستیوال های بسیار هیجان انگیزی همراه می شود. از آنجایی که فصل بهار در هند فصل برداشت است، بیشتر فستیوال های بهاری هند برای شادی و امید به کامیابی و موفقیت در آینده جشن گرفته می شوند. حالا که در فصل جذاب بهار قرار گرفته ایم، بر آن شدیم تا بهترین فستیوال های بهاری تور هند را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در صورت تمایل با رزرو یک تور ارزان هند راهی این کشور زیبا شوید و در یکی از این فستیوال های مهیج و رنگارنگ شرکت کنید.

 

فستیوال هولی - فستیوال رنگ ها|Holi festival  

 

فستیوال هولی یک رویداد بزرگ در کشور هند است که برای جشن گرفتن همبستگی و عشق هر ساله در ماه مارچ برگزار می شود.احتمالا شما هم تا به حال عکس های هیجان انگیز فستیوال هولی هند را دیده باشید. همان فستیوالی که در آن غریبه و آشنا به هم رنگ پرتاب می کنند و شهر غرق رنگ های شاد و جذاب می شود. جالب است که بدانید این فستیوال رنگارنگ در هر کدام از شهرهای هند به سبک منحصر به فردی برگزار می شود، اما همه آن ها زیبایی های خاص خودشان را دارند و همه آن ها برای گرامیداشت عشق، زیبایی و بخشش جشن گرفته می شوند. اگر شما هم دوست دارید که در فستیوال جذاب هولی شرکت کنید، کافی است که یک  تور لحظه آخری هند  رزرو کنید و خودتان را برای دو روز شادی و هیجان آماده کنید!

 

 

 

 

نوروز- سال نو پارسی | Nowruz festival

 

جالب است که بدانید نوروز ما فارسی زبانان در کشور هند نیز جشن گرفته می شود. در حقیقت نوروز یکی از اصلی ترین فستیوال های جامعه فارسی زبان در هند است که هر ساله در روز 21 مارچ برگزار می شود. در این روز فارسی زبانان هند خانه هایشان را تزئین می کنند، غذاهای سنتی پارسی درست می کنند و جشن سال نو را برپا می کنند. به هر حال سفر به هند این فرصت را برایتان فراهم می کند تا سال نو ایرانی را به شیوه ای نو جشن بگیرید و با سنت های پارسی زبانان خارج از ایران آشنا شوید.

 

 

 فستیوال بایساخی- سال نو پنجابی|Baisakhi festival

 

این فستیوال برای گرامیداشت خدایان به مناسبت برداشت موفق محصولات در ایالت پنجاب هند جشن گرفته می شود. این فستیوال در روز سال نو پنجابی یعنی روز 13 یا 14 آپریل برگزار می شود. در این روز مردم در دهکده های هند لباس های سنتی و رنگارنگ به تن می کنند و به جشن و پایکوبی می پردازند. این فستیوال برای اهالی مذهب سیک جشن بسیار بزرگی تلقی می شود،چراکه این روز مصادف با تولد یکی از اصلی ترین رهبران دینی سیک ها است و از این منظر به عنوان یک جشن مذهبی جایگاه ویژه ای در فرهنگ مردم پنجاب دارد. با شرکت در فستیوال بایساخی می توانید اطلاعات جالبی در مورد فرهنگ هندی ها کسب کنید و یک روز سرشار از انرژی مثبت را همراه با اهالی هند سپری کنید.

 

 

 

 

 فستیوال ایستر|Easter festiva

 

فستیوال ایستر یکی از مهمترین فستیوال های هند در تقویم مسیحیان است و برای گرامیداشت زنده شدن دوباره مسیح جشن گرفته می شود. جالب است که بدانید با اینکه مسیحیان تنها 3% جمعیت هند را تشکیل داده اند، این فستیوال با عظمت و شکوه بسیار زیادی علی الخصوص در بمبئی، گوا و ایالت های شمال شرقی هند برگزار می شود و یکی از مهمترین فستیوال های بهاری هند به شمار می آید. این فستیوال معمولا در بین تاریخ های 22 مارچ و 25 آپریل، در روز یکشنبه بعد از شبی که ماه کامل می شود، برگزار می شود. فستیوال ایستر با ایده برتری خیر بر شر در هند برپا می شود و در این روز اهالی هند برای مردم فقیر و نیازمند ضیافتی برپا می کنند و شور و هیجان بی نظیری در شهرهای هندی برپا می شود. علاوه بر همه این برنامه ها، در ایالت ساحلی گوا برنامه های بسیار مهیجی در این روز برپا می شود. رژه های بسیار زیبایی در خیابان های گوا اجرا می شود و استیج های بی شماری برای جشن و پایکوبی و موسیقی در جای جای گوا برپا می شوند و برنامه های مفرح زیادی برای سرگرمی توریستان اجرا می شود.

 

 

 

 فستیوال گانگائور|Gangaur festiva

 

این فستیوال یکی از مهمترین فستیوال های بهاری هند در جیپور است. این جشن معمولا در روز بعد از فستیوال هولی در ماه مارچ برگزار می شود و تا 18 روز ادامه پیدا می کند. در این روزها مجسمه های الهه ها و خدایان تزئین می شوند و مردم با لباس های رنگارنگ و زیبا در شهر رژه می روند و برنامه های مفرحی در سطح شهر برگزار می شود.

 

 

 

فستیوال گل لاله | Tulip festival

 

فستیوال سالانه گل لاله یکی از زیباترین فستیوال های بهاری هند است که در کشمیر برگزار می شود. در این شهر بزرگترین باغ گل لاله آسیا واقع شده است و در آن بیش از 50 نوع مختلف از گل لاله کشت شده است.در طول این فستیوال برنامه های فرهنگی متعددی نظیر برنامه های موسیقی در سطح شهر برپا می شود و غذاهای سنتی و صنایع دستی برای فروش گذاشته می شوند.

 

 

 

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