۰۲۱۷۴۶۳۴
حقایق عجیب و خنده دار در مورد بالی!

حقایق عجیب و خنده دار در مورد بالی!

 حقایق عجیب و خنده دار در مورد بالی!

 

من حدود 1 ماهی را در بالی اقامت کردم و در طول این مدت حقایق شگفت انگیزی در مورد بالی فهمیدم که اصلا فکرش را هم نمی کردم این چنین حقایقی وجود داشته باشد!

این حقایق بسیار جالب و حتی خنده دار هستند و مطمئنا از خواندنشان شگفت زده می شوید! با اطلاع از این حقایق جالب، تصویر متفاوتی از  تور بالی  در ذهنتان نقش خواهد بست و مطمئنا سفر هوشمندانه تری به بالی خواهید داشت.

 

 

 

 مردم بالی در میان خدایان زندگی می کنند

 

مردم بالی سنت ها و عقاید گوناگونی دارند و شمار عقاید آن ها از هر جای دیگری در جهان بیشتر است. برای مثال مردم بالی فکر می کنند که در میان خدایان و ارواح زندگی می کنند و به همین دلیل است که به بالی جزیره خدایان گفته می شود. به خاطر همین عقیده جالب، مردم بیرون درهای خانه هایشان هدایای کوچک و بشقاب های غذا می گذارند تا به این ارواح ادای احترام کنند و در نتیجه مورد حمایت و حفاظت خدایان باشند. احتمالا شما هم در زمان اقامتتان در  تور ارزان بالی  در کوچه و خیابان سبدهایی را ببینید که در آن گل، غذا و حتی سیگار تعبیه شده است تا ارواح از آن ها استفاده کنند! شاید در ابتدا برایتان عجیب باشد، اما کم کم به این سنت های عجیب و غریب عادت می کنید!

 

 

مردم بالی تنها 4 نام دارند!

 

اسامی مردم بالی یکی دیگر از حقایق عجیبی است که ما بعد از چند روز اقامت در بالی متوجهش شدیم! اول از همه در کمال تعجب دیدیم که با هر کسی ملاقات می کنیم، نام مشترکی با فرد قبلی دارد و نظرمان به این مسئله جلب شد. وقتی پرس و جو کردیم، متوجه شدیم که وقتی یک کودک در خانواده متولد می شود، مردم بالی خیلی برای نامگذاری سخت نمی گیرند! چراکه نام فرزندان از قبل انتخاب شده است و انتخاب نام تنها به این بستگی دارد که آن نوزاد فرزند چندم خانواده است!

نام اولین کودک خانواده های بالی وایان، پوتو یا گده است و اصلا تفاوتی ندارد که آن بچه دختر باشد یا پسر! دومین بچه نامش همیشه ماده یا کادک است و نام سومین بچه را همیشه نیومن یا کومانگ می گذارند. نام بچه چهارم نیز همیشه کتوت است! اما خوب! اگر یک خانواده بیشتر از 4 فرزند داشته باشد، چه می شود؟ خیلی ساده است! دوباره چرخه از اول شروع می شود و نام بچه پنجم مثل بچه اول وایان گذاشته می شود! اما جالب است که بدانید خیلی از مردم بالی جدای از اسم هایشان، یک اسم مستعار را نیز برای خودشان انتخاب کرده اند. 

 

 

موتور سیکلت در بالی مثل مور و ملخ وجود دارد!

 

بالی جمعیتی بالغ بر 4 میلیون نفر دارد که همگی آن ها در مساحت 5780 کیلومتر مربعی جزیره زندگی می کنند. به همین خاطر ترافیک های سنگین در سطح جاده های آن بسیار طبیعی است. اگر شما بخواهید با یک ماشین در این جزیره رفت و آمد کنید، باید ساعت ها برای یک مسیر کوتاه در ترافیک بمانید و به همین خاطر است که اکثر مردم بالی و حتی توریستان از موتورسیکلت برای تردد در شهر استفاده می کنند. جالب است که بدانید هر خانواده ای در بالی حداقل یک موتورسیکلت دارد و از آن به جای ماشین استفاده می کند و خیلی مسئله طبیعی است که یک خانواده را در بالی ببینید که 4 نفری روی یک موتورسیکلت نشسته اند و حتی یک سگ را نیز روی موتور روی پاهایشان گذاشته اند!

 

 

گران ترین قهوه جهان در بالی تولید می شود

 

وقتی در بالی گشت و گذار می کردیم، متوجه شدیم که تعداد زیادی از اهالی بالی حیوان خانگی عجیب و غریبی دارند. این حیوانات پشمالو شبیه به گربه و یا حتی راسو بودند، اما شکل و شمایلشان متفاوت بود. بعد از تحقیق و تفحص متوجه شدیم که این موجودات عجیب و غریب ، قهوه ای تولید می کنند که گران ترین قهوه جهان هستند و قیمت هر نیم کیلوی آن حدود 600 دلار است! جالب است که بدانید این حیوانات دانه های قهوه را می خورند، اما این دانه ها قهوه کاملا در بدنشان هضم نمی شود. اما در طی پروسه ای که در بدنشان اتفاق می افتد، ناب ترین دانه قهوه دنیا تولید می شود که البته گران ترین قهوه دنیا نیز به حساب می آید. بعد از تحقیقات بیشتر متوجه شدیم که این حیوانات اصلی حیوان خانگی مردم بالی نیستند، بلکه این حیوانات وحشی هستند و برای تولید قهوه نگهداری می شوند.

