۰۲۱۷۴۶۳۴
اشتباهاتی که اکثر ایرانیان در سفر به آنتالیا مرتکب می شوند!

اشتباهاتی که اکثر ایرانیان در سفر به آنتالیا مرتکب می شوند!

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

یک سری اشتباهات فاحش و جبران ناپذیر وجود دارد که خیلی از ایرانیان تا به حال در تور آنتالیا مرتکب شده اند که بعضی از آن ها باعث شده که هزینه های سفرشان به آنتالیا چند برابر شود و بعضی از آن ها باعث شده که نتوانند آن گونه که باید از زمان اقامتشان در تور آنتالیا استفاده کنند. شاید باورتان نشود ولی یک سری از اشتباهات مسافران باعث می شود که سفرشان به آنتالیا تا مرز کنسل شدن هم پیش برود! جالب است که بدانید آمار و ارقامی وجود دارد که بر طبق آن از هر 10 مسافر 9 نفر تمام استفاده را از سفرشان نمی برند و این 9 نفر حتما اشتباهاتی در طول سفرشان داشته اند. پس این مطلب را با دقت بخوانید تا شما هم با تکرار این اشتباهات مجبور نشوید که بهای گزافی بدهید!

 

 

 قبل از رزرو تور اقدام به تمدید اعتبار پاسپورتشان نمی کنند

 

همه مسافران برای سفر به شهرهای ترکیه باید پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشند. خیلی از مسافران ایرانی از این نکته اطلاع ندارند و درست زمانی که قصد سفر به آنتالیا و رزرو تور را دارند، متوجه این مسئله می شوند و مجبور می شوند سفر خودشان را به تعویق بیندازند. پس حتما هر چه زودتر پاسپورت خودتان را تمدید کنید تا آفرهای تور ارزان آنتالیا آژانس مسافرتی زیما سفر را از دست ندهید.

 

 

نرفتن به جاهای دیدنی آنتالیا

 

هتل های آنتالیا علی الخصوص هتل های 5 ستاره آنتالیا به قدری جذاب هستند و آنقدر امکانات تفریحی و رفاهی مختلف و متنوع را در خودشان جای داده اند که خیلی از مسافران حیفشان می آید که آن ها را رها کنند و از هتل خارج شوند! اما باید به شما بگوییم که اماکن دیدنی آنتالیا در خارج از هتل های آن نیز به اندازه کافی جذابیت دارند و شما نباید آن ها را فدای امکانات تفریحی هتل کنید! به هر حال حیف است که به آنتالیا سفر کنید و از جاذبه های گردشگری آنتالیا نظیر منطقه کاله ایچی و دروازه هادریان بازدید نکنید و به خانه برگردید!

 

 

چک نکردن ساعت بازدید مکان های دیدنی

 

تنوع جاذبه های گردشگری آنتالیا بسیار زیاد است و از طرفی هر کدامشان ساعات بازدید مختلفی دارند. به شما توصیه می کنیم که برای جلوگیری از مواجه شدن با تابلو بسته بودن درب اماکن دیدنی آنتالیا، ساعات بازدیدشان را از قبل بررسی کنید و برنامه ریزی دقیقی برای بازدید از جاذبه های توریستی آنتالیا داشته باشید.

 

 

عدم برنامه ریزی دقیق و از دست دادن غذای هتل

 

یادتان باشد که حتما ساعات سرو غذاهای اصلی را از هتلتان در آنتالیا بپرسید و بعد از کسب اطلاعات کافی، برای بازدید از جاذبه های گردشگری آنتالیا از هتلتان خارج شوید. چراکه در غیر این صورت ممکن است به ساعت سرو غذا در هتل نرسید و مجبور شوید هزینه های گزافی برای خوردن غذا در رستوران های آنتالیا پرداخت کنید.

 

 

 بدون همراه داشتن راهنما از هتل خارج می شوند

 

به شما توصیه می کنیم که قبل از سفر به آنتالیا گشتی در وب سایت زیما سفر بزنید و اطلاعات کافی در مورد جاذبه های گردشگری آنتالیا کسب کنید. ما مقالات جذابی در مورد سفر به آنتالیا برایتان تهیه کرده ایم که حتما پاسخگوی خیلی از سوالاتتان خواهند بود. یادتان باشد که حتما از روی این مطالب نت برداری کنید و یک سری اطلاعات ضروری در مورد اماکن دیدنی آنتالیا را در دفترتان یادداشت کنید و دفترتان را در آنتالیا همه جا همراه خودتان داشته باشید. چراکه ممکن است در حال گشت و گذار در آنتالیا باتری تلفن همراهتان تمام شود و یا حتی دسترسی به اینترنت نداشته باشید. این اطلاعات مکتوب به شما کمک می کند که از زمان اقامتتان در تور آنتالیا بیشترین استفاده را ببرید و بازدید از زیباترین جاذبه های توریستی آنتالیا را از دست ندهید.

