۰۲۱۷۴۶۳۴
جاذبه های گردشگری شانگهای که هیچ توریستی از وجود آن ها با خبر نیست!

جاذبه های گردشگری شانگهای که هیچ توریستی از وجود آن ها با خبر نیست!

 جاذبه های گردشگری شانگهای که هیچ توریستی از وجود آن ها با خبر نیست!

 

 جاذبه های گردشگری شانگهای که از دید توریستان مخفی مانده است!

 

وقتی توریستان به شانگهای سفر می کنند، معمولا اطلاعات چندانی در مورد  اماکن دیدنی شانگهای  ندارند. به همین خاطر وقتی صبح ها در هتلشان بیدار می شوند، راهی منطقه باند شانگهای می شوند یا از یکی دو تا موزه بازدید می کنند و در نهایت غذاهای محلی را امتحان می کنند و به خیال خودشان شانگهای را دیده اند! البته این ها جذاب ترین اماکن دیدنی شانگهای هستند و منظورمان این نیست که باید از دیدنشان چشم پوشی کنید! اما حقیقتا شانگهای جذابیت های دیگری نیز دارد که این توریستان به کل از وجودشان بی اطلاعند! به هر حال، به شما توصیه می کنیم که مثل باقی مسافران از جاذبه های معمول توریستی شانگهای دیدن کنید، اما بازدید از این اماکن دیدنی کمتر شناخته شده شانگهای، که در ادامه به شما معرفی می کنیم، را نیز از دست ندهید.

 

 

بازار ازدواج مردم شانگهای

 

جالب است که بدانید هر آخر هفته از ساعت 12 ظهر تا 5 بعد از ظهر در شانگهای یک بازار ازدواج برپا می شود! در این بازار والدین چتری جلوی پای خود می گذارند که روی آن رزومه ای از بچه هایشان از مشخصات آن ها گرفته تا میزان حقوق و دارایی هایشان ذکر شده است! در واقع این بازار آخرین شانس کسانی است که در شانگهای دیر ازدواج کرده اند و هنوز به دنبال نیمه گمشده شان می گردند!

آدرس: چین، شانگهای، منطقه هوانگ پو، خیابان نانجینگ دبلیو

 

 

پارک جنگلی گونگ کینگ

 

پارک جنگلی گونگ کینگ دومین پارک بزرگ شانگهای است، اما از دید توریستان مخفی مانده است و شاید دلیلش دور بودن آن به مناطق مرکزی شانگهای باشد. این پارک در منطقه یانگ پو واقع شده است و شاید راه دسترسی به آن کمی سخت باشد، اما ارزشش را دارد که این مسیر را طی کنید! چراکه وقتی به این پارک می رسید، با یک عالمه فضای سبز و امکانات تفریحی متعدد رو به رو می شوید که به راحتی می توانند یک روز کامل سرگرمتان کنند! در این پارک می توانید انواع تفریحات از کارتینگ گرفته تا ترن هوایی، قایق پدالی و حتی پینت بال را در آن تجربه کنید. این پارک مساحت بسیار زیادی دارد و در هر گوشه آن یک بازی و سرگرمی خاص وجود دارد. هزینه ورودی این پارک حدود 2 دلار است و هر کدام از وسایل بازی آن حدودا 4 دلار هزینه دارد.

آدرس: چین، شانگهای، منطقه یانگ پو، خیابان جونگونگ

 

 

ستون نه اژدها

 

این ستون پر زرق و برق و مزین شده با طرح های اژدهایی در تقاطع دو تا از شلوغ ترین اتوبان های شانگهای واقع شده است. شاید خیلی از توریستان با یک نگاه ساده از کنار این ستون عبور کنند، اما جالب است که بدانید داستان جالبی در مورد این ستون وجود دارد و اصلا یک ستون ساده نیست! البته شاید این ستون به اندازه دیگر موارد این لیست جذابیت بصری نداشته باشد، اما احتمالا برای شما هم شنیدن داستانش جالب باشد! گفته می شود که زمین زیر این ستون به هیچ نحوی کنده نمی شده است و به همین خاطر کسانی که در حال ساخت این اتوبان بوده اند، مجبور می شوند که از یک روحانی بودایی برای این منظور کمک بگیرند! این راهبه با بررسی این زمین اعلام کرده است که در زیر زمین در این نقطه آشیانه یک اژدها وجود دارد و تا وقتی که به این اژدها ادای احترام نکنید، از جایش تکان نمی خورد! این گونه شد که مسئولین ساخت این اتوبان سفارش یک ستون مزین شده با طرح اژدها را دادند و درست بعد از این اتفاق کارگران توانستند به راحتی زمین را بشکافند! به هر حال این داستان در پس این ستون به ظاهر ساده وجود دارد و به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که از این ستون بازدید کنید و در کنارش یک عکس یادگاری بگیرید تا در زمان برگشت بتوانید داستان جذاب آن را برای دوستانتان تعریف کنید.

