۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز در مورد بالن سواری در کاپادوکیا

همه چیز در مورد بالن سواری در کاپادوکیا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

بالن سواری در کاپادوکیا یکی از جذاب ترین راه ها برای کشف سرزمین جذاب و شگفت انگیز کاپادوکیا است. با بالن سواری می توانید از بالای صخره های متفاوت کاپادوکیا عبور کنید و دره های زیبای کاپادوکیا را از ارتفاعات تماشا کنید و در حین تماشای زیباترین شگفتی های کره زمین، به صدای آرامش و سکوت گوش فرا دهید! به هر حال اگر می خواهید که یک تجربه به یادماندنی را برای همیشه در ذهنتان داشته باشید و هیجان و آرامش را به صورت همزمان تجربه کنید، باید بالن سواری در  تور کاپادوکیا  را تجربه کنید! اما اگر شما هم در مورد بالن سواری در کاپادوکیا سوال های زیادی در ذهنتان دارید و دوست دارید اطلاعات کاملی در مورد هزینه بالن سواری در کاپادوکیا، روش رزرو بالن و مسائل این چنینی اطلاعات داشته باشید، این مطلب زیما سفر برای شماست!

 

 

زمان مناسب برای اقامت در کاپادوکیا برای تجربه بالن سواری

 

اگر می خواهید که حتما بالن سواری را در مدت زمان اقامتتان در کاپادوکیا تجربه کنید، باید حداقل 3 روز در کاپادوکیا اقامت داشته باشید تا یک وقت به خاطر شرایط بد آب و هوایی از بالن سواری محروم نمانید و حداقل در یکی از 3 روز اقامتتان در کاپادوکیا، شانس تجربه بالن سواری به شما رو بیاورد! چراکه برنامه بالن سواری در کاپادوکیا ارتباط مستقیمی با شرایط آب و هوایی کاپادوکیا دارد. یعنی حتی اگر هوا کاملا آفتابی باشد، اما میزان باد در حال وزش بیشتر از حد معمول باشد؛ بالن سواری در کاپادوکیا کنسل می شود. یک توصیه دیگر اینکه در اولین روزی که امکان تجربه بالن سواری بود و شرایط آب و هوایی هم مساعد بود،  نسبت به این تجربه مهیج اقدام کنید و بالن سواری را به روزهای بعد موکول نکنید!

 

 

هزینه بالن سواری در کاپادوکیا

 

شاید بالن سواری در کاپادوکیا کمی گران باشد، اما واقعا ارزشش را دارد و مطمئنا یکی از جذاب ترین تجربه هایی است که هر کسی می تواند در زندگیش داشته باشد. هزینه بالن سواری در کاپادوکیا برای هر نفر بین 125 تا 210 یورو است و خوب انصافا هزینه زیادی دارد. اما به شما توصیه می کنیم که اگر توان پرداخت چنین هزینه ای را دارید، به هیچ عنوان شانس این تجربه دلچسب را از دست ندهید. هر چند اگر توانایی خرید بلیط بالن سواری در کاپادوکیا را ندارید هم نباید ناراحت باشید. چراکه دیدن بالن های رنگارنگ کاپادوکیا از روی زمین هم تجربه بسیار دلچسبی است و دیدن آسمان کاپادوکیا پر از بالن های رنگارنگ، در نوع خودش تجربه بی نظیری است.

 

 

چه زمانی باید بلیط بالن سواری در کاپادوکیا را رزرو کرد؟

 

حدود 100 کمپانی در کاپادوکیا وجود دارد که امکان بالن سواری در کاپادوکیا را برای توریستان فراهم می کنند. اگر خیلی نسبت به امنیت پروازتان حساس هستید، بهتر است که سوار بالن های کمپانی کاپادوکیا اکسکلوسیو (Cappadocia exclusive) شوید. برای این منظور باید به ایمیل info@cappadociaexclusivetravel.com یک ایمیل بفرستید و تقاضای خود را برای سوار شدن در بالن در تاریخ مورد نظرتان برای آن ها بنویسید و تعداد نفراتتان را درج کنید. بعد هم باید 30 درصد پول مورد نظر را پرداخت کنید و بقیه آن را در زمان سوار شدنتان در بالن پرداخت کنید. اگر 2 تا 3 هفته زودتر برای رزرو بالن سواری در کاپادوکیا اقدام کنید، از درصدی تخفیف برخوردار خواهید شد. اگر هم چنین امکانی برای شما وجود ندارد، می توانید از همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  درخواست کنید که این رزرواسیون را برای شما انجام دهند و هماهنگی های لازم برای بالن سواری در تور لحظه آخری کاپادوکیا را برای شما انجام دهند.