 

 

 

 

 در کوتا اقامت نکنید!

 

کوتا بزرگترین منطقه بالی است و بسیار توریستی است. به همین خاطر است که انواع امکانات رفاهی و تفریحی در کوتا مهیا شده است و شما می توانید روزهای بسیار خوشی را در آن سپری کنید. اما متاسفانه این منطقه اصلا امن نیست! اگر بخواهید در این منطقه از بالی تفریح کنید، شب زنده داری کنید و در شهر گشت و گذار کنید؛ باید بسیار مواظب خودتان باشید. بهتر است که شب هنگام فقط کمی پول نقد همراه خود داشته باشید و همه وسایل قیمتیتان را در هتلتان بگذارید. البته متاسفانه این منطقه حتی در طول روز نیز امنیت چندانی ندارد و هیچ وقت نباید در حین قدم زدن در خیابان های آن گوشی تلفن همراهتان را دستتان بگیرید. به هر حال به شما توصیه می کنیم که برای تفریح به منطقه کوتا مراجعه کنید، اما در آن اقامت نکنید! اما اگر به هر صورت تصمیمتان را برای اقامت در هتل های کوتا گرفتید، خیلی جوانب احتیاط را رعایت کنید تا اسیر دزدها و کلاهبردارهای آن نشوید. 

 

 

 برنج در بالی یک محصول غذایی ساده نیست!

 

یکی از جذاب ترین تفریحاتی که در کانگو، اوبود یا هر منطقه دیگری در بالی می توانید داشته باشید، این است که در زمان غروب آفتاب با منظره جذاب شالیزارهای برنج عکس یادگاری بگیرید. تقریبا همه توریستان در زمان اقامتشان در  تور بالی  اینچنین عکس هایی با شالیزارها می گیرند، اما کمتر کسی از آن ها داستان ارزشمند بودن این برنج ها را می داند! این برنج ها و شالیزارهای زیبا نشانگر قرن ها تلاش مردم بالی است! در واقع این برنج کاری تحت سیستم خاصی انجام می شود که مخصوص بالی است و نوع آبیاری و کشت آن از قرن 11 تا کنون به همان شکل قدیمی باقی مانده است و با این حال شالیزارهای برنج بالی در کل جهان بیشترین محصول را با بالاترین بازدهی دارند! 

 

 

مردم بالی سنت های عجیب و غریبی در مورد معابدشان دارند!

 

همان طور که می دانید معابد بالی از مهمترین  اماکن دیدنی بالی  محسوب می شوند. احتمالا شما هم دوست داشته باشید که در زمان اقامتتان در  آفر تور بالی  از این معابد جذاب و دیدنی بازدید کنید. اما قبل از هر چیزی باید بدانید که مردم بالی اعتقادات عجیب زیادی دارند و بر سنت هایشان پافشاری زیادی می کنند و به همین دلیل بهتر است که کمی در مورد سنت هایشان اطلاعات داشته باشید تا ندانسته رفتار نامناسبی در معابدشان انجام ندهید. این رفتارها در معابد بالی بی ادبی تلقی می شوند:

دراز کردن پاهایتان به گونه ای که کف پایتان در مقابل محراب قرار بگیرد

اشاره کردن به هر چیزی علی الخصوص مجسمه ها

پوشیدن لباس نامناسب (باید لباس بلند به تن داشته باشید و شانه هایتان را بپوشانید)

صحبت کردن با صدای بلند

داشتن یک زخم پوشانده نشده روی بدنتان
باردار بودن (شاید برایتان عجیب باشد، اما در فرهنگ مردم بالی، خانم های باردار اجازه ندارند از  جاذبه های گردشگری بالی  نظیر معبد تاناه لوت دیدن کنند!)

 

 

 بعضی از سواحل بالی در اثر آتشفشان ایجاد شده اند

 

بعضی از سواحل بالی شن های سیاه رنگی دارند که بر اثر آتشفشان تولید شده اند. این سواحل از زیباترین  جاذبه های توریستی بالی  به شمار می آیند. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که از کثیف شدن روی آن ها نترسید و از این سواحل زیبا دیدن کنید. برای این منظور می توانید به ساحل کراماس در شرق دنپاسار بروید و روی موج های جذاب آن موج سواری کنید، البته اگر با این ورزش آشنایی دارید و می توانید موج های سنگین آن را تاب بیاورید. جالب است که بدانید این ساحل شدیدترین موج های اقیانوس هند را دارد و به همین دلیل می توانید متفاوت ترین تجربه موج سواری زندگیتان را در آن کسب کنید. در غیر این صورت، باز هم این سواحل جذابیت خاص خودشان را دارند و خیلی ساده می توانید در فضای بی نظیر آن ها استراحت کنید. چراکه شن های سیاه رنگ به سواحل بالی ظاهر متفاوتی داده اند و فضای ساحل را تیره، شیک و منحصر به فرد کرده اند.

 

 

پیشنهاد ما به شما  تور ارزان بالی  است! با رزرو  تور لحظه آخری بالی آژانس مسافرتی زیما سفر  می توانید با کمترین قیمت به این جزیره زیبا سفر کنید و این حقایق جذاب و متفاوت را در مورد بالی از نزدیک لمس کنید!

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