۰۲۱۷۴۶۳۴
مهمترین جاذبه های گردشگری جذاب و هیجان انگیز وارنا

مهمترین جاذبه های گردشگری جذاب و هیجان انگیز وارنا

 مهمترین جاذبه های گردشگری جذاب و هیجان انگیز وارنا

 

تا صحبت از وارنا به میان می آید، حرف از شگفتی و زیبایی جاذبه های توریستی وارنا می شود و از آن جایی که تعداد اماکن دیدنی وارنا بسیار زیاد است، هیچ توریستی وقت نمی کند که از همه آن ها دیدن کند و معمولا توریستان در زمان برگشت به خانه تاسف زیادی می خورند که چرا زمانشان را برای بازدید از مهمترین جاذبه های گردشگری وارنا مدیریت نکرده اند. توصیه ما به شما این است که به جای تلاش برای بازدید از همه جاذبه های توریستی وارنا، زمان خود را به بازدید از مهمترین اماکن دیدنی  تور لحظه آخری وارنا  اختصاص دهید. در این مقاله شما را با گلچینی از جاذبه های گردشگری وارنا آشنا می کنیم که با بازدید از آن ها رسالت سفرتان با تور بلغارستان  کامل می شود و با دیدن همه آن ها مثل دیگر توریستان در راه برگشت به خانه افسوس نخواهید خورد.

 

 باغ دریایی

 

باغ دریایی یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری وارنا است و جان می دهد برای قدم زدن! توریست ها می توانند در باغ دریایی از بخش های مختلف پارک نظیر دلفیناریوم، آکواریوم، موزه دریانوردی و ... دیدن کنند. باغ دریایی یک پارک بسیار بزرگ است و یک باغ وحش را نیز در خود جای داده است. در باغ دریایی گل های بسیار زیبایی کاشته شده است و مسیرهای پیاده روی طولانی دارد و در هر ساعتی از روز جذابیت های خاص خودش را دارد.

 

 

دماغه گالاتا

 

دماغه گالاتا یکی از زیباترین جاذبه های توریستی وارنا است که معمولا همه توریستان از بازدید آن شگفت زده می شوند. از دماغه گالاتا می توانید زیباترین و خاص ترین منظره شهر را تماشا کنید. بازدید از دماغه گالاتا هم در روشنی روز، وقتی که می توانید کل شهر وارنا و سواحل وارنا را تماشا کنید و هم در شامگاه، زمانی که شهر غرق نورپردازی می شود و دریا آرام می شود؛ جذاب و هیجان انگیز است. یادتان باشد که برای بازدید از دماغه گالاتا حتما دوربینتان را به همراه داشته باشید تا بتوانید از منظره چشم نواز دماغه گالاتا عکس بگیرید.

 

 

بندرگاه وارنا

 

بندر وارنا یکی از زیباترین جاذبه های توریستی وارنا است. بندرگاه وارنا برای قدم زدن، کسب آرامش و کافه گردی و رستوران گردی عالی است. اگر از قدم زدن در بندرگاه وارنا خسته شدید، مستقیما به یکی از رستوران های اطراف بندر وارنا بروید و خودتان را آماده خوردن یک غذای خوشمزه کنید.

 

 

ساحل سنترال وارنا

 

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری وارنا ساحل سنترال وارنا است که در آن قابلیت چند کیلومتر پیاده روی وجود دارد. جالب است که دبانید این مسیر پیاده روی و ساحل سنترال در قرن 20 ساخته شده است و در آن یک عالمه رستوران و کافه وجود دارد که می توانید اوقات بی نظیری را در آن ها سپری کنید. برای وارد شدن به این مسیر پیاده روی ساحل سنترال وارنا می توانید به باغ دریایی بروید و یا از بندرگاه وارنا وارد آن شوید.

