۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای سفر به مالزی - قسمت سوم

راهنمای سفر به مالزی - قسمت سوم

راهنمای سفر به مالزی و شرکت در تور مالزی - قسمت سوم

نکات مفید برای پیاده روی در مالزی

شبیه یک توریست باشید- مردم می دانند پیاده روی به هنگام سفر چیست و می دانند که اغلب توریست ها به این کار علاقه دارند بنابراین مطمئن شوید که شما ظاهری شبیه به توریست داشته باشید. در جاده های شلوغ، زمان انتظار کمتر از 5 دقیقه می باشد.
در بزرگراه ها و مسیر تردد خودروها پیاده روی نکنید- بر خلاف دیگر کشورها در آسیا، در مالزی توصیه نمی شود که در امتداد بزرگراه ها پیاده روی کنید. پلیس ایرادی به شما نخواهد گرفت ، اما خودروها به احتمال زیاد توقف نخواهند کرد، به ویژه اگر آنها سرعت بالایی داشته باشند یا مکان امنی برای توقف نداشته باشند.
یک علامت که عبارت "Tumpang" بر روی آن نوشته شده است به همراه خود داشته باشید - این می تواند به شما کمک کند به خصوص اگر شما انتخاب کنید که در مسیر بزرگراه پیاده روی کنید.
برخی از عبارات مفید را یاد بگیرید- رانندگان معمولا انگلیسی صحبت می کنند و به راحتی توقف می کنند اما همیشه مفید است که چند عبارت محلی را مانند موارد ذکر شده در بالا را بدانید.
اتومبیل ها مدرن و سریع هستند. جاده های محلی اغلب در وضعیت خوبی هستند و برای پیاده روی لذت بخش می باشند.

نکات مفید برای پیاده روی در مالزی ، زیما سفر

پیش نیازهای لازم هنگام سفر به مالزی

از سال 2016، اکثر ملییت ها قادر به دریافت ویزا برای ورود به مالزی بدون هیچ هزینه ای می باشند، که این یک امر فوق العاده است! در مورد بریتانیا، شما مجاز خواهید بود برای حداکثر 3 ماه اقامت داشته باشید، مراقب باشید که بیش از این مدت اقامت نداشته باشید. مالزی، بر خلاف بسیاری از کشورهای آسیایی دیگر، در مورد مهاجرت غیرقانونی و اقامت بیش از میزان مقرر تدابیر سرسختی را اتخاذ کرده است که در صورت عدم رعایت قوانین، شما را وارد یک فرآیند پیچیده و گران می کند.
اگر می دانید که بیش از 3 ماه در مالزی اقامت خواهید داشت، توصیه می شود که این موضوع را با سازمان دیپلماتیک مالزی در کشور خود برای کسب ویزای مناسب در میان بگذارید. اگر در کشور خود هستید به سفارت بروید و یا در غیر این صورت از کشور خارج شده و دوباره برگردید.
مالزی یک مکان نسبتا امن و سالم برای سفر است. چند ماه زمان مناسبی برای کشف این کشور زیبا است. به هنگام ورود به مالزی از شما اثرانگشت گرفته می شود و پاسپورت شما اسکن شده و ممکن است از شما در مورد برنامه های خروج تان سوالاتی پرسیده شود، به ویژه اگر شما پروازی برای خروج از کشور رزرو نکرده باشید. اداره مهاجرت مالزی آشنایی کافی با مسافرین و گردشگران دارند و تنها کافی است که چگونگی خروج از کشور را به آنها توضیح دهید. این یک ایده خوب است که یک تاریخ و روش تقریبی در مورد چگونگی ترک کشور داشته باشید و در صورت لزوم کسی که بتوانید با او تماس بگیرید تا شما را ضمانت کند.

پیش نیازهای لازم هنگام سفر به مالزی ، زیما سفر

پوشش مناسب به هنگام سفر به مالزی

مالزی یکی از مکان های مورد علاقه من در آسیا برای خرید می باشد و شما متوجه خواهید شد که اکثر مردم - به خصوص در مناطق شلوغ – به پوشش خود افتخار می کنند. پوشش مناطق مدرن مالزی مانند کوالالامپور بیشتر تحت تاثیر پوشش غربی می باشد. در مناطق روستایی، بهتر است که کمی محافظه کارانه تر لباس بپوشید، به خصوص اگر شما یک زن هستید.
مالزی یک کشور با ترکیبی متنوع از ادیان است، که مهمترین آنها اسلام است. ظاهر تجملاتی و پر زرق و برق برای مردان یا زنان توجه زیادی را به خود جلب می کند و در حالت بدبینانه ممکن است باعث ایجاد تنش و نزاع شود. سعی کنید از تجمل بیش از حد جلوگیری کنید. شلوار جین و تی شرت، که پوشش دهنده شانه باشد، یک پوشش مناسب است. سعی کنید شلوار / دامن / لباس خود را در زیر زانو نگه دارید. لباس های تنگ و جذب توجه بیشتری را به خود جلب می کنند، از جمله نگاه های بیش از حد مردم، اگر یک لباس متناسب و گشاد بپوشید، نه تنها از نگاه های بیش از حد مردم در امان خواهید بود، بلکه لکه های عرق نیز بر روی لباس شما پدیدار نخواهند شد!

با تشکر از شما برای همراهی زیما سفر پارس. امیدواریم مقاله ای مناسب همسفران  تور مالزی  تهیه کرده باشیم. 

منتظر قسمت چهارم مقاله باشید و از صفحه  تور مالزی  دیدن فرمایید.

زیما سفر پارس ارائه کننده انواع   تور مالزی ، تور نوروزی مالزی ، تور لحظه آخری مالزی با تجربه ای بسیار و کادر مجرب.

پوشش مناسب به هنگام سفر به مالزی ، زیما سفر

۰۸ فروردین ۱۳۹۷