 

 

در مورد تجربه بالن سواری در کاپادوکیا

 

به شما توصیه می کنیم که شب قبل از بالن سواری در کاپادوکیا کمی زودتر بخوابید. چراکه صبح زود حدود ساعت 5:30 صبح ترانسفر بالن سواری به دنبال شما می آید و البته ساعت دقیق آن به لوکیشن هتلتان در کاپادوکیا و دوری و نزدیکی آن دارد. بعد از آن شما یک صبحانه سبک و یک فنجان چای میل خواهید کرد و بعد از آن باید مبلغ باقی مانده خود را پرداخت کنید، البته اگر شرایط خریدتان با پیش پرداخت بوده است و مبلغ کل را تسویه نکرده اید. حدود ساعت 6 صبح، درست در زمان طلوع آفتاب به سمت بالن تان خواهید رفت و جذاب ترین قسمت ماجرا فرا می رسد! به شما قول می دهیم که در همان دقایق اول متوجه خواهید شد که چرا کاپادوکیا یکی از زیباترین شهرهای دنیا برای بالن سواری است. اول اینکه مناظر کاپادوکیا بسیار زیبا و خیره کننده است و دوم اینکه بیشتر از 200 بالن رنگارنگ در اطراف شما هستند و همین بالن ها منظره کاپادوکیا را زیباتر از حالت معمول هم می کنند. ساعت 6:10 صبح همه بالن های اطراف شما شعله شان روشن شده است و شاید هنوز خواب آلوده باشید، اما دیدن مردم در بالن های اطرافتان با لبخندهایشان و نورانی شدن آسمان با طلوع خورشید، مطمئنا سرحالتان خواهد کرد.

 

 

ساعت 6:20 صبح یک به یک بالن ها شروع به پرواز می کنند و احتمالا بالن شما هم در حدود همین ساعت پرواز کند و شاید در لحظه اول کمی دلهره به سراغتان بیاید که کاملا طبیعی است. اما مطمئنا ذوق پرواز این دلهره را از بین خواهد برد. بعد هم آرام آرام به حالت معلق در آسمان پرواز خواهید کرد و صدها بالن را در حال پرواز در اطرافتان خواهید دید و منظره ای که منتظرش بودید، آسمانی پر از بالن های رنگی با پس زمینه صخره های زیبا و شگفت انگیز در مقابل چشمانتان شکل خواهد گرفت. در آن لحظه مطمئنا شما هم مثل دیگر توریستان احساس خوشبختی خواهید کرد و انرژی مثبت وجودتان چندین برابر خواهد شد و از زنده بودن و زندگی کردن ممنون خدا خواهید شد! در این زمان، اپراتور بالن ارتفاع بالن را کم می کند تا یک به یک دره های کاپادوکیا را ببینید و  جاذبه های گردشگری کاپادوکیا  را از فاصله نزدیک تر تماشا کنید. صخره های زیبا که توسط فرسایش باد شکل گرفته اند، درست مقابل چشمانتان قرار خواهد گرفت و هیجان پروازتان چند برابر خواهد شد. دیدن رنگ های جذاب اشعه خورشید، در حالی که یک عالمه بالن رنگارنگ در کنار شما در حال پرواز هستند، یکی از جذاب ترین چشم اندازهایی است که هر کسی ممکن است در طول زندگیش ببیند. کلمات قادر به توصیف زیبایی های کاپادوکیا از داخل بالن و تجربه سکوت طبیعت نیستند! در پایان باید گفت که شاید بعضی اوقات در زندگی باید تمام مسائل و دشواری های زندگی را از بالا تماشا کرد! درست مثل بالن سواری در تور کاپادوکیا! طبیعت زیبای کاپادوکیا که به راحتی آن را از ارتفاعات و از داخل بالن تماشا می کنید، در واقع مسیرهای صعب العبوری دارند که شاید بازدید از تک تک آن ها از روی زمین کار سختی باشد. اما همه سختی ها از فاصله دورتر و از نگاه کلی تر آسان به نظر می رسند! به هر حال بالن سواری در کاپادوکیا یک تجربه فیزیکی و فلسفه ای جالب است که هر کسی باید حداقل یک بار در زندگیش کسب کند!

 

۱۲ خرداد ۱۳۹۸

نظرات کاربران