 

 

کلیسای سنت آتاناسیوس

 

کلیسای سنت آتاناسیوس در سال 1838 ساخته شده است و یکی از جالب ترین اماکن دیدنی بلغارستان در وارنا تلقی می شود. با بازدید از کلیسای سنت آتاناسیوس می توانید سفر در زمان را تجربه کنید، چراکه معماری بی نظیر باستانی آن هر بازدید کننده ای را مسحور می کند و او را به سال های دیرینه بلغارستان می برد! در کلیسای سنت آتاناسیوس می توانید آثار حکاکی شده و کتاب های روحانی زمان رنسانس را ببینید و از نمایشگاه های بی نظیر آن دیدن کنید.

 

 

تئاتر استویان باچواروف

 

این تئاتر معماری بسیار جذاب و دیدنی دارد و به سبک تئاترهای وین طراحی و ساخته شده است. اولین نمایش در سال 1921 در تئاتر استویان باچاروف به روی صحنه رفته است. جالب است که بدانید بعد از گذشت این همه سال، تئاتر استویان باچاروف هنوز که هنوزه حال و هوای تاریخی خودش را حفظ کرده است و یکی از زیباترین اماکن فرهنگی هنری بلغارستان است که هر هنردوست و هنرمندی باید از آن بازدید کند.

 

 

کلیسای جامع مادر خدا

 

این کلیسا در بین سال های 1883 و 1886 در وارنا ساخته شده است و سومین کلیسای بزرگی بوده است که در بلغارستان ساخته شده است. کلیسای جامع مادر خدا یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری وارنا است و همیشه جایگاه ویژه ای در صنعت گردشگری وارنا داشته است. به شما توصیه می کنیم که از کلیسای جامع مادر خدا در ساعات اولیه روز بازدید کنید و ساعات زیادی را به بازدید از گوشه کنار آن اختصاص دهید، چراکه هر گوشه از کلیسای جامع مادر خدا جذابیت ویژه خودش را دارد و زیبایی های آن هر بازدید کننده ای را در جا میخکوب می کند.

 

 

حمام های رومی وارنا

 

حمام های آب گرم رومی در بخش جنوب شرقی وارنا واقع شده اند و خیلی از بندرگاه وارنا فاصله ندارد. این حمام های آب گرم یکی از بهترین نمونه های معماری دوران باستان بلغارستان است. این حمام ها در پایان قرن 2 ساخته شده اند و به عنوان بزرگترین حمام های رومی منطقه بالکان شناخته می شوند. جالب است که بدانید در فصل تابستان نمایشگاه های ویژه ای در حمام های رومی وارنا برگزار می شود که در نوع خودشان بی نظیر هستند.

 

 

موزه ملی نیروی دریایی

 

این موزه در سال 1923 افتتاح شده است و بازدید از آن برای آن دسته از توریستانی که به اطلاعات نظامی علاقه دارند، جذابیت دارد. در این موزه اسناد و وسایل نیروی دریایی از گذشته تا کنون نگهداری می شود و شما می توانید اطلاعات جالبی در مورد نیروی دریایی وارنا و نقش آن در جنگ های مختلف بلغارستان کسب کنید.

 

 

تئاتر عروسکی وارنا

 

این تئاتر در سال 1952 تاسیس شده است و هر ساله میزبان جشنواره دلفین طلایی در وارنا است. تا امروز حدود 260 کنسرت با بیش از 2000 اجرا در آن برگزار شده است و میلیون ها تماشاچی از آن ها بازدید کرده اند و در سراسر جهان کاملا شناخته شده و مطرح است. نمایش های تئاتر عروسکی وارنا بیشتر برای کودکان هستند، اما فقط محدود به آن ها نمی شوند. چراکه بزرگسالان نیز معمولا از نمایش های تئاتر عروسکی وارنا استقبال می کنند. اگر شما هم قصد سفر به وارنا با کودکان را دارید، حتما باید بازدید از تئاتر عروسکی وارنا و تماشای یکی از نمایش های جالب آن را در برنامه سفر به بلغارستان قرار دهید. اگر هم دوست دارید که اطلاعات بیشتری در مورد تاریخ این بنا کسب کنید، می توانید از این جاذبه گردشگری وارنا دیدن کنید.

