۰۲۱۷۴۶۳۴
کدام بخش بلغارستان برای تفریح و سفر مناسب تر است؟

کدام بخش بلغارستان برای تفریح و سفر مناسب تر است؟

 کدام بخش بلغارستان برای تفریح و سفر مناسب تر است؟

 

بلغارستان در عین کوچک بودن مساحتش جذابیت های بسیار زیادی دارد.وقتی صحبت از فرهنگ، غذا و درآمد می شود، بلغارستان حرف های زیادی برای گفتن دارد.اما اگر شما هم قصد سفر به بلغارستان را دارید،ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که سفر به کدام قسمت بلغارستان برای شما مناسب تر است. به همین دلیل ما در ادامه شما را با گوشه کنار  تور بلغارستان  آشنا می کنیم تا با دید بازتری  تور ارزان بلغارستان  خود را رزرو کنید.

 

صوفیه

 

صوفیه پایتخت بلغارستان است و هر ساله توریستان بسیار زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند و می توان گفت که توریستی ترین شهر بلغارستان است.در صوفیه حقوق افراد بالاترین میزان حقوق در بلغارستان است و بیشترین تعداد تئاتر و سینما در آن وجود دارد و بیشترین امکانات تفریحی در آن مهیا شده است.اما گذشته از همه این مسائل و ویژگی های مثبت، صوفیه یکی از شلوغ ترین شهرهای بلغارستان است و ترافیک بسیار سنگینی دارد و به همین دلیل معمولا مردم صوفیه از مهاجرت اهالی شهرهای دیگر بلغارستان به شهرشان شکایت دارند! اما اگر به عنوان دید توریستی بخواهیم به تور صوفیه نگاه کنیم، باید بگوییم که سفر به صوفیه گزینه مناسبی است. چراکه جاذبه های گردشگری صوفیه و امکانات تفریحی آن بسیار متنوع است و علاوه بر این تعداد زیادی از اهالی صوفیه به زبان انگلیسی مسلطند و به همین دلیل صحبت کردن و ارتباط گرفتن با آن ها کار ساده ای است و شما با کمی آشنایی با زبان انگلیسی می توانید منظور خود را به آن ها برسانید و از این بابت با مشکل مواجه نشوید.

 

 

 

پلودیو

 

پلودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان است و مرکز اصلی سرگرمی و تفریح بلغارستان محسوب می شود. این شهر در سال 2019 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد و به همین دلیل نقش بسیار مهمی را در کشور بلغارستان ایفا می کند. پلودیو شهری است که در آن می توان یک آخر هفته ناب را سپری کرد. بخش شهر قدیمی پلودیو روی یک تپه قرار گرفته سات و پر از خیابان های سنگ فرش شده جذاب است که سرتاسر آن ها خانه های رنگارنگ زیبایی قرار گرفته اند. پلودیو تابستان های بسیار سوزانی دارد و دمای هوای آن در ماه آگست از 40 درجه سانتیگراد نیز فراتر می رود.

 

 

وارنا و بورگاس

 

وارنا و بورگاس به ترتیب سومین و چهارمین شهر بزرگ بلغارستان هستند و هر دو بندر اصلی دریای سیاه بلغارستان به شمار می آیند. اهالی شهرهای وارنا و بورگاس به ساحلی بودن شهرهایشان می بالند و از این بابت عاشق شهرشان هستند. جالب است که بدانید مردم این دو شهر در عین اینکه در یک شهر ساحلی زندگی می کنند، رنگ پوست بسیار روشنی دارند و برنزه نشده اند! وقتی دلیلش را از آن ها بپرسید احتمالا به شما این پاسخ را می دهند که وقتی درست کنار دریا اقامت داشته باشید و هر زمانی دلتان بخواهد بتوانید به دریا بروید، تفریحات ساحلی و آفتاب گرفتن برایتان عادی می شود و به این دلیل مثل توریستان هر لحظه را در ساحل سپری نمی کنید! اما با این حال همان طور که گفته شد از ساحلی بودن شهرشان رضایت کامل را دارند، ولی آنچنان که باید و شاید از این موقعیتشان استفاده نمی کنند! به هر حال به عنوان یک توریست سفر به وارنا و سفر به بورگاس می تواند سفر بسیار ایده آل و مفرحی باشد. چراکه تفریح در وارنا و بورگاس مثل آب خوردن ساده است و یک عالمه امکانات تفریحی در آن برای توریستان مهیا شده است تا بتوانند یک تعطیلات ساحلی تمام عیار را در کشور بلغارستان تجربه کنند. اصلا به دلیل همین ساحلی بودنشان است که سفر به این دو شهر، علی الخصوص سفر به وارنا بین توریستان جهان و توریستان ایرانی تا این حد باب شده است. اگر با تور وارنا به این شهر زیبا سفر کردید، حتما انواع غذاهای دریایی را در آن امتحان کنید. چراکه مثال طعم و مزه بی نظیر آن ها را در هیچ نقطه از جهان نمی توانید پیدا کنید.جالب است که بدانید شهرهای دیگر ساحلی دور و اطراف وارنا و بورگاس مثل این دو شهر سرزنده نیستند و برعکس این دو شهر زمستان های بسیار سوت و کوری دارند!

 

 

 

 رودوپس

 

محدوده رشته کوه رودوپ یک منطقه در جنوب بلغارستان است که به خاطر دهکده های کوچکش شهرت یافته است. دهکده هایی که بسیاری از سنت های قدیمی خودشان را حفظ کرده اند و مردمانشان مهمان نوازی بی مثالی دارند. جالب است که بدانید یکی از دلایل اصلی توریستان برای سفر به رودوپس، گذشته از زیبایی طبیعی و کوهستان های سرسبز آن، تنوع غذایی رودوپس است. بیشتر غذاهای رودوپس از سیب زمینی، حبوبات و لبنیات درست می شوند و طعم بسیار لذیذی دارند. به هر حال اگر به رودوپس سفر کردید، حتما غذاهایی مثل پاتاتنیک، کاچاماک و مارودنیک را امتحان کنید و از طعم بهشتی آن ها لذت ببرید!

 

 

 

نورث وست (شمال غرب بلغارستان)

 

شمال غربی بلغارستان نه تنها فقیرترین بخش بلغارستان است، بلکه فقیرترین بخش اتحادیه اروپا نیز به شمار می آید. این منطقه دهکده های متروکه بسیار زیادی دارد و فقر در آن بیداد می کند. مردم نورث وست بلغارستان به خاطر گویش خاصشان شناخته می شوند و به تازگی وب سایت ها و برنامه های تلویزیونی بسیاری باعث مشهوریت این نقطه از بلغارستان شده اند. اما با این حال این مسائل نیز تا به حال باعث رشد وضعیت اقتصادی منطقه شمال غربی بلغارستان نشده است.

 

 

اگر شما هم قصد سفر به بلغارستان را دارید، می توانید برای رزرو  تور لحظه آخری بلغارستان  و  تور ارزان وارنا  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۰۴ خرداد ۱۳۹۸