آدرس: تقاطع اتوبان های چنگدو و یان آن. نزدیک پارک فوکسینگ

 

 

منطقه تاریخی جیادینگ

 

یکی دیگر از مناطقی که توجه لازم را از توریستان کسب نکرده است، منطقه جیادینگ است. جالب است که بدانید شانگهای تا قبل از قرن 19 یک دهکده ماهیگیری ساده بوده است! اما در قرن 12 یک شهر پر رونق به نام جیادینگ در نزدیکی شانگهای فعلی وجود داشته است. این شهر امروزه به یک منطقه درشمال غربی ترین نقطه شانگهای تبدیل شده است و پر از کارخانه و کارگاه شده است. اما با این حال هنوز حالت تاریخی خودش را حفظ کرده است و بازدید از آن احتمالا برای شما هم جالب خواهد بود. در این منطقه معبد، موزه و پارک های زیبایی وجود دارد که از دید توریستان زیادی مخفی مانده اند و شما به راحتی می توانید با مترو به آن دسترسی پیدا کنید.

آدرس: شانگهای، منطقه جیادینگ

 

 

جزیره چونگ مینگ

 

جزیره چونگ مینگ در فاصله نزدیکی با سواحل شمال شرقی شانگهای واقع شده است و بیشتر شبیه به یک جهان جدا شده از شانگهای به نظر می رسد. در زمان گذشته نه چندان دور تنها راه دسترسی به این جزیره استفاده از قایق بوده است، اما امروزه به راحتی می توانید سوار اتورس های این جزیره شوید و یک ساعته به آن برسید! جزیره چونگ مینگ سومین جزیره بزرگ  تور ارزان چین  است و در آن یک جنگل طبیعی، پناهگاه پرندگان مهاجر و یک معبد زیبا واقع شده است. اما جالب تر از همه اینکه یک سری فستیوال سالانه منحصر به فرد نظیر مسابقات ماهیگیری، فستیوال پاییزی محیط زیست و فرهنگ کیانوی و حتی یک تورنمنت جنگ ملی در این جزیره برگزار می شود که اگر شانسش را داشته باشید، می توانید در یکی از آن ها شرکت کنید.

آدرس: چین، شانگهای، جزیره چونگ مینگ

 

 

 

منطقه وست باند (باند غربی)

 

این منطقه زمانی از نظر توریستی یک منطقه کم اهمیت به شمار می آمده است و به صنعت ساخت و ساز هواپیما مربوط بوده است. اما امروزه این منطقه به یک مرکز هنری و فرهنگی تبدیل شده است و موزه ها و گالری های متعددی در آن ساخته شده است. به هر حال به شما توصیه می کنیم که سری به وست باند بزنید و علاوه بر قدم زدن در کنار آب، از موزه هایی نظیر موزه لانگ و موزه یوز نیز دیدن کنید.

 

 

 

 محله یهودی نشین ها

 

در طول جنگ جهانی دوم، شانگهای به پناهندگان یهودی از آلمان، اتریش و هلند ویزای اقامت می داده است. به هیمن دلیل بیش از 18000 یهودی در اواخر دهه 1930 و اوایل دهه 1940 به شانگهای مهاجرت کردند. در سال 1943 ارتش اشغالگر ژاپن این 18000 یهودی را مجبور کرد تا به یک محله کوچک در شانگهای با مساحتی حدود 1.9 کیلومتر مربع، نقل مکان کنند. وضعیت این منطقه به شدت ضعیف بود و علاوه بر این ساکنین چینی این منطقه به این یهودی ها جا نمی دادند. این منطقه هنوز حال و هوای قدیمیش را حفظ کرده است و با بازدید از آن می توانید اطلاعات جالبی در مورد این تکه از تاریخ کسب کنید. به شما توصیه می کنیم که این گردش علمی را از موزه پناهندگان یهودی شانگهای شروع کنید و بعد گشتی در خیابان های آن بزنید.