 

 

اطلاعات لازم در مورد امکانات تفریحی هتلشان را ندارند

 

بعضی از هتل های آنتالیا به قدری بزرگ هستند و آنقدر امکانات تفریحی مهیج و اماکن زیبا را در خود جای داده اند که شاید بعضی از آن ها را در مدت زمان اقامتتان کشف نکنید و یا خیلی دیر کشفشان کنید! به شما توصیه می کنیم که حتما قبل از سفر به آنتالیا اطلاعات ضروری در مورد  هتل های آنتالیا  را در وب سایت زیما سفر مطالعه کنید و با دانش کامل در هتل منتخبتان در آنتالیا اقامت کنید. این گونه می توانید به بهترین شکل از مدت زمان اقامتتان در هتل استفاده کنید و سرگرم تفریحات مورد علاقه تان شوید و خدای نکرده استفاده از بعضی از امکانات تفریحی هتلتان را از دست ندهید!

 

 

قیمت بلیط هواپیما مشخص کننده فرودگاه

 

بهتر است که قبل از خرید بلیط هواپیما آنتالیا این نکته را در نظر داشته باشید که بلیط های ارزان آنتالیا مربوط به پروازهای ایرانی هستند و پروازهای ایرانی در فرودگاه اسپارتا ترکیه فرود می آیند. این فرودگاه حدودا 160 کیلومتر با آنتالیا فاصله دارد و مسافران باید این مسافت را با اتوبوس تا آنتالیا طی کنند که حدودا 3 ساعت از آن ها زمان می گیرد. اما پروازهای خارجی آنتالیا مستقیما در فرودگاه آنتالیا فرود می آیند و شما با خرید بلیط آن ها می توانید از صد در صد زمان اقامتتان در تور آنتالیا ارزان استفاده کنید و خیلی سریع در هتلتان اسکان پیدا کنید. با علم به این قضیه می توانید انتخاب بهتری بین ارزان بودن بلیط هواپیما و کم بودن مسیر فرودگاه تا هتلتان یکی را انتخاب کنید و تجربه بهتری از اقامت در آنتالیا داشته باشید. به هر حال با همه این صحبت ها باید بگوییم که می توانید بلیط ارزان آنتالیا یا بلیط پروازهای ترکیه ای آنتالیا را با کمترین قیمت از همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تهیه کنید.

 

 

قبل از سفر به آنتالیا آب و هوا را چک نمی کنند

 

یادتان باشد که حتما قبل از سفر به آنتالیا و رزرو تور ارزان آنتالیا از آژانس مسافرتی زیما سفر، پیش بینی آب و هوای آنتالیا را برای روزهای اقامتتان در آنتالیا بررسی کنید. متاسفانه بعضی از مسافرانی که بدون اطلاع از شرایط آب و هوایی آنتالیا به این شهر زیبا و توریستی سفر می کنند، در این شهر با آب و هوای بارانی مواجه می شوند و در نتیجه نمی توانند از بیشتر امکانات تفریحی و آبی هتل های آنتالیا استفاده کنند و عملا یک سری از امتیازات سفرشان بدون استفاده باقی می ماند.

 

 

اطلاعات کافی در مورد فرهنگ مردم ترکیه ندارند

 

تعدادی کلیسا و مسجد در آنتالیا وجود دارد که از مهمترین جاذبه های گردشگری آنتالیا به شمار می آیند. بهتر است که بدانید برای بازدید از این اماکن دیدنی در آنتالیا باید لباس مناسب و پوشیده به تن داشته باشید. متاسفانه خیلی از مسافران بدون توجه به چنین مسائلی از اماکن دیدنی آنتالیا بازدید می کنند و رفتارهایشان بازخورد مناسبی از مردم آنتالیا را در پی ندارد.

 

 

 

قبل از سفر به آنتالیا کپی همه مدارکشان را تهیه نمی کنند

 

یکی از اتفاقات بدی که ممکن است برای هر مسافری رخ دهد، این است که کیف پولش دزدیده شود! به هر حال این احتمال در هر شهری از دنیا از جمله آنتالیا وجود دارد. به هر حال اگر تمام پولتان را نیز از دست بدهید، یک راه چاره برایتان پیدا می شود! شما می توانید با خانواده یا دوستانتان در ایران تماس بگیرید و از آن ها درخواست کنید که مبلغی را برای شما حواله کنند. اما اگر پاسپورتتان دزدیده شود و هیچ کپی از آن نداشته باشید، کار کمی برایتان در آنتالیا سخت می شود. پس بهتر است که حتما کپی مدارکتان را همراه خودتان داشته باشید تا در صورت بروز چنین مشکلاتی از آن ها استفاده کنید.

 

 

پول کافی همراه خودشان به آنتالیا نمی برند

 

اگر شما هم عاشق خرید هستید، باید به شما هشدار دهیم که مراکز خرید آنتالیا بسیار متنوع و جذاب هستند و ممکن است که با بازدید از آن ها برای خرید وسوسه شوید. پس بهتر است که در سفر به آنتالیا پول کافی همراه خودتان داشته باشید تا بتوانید خرید خود را انجام دهید یا اصلا از بازدید از مراکز خرید آنتالیا صرف نظر کنید.

 

 

قیمت های بلیط را مقایسه نمی کنند

 

به شما توصیه می کنیم که قبل از سفر به آنتالیا حتما قیمت های تورها را با هم مقایسه کنید و از آفرهای تور ارزان آنتالیا و تور لحظه آخری آنتالیا آژانس مسافرتی زیما سفر ساده نگذرید! کافی است که با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید تا بتوانید با کمترین قیمت به آنتالیا سفر کنید و به مقدار زیادی در هزینه های سفرتان به آنتالیا صرفه جویی کنید.

 

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

نظرات کاربران