 

 

کاخ فرهنگ و ورزش وارنا

 

کاخ فرهنگ و ورزش یک مجموعه چند منظوره است که یکی از بهترین جاذبه های گردشگری  آفر تور وارنا  محسوب می شود.در این مجموعه انواع رویدادهای ورزشی و فرهنگی، کنفرانس ها و نمایشگاه ها برگزار می شود. به شما توصیه می کنیم که قبل از سفر به وارنا حتما برنامه رویدادها و فستیوال های وارنا را بررسی کنید و در صورت وجودشان در تاریخ سفر شما حتما برای شرکت در یکی از آن ها به کاخ فرهنگ و ورزش وارنا مراجعه کنید.

 

 

 موزه قوم نگاری

 

این موزه در یک عمارت قدیمی که در سال 1860 ساخته شده، بنا شده است و یکی از بهترین اماکن دیدنی وارنا برای آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ مردم وارنا است.در این موزه می توانید با فرهنگ باستانی و زندگی روزانه مردم وارنا در نیمه دوم قرن 19 و قرن 20 آشنا شوید و دید بهتری به گذشته و فرهنگ واقعی مردم بلغارستان پیدا کنید.

 

 

 کاخ اگزونوگراد

 

این کاخ در اصل به عنوان کاخ تابستانی شاه الکساندر اول در بین سال های 1881 تا 1885 ساخته شده است. اما امروزه به عنوان یکی از زیباترین اماکن دیدنی وارنا شناخته می شود. این کاخ یک پارک زیبا، یک برج ساعت و جاذبه های گردشگری متعددی را در خود جای داده است. البته جالب است که بدانید کاخ اگزونوگراد هنوز هم کاربری دولتی دارد، به همین دلیل روزانه تنها 10 نفر می توانند با رزرو قبلی آن هم فقط به مدت 1.5 ساعت از داخل کاخ اگزونوگراد بازدید داشته باشند. به هر حال به شما توصیه می کنیم که حتما بازدید از کاخ اگزونوگراد را در برنامه سفری خود به بلغارستان قرار دهید و بازدید از این ساختمان شگفت انگیز را از دست ندهید.

 

 

 جنگل سنگی

 

جنگل سنگی یکی از خارق العاده ترین جاذبه های توریستی وارنا است که در آن ستون های سنگی متعددی وجود دارد که بلندای آن ها به 10 متر هم می رسد. در واقع جنگل سنگی یک بیابان است که به طرز عجیب و غریبی سنگ های غول پیکری در آن وجود دارد و از همه جالب تر تئوری های جالبی در مورد گذشته جنگل سنگی و شکل گیری آن گفته می شود.  جالب است که بدانید هیچ کدام از این تئوری ها ثابت نشده اند و هنوز دلیل شکل گیری جنگل سنگی در وارنا مشخص نشده است. بعضی از افراد معتقدند که این جنگل سنگی از یک تمدن باستانی به جا مانده است و این سنگ ها را انسان ها در زمین کاشته اند! گروهی دیگر معتقدند که این محل زمانی زیر آب بوده است و سنگ ها بر اثر فرسایش به این شکل درآمده اند. در حالی که محلی های وارنا افسانه های تخیلی زیادی را در مورد آن روایت می کنند و به عقیده آن ها این سنگ ها در اصل غول هایی بوده اند که بر اثر ارتکاب گناه سنگ شده اند و برای همیشه به این شکل درآمده اند!

 

 

 موزه رترو

 

در موزه رترو بر محصولات سال های بین 1944 تا 1989 تمرکز شده است و در آن نحوه زندگی مردم بلغارستان در دوران سوسیالیسم بیان شده است. اگر شما هم به تاریخ علاقه مندید و دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد گذشته نه چندان دور بلغارستان و وارنا کسب کنید، حتما باید از موزه رترو را در برنامه سفرتان به وارنا قرار دهید.

 

 

اگر شما هم قصد سفر به وارنا را دارید، می توانید برای رزرو  تور ارزان بلغارستان  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۰۵ خرداد ۱۳۹۸