آدرس: چین، شانگهای، منطقه هونگ کو، خیابان چانگ یانگ

 

 

 

 مرکز خرید جوی سیتی

 

تعداد زیادی مرکز خرید در شانگهای وجود دارد که هر کدامشان جذابیت خاص خودشان را دارند. برای مثال یک مرکز خرید به فروش وسایل الکترونیکی اختصاص داده شده است و دیگری به خاطر کافه های جذابش مشهور شده است. یکی از مراکز خرید  تور شانگهای  برای خرید از برندهای لوکس مطرح شده است و دیگری برای خرید روزانه به کار می آید. اما بین این همه مرکز خرید متنوع در شانگهای، یک مرکز خرید منحصر به فرد به نام جوی سیتی وجود دارد که حتما باید از آن دیدن کنید. این مرکز خرید به مانند اسمش شبیه به یک شهر است و در آن 4 فود کورت مجزا و یک سالن سینما وجود دارد و یکی از طبقات آن به کارگاه های آموزشی صنایع دستی اختصاص داده شده است. یک خیابان در این مرکز خرید وجود دارد که در آن انواع و اقسام کافه ها وجود دارد و در بالا آن یک چرخ و فلک جذاب به مانند چرخ و فلک لندن وجود دارد که به نوعی جذاب ترین قسمت این مرکز خرید محسوب می شود.

آدرس: چین، شانگهای، منطقه ژابی، خیابان شیزانگ

 

 

 

ساحل جینشان سیتی

 

شانگهای به عنوان شهری که معنای نامش، "روی دریا" است، به طرز عجیبی سواحل بسیار کمی دارد! اگر از محلی های شانگهای آدرس یک ساحل خوب را بگیرید، احتمالا شما را به دریاچه مصنوعی دیشوی می فرستند! اما در این دریاچه نه اجازه شنا وجود دارد و نه حتی می توان در آن پیک نیک کرد و عملا در آن به جز هوای تازه، چیزی عایدتان نمی شود. پس راه چاره چیست؟ به شما توصیه می کنیم که برای تفریحات ساحلی به ساحل جینشان واقع در جنوبی ترین قسمت شانگهای بروید و یک روز عالی را در کنار ساحل سپری کنید. البته اجازه شنا در این ساحل نیز وجود ندارد، اما می توانید کمی در آن آبتنی کنید و تا جایی که غریق نجات ها به شما اجازه می دهند، در آب پیش بروید. البته جدای از مسئله شنا، انواع امکانات تفریحی در این ساحل مهیا شده است و شما می توانید در آن قایق سواری کنید، پیک نیک کنید و یا بر روی شن های تمیز آن آفتاب بگیرید. گفتنی است که برای دسترسی به این ساحل باید با پرداخت هزینه ای حدود 2 دلار سوار قطارهای جنوبی شانگهای شوید.

آدرس: چین، شانگهای، منطقه جینشان، اتوبان هوهانگ

 

 

بازار مسلمان

 

هر جمعه از ساعت 11 صبح تا 3 ظهر یک بازار جذاب در فضای خارجی مسجد هوشی برپا می شود که در آن می توانید انواع غذاهای حلال را میل کنید. در این بازار می توانید انواع غذاهای لذیذ از کباب بره گرفته تا ماست ترش را میل کنید. به شما توصیه می کنیم که برای بازدید از بازار مسلمان شانگهای با اینکه غذاها بسیار ارزان هستند، پول نقد زیادی همراه خود داشته باشید. چراکه غذاهای این بازار به شدت خوشمزه هستند و احتمالا شما هم بخواهید چند مدل غذای مختلف در آن میل کنید و به یک یا دو غذا نتوانید اکتفا کنید!

آدرس: چین، شانگهای، منطقه پوتوئو، تقاطع خیابان های چانگده و آئومن

 

 

اگر شما هم قصد سفر به شانگهای را دارید، می توانید برای رزرو  تور ارزان شانگهای  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