۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز در مورد سمبل جدید مسکو، پارک زاریادیه

همه چیز در مورد سمبل جدید مسکو، پارک زاریادیه

 همه چیز در مورد سمبل جدید مسکو، پارک زاریادیه

 

پارک زاریادیه در قلب شهر مسکو، درست کنار دیوارهای کرملین در زمینی به مساحت 10 هکتار واقع شده است و اصلا یک پارک معمولی نیست! این پارک که در سال 2017 تاسیس شده است، به عنوان سمبل جدید مسکو شناخته می شود و مرکز فرهنگی و علمی مسکو تلقی می شود.پارک زاریادیه با کرملین مسکو، میدان سرخ، کلیسای سنت باسیل و رودخانه مسکو احاطه شده است . جالب است که بدانید بیشتر پارک های روسیه تحت قواعد خاص و رسمی طراحی و ساخته شده اند. به این شکل که باید از یک سمت پارک از گیت ورودی وارد پارک شوید، یک محدوده مختص به گیاهان است، بازدیدکنندگان اجازه ندارند در آن پارک ها روی چمن بنشینند و یک سری محدوده خاص برای قدم زدن و بازی در پارک تعریف شده است. اما ایده اصلی شکل گیری پارک زاریادیه این بوده است که شما می توانید از هر سمتی از پارک وارد شوید و در هر فضایی که دوست دارید قدم بزنید و درست در وسط شهر در یک فضای سرسبز بسیار بزرگ ساعاتی را غرق در آرامش سپری کنید. هزینه ساخت پارک زاریادیه 283 میلیون دلار بوده است و به گونه ای طراحی شده است که سمبل جدید مسکو تلقی می شود.

 

 

باغ گیاهشناسی پارک زاریادیه مسکو

 

پارک زاریادیه یک باغ گیاهشناسی منحصر به فرد دارد که در آن کلکسیون ارزشمندی از گیاهان نقاط مختلف روسیه به چشم می خورد. مجموع این گیاهان به 1،000،000 عدد می رسد که هر کدامشان زیبایی های خاص خودشان را دارند. جالب است که بدانید گیاهان 4 محدوده آب و هوایی مختلف در روسیه در این پارک جذاب در مسکو گردآوری شده اند و تحت شرایط خاصی نگهداری می شوند و به همین دلیل است که شما با سفر به مسکو و  تور ارزان روسیه  و بازدید از پارک زاریادیه می توانید نگاهی اجمالی به کل کشور روسیه پیدا کنید!

 

 

ماشین زمان پارک زاریادیه مسکو

 

یک مرکز مدیای بزرگ در پارک زاریادیه وجود دارد که در مساحتی حدود 8500 متر مربع ساخته شده است که در سمت میدان سرخ واقع شده است. این مرکز مدیا از قسمت های مختلفی نظیر سینما، استودیوی کودکان، سالن نمایشگاهی، کافه، فروشگاه های سوغاتی و ماشین زمان تشکیل شده است. این ماشین زمان شما را به دنیای گذشته ها می برد! ماشین زمان این پارک رویای کودکانه هر توریستی را به واقعیت می رساند و هر کسی با استفاده از آن می تواند با یک تور مجازی به سال های گذشته روسیه سفر کند و پروازی در آسمان روسیه داشته باشد و از همه جاذبه های گردشگری مسکو و  اماکن دیدنی روسیه  به صورت یکجا دیدن کند! توریستان با ماشین زمان پارک زاریادیه مسکو می توانند زیباترین چشم اندازهای روسیه را ببینند و بهترین ساختمان های مدرن و باستانی روسیه، طبیعت روسیه، آثار باستانی و پارک های روسیه و آبراه های اصلی این کشور را ببینند و یک پرواز واقعی را تجربه کنند! در واقع ماشین زمان پارک زاریادیه یک سینمای جذاب با 5 متر ارتفاع است که شما می توانید در آن تصاویر را به صورت 360 درجه تماشا کنید. روی کف سینما هم تصاویر جذابی از روسیه به نمایش گذاشته می شود و شما در آن می توانید به گذشته روسیه سفر کنید و اطلاعات جالبی در مورد تاریخ روسیه از زمان های بسیار دور تا کنون کسب کنید. این سینما شباهتی با سینماهای دیگر ندارد و شما مجبور نیستید که در حین تماشای فیلم روی صندلی بنشینید و می توانید آزادانه حرکت کنید و یک سفر واقعی در زمان را تجربه کنید!

 

 

پل معلق پارک زاریادیه مسکو

 

مهمترین جاذبه گردشگری پارک زاریادیه و جذاب ترین قسمت آن مربوط به یک پل شیشه ای متفاوت است که 15 متر بر روی رودخانه موسکوا کشیده شده است. از روی پل معلق پارک زاریادیه مسکو می توانید چشم انداز جالبی از کرملین مسکو تماشا کنید و جذاب ترین عکس های یادگاری سفرتان به روسیه را از روی آن تهیه کنید.

 

 

آمفی تئاتر پارک زاریادیه مسکو

 

یک آمفی تئاتر شیشه ای نیز در پارک زاریادیه مسکو وجود دارد که خودش به تنهایی یک سورپرایز بزرگ برای هر بازدید کننده ای است. این سازه شیشه ای بسیار زیبا در زمین بسیار بزرگی در پارک زاریادیه واقع شده است و یکی از جاذبه های گردشگری مسکو محسوب می شود. جالب است که بدانید سازه آمفی تئاتر پارک زاریادیه مسکو بزرگترین سازه شیشه ای جهان است که هیچ دیواری ندارد و کاملا شیشه ای ساخته شده است.

 

 

غار یخ پارک زاریادیه مسکو

 

یک غار منحصر به فرد یخی در پارک زاریادیه مسکو در مساحتی حدود 1000 متر مربع ساخته شده است و با وارد شدن به آن می توانید متوجه شوید که محدوده شمالی کره زمین چه فضایی دارد! برای ساخت غار یخی حدود 70 تن آب یخ زده شده است و دمای آن زیر 5 درجه سانتیگراد است. جالب است که بدانید در فصل تابستان به بازدیدکنندگان غار یخی پتو می دهند تا بتوانند بازدید راحت تری از این غار سرد و یخی داشته باشند و سردشان نشود!

 

 

اگر شما هم دوست دارید که یکی از متفاوت ترین سفرهای زندگیتان را به مقصد روسیه داشته باشید، می توانید برای رزرو  تور ارزان مسکو  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