۰۲۱۷۴۶۳۴
تفریحات جذاب و رایگان در تور کوالالامپور مالزی

تفریحات جذاب و رایگان در تور کوالالامپور مالزی

تفریحات جذاب و رایگان در تور مالزی

 

بعضی وقت ها سخت ترین قسمت برنامه ریزی سفر و یا خوشگذرانی در طول سفر، تامین هزینه آن است! این مسئله برای بعضی از ما تا حدی مشکل می شود که ممکن است که اصلا از سفر رفتن چشم پوشی کنیم. اما باید به شما بگوییم که خوشبختانه در هر کشوری یک سری تفریحات رایگان وجود دارد که در صورت آشنایی با آن ها می توانید به مقدار زیادی در هزینه های سفرتان صرفه جویی کنید. به همین خاطر در ادامه ما تفریحات رایگان  تور کوالالامپور  در مالزی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید سفر ارزانی با تور مالزی داشته باشید و خیلی نگران فراهم کردن بودجه برای سفر به مالزی نباشید.

 

در پارک های کوالالامپور قدم بزنید

 

در پارک های سرسبز واقع شده در مرکز شهر کوالالامپور می توانید درست وسط شلوغی های شهر و برج های بلندبالای کوالالامپور از فضای سبز و هوای تازه استفاده کنید. یکی از جذاب ترین پارک های کوالالامپور درست کنار برج های دوقلوی پتروناس واقع شده اند. پارک کی ال سی سی یک فضای سرسبز بسیار بزرگ دارد که با برج های متعددی احاطه شده است و مانند بهشتی در وسط شلوغی شهر به نظر می رسد. اگر هم دلتان می خواهد که به کل از هیاهوی شهر فاصله بگرید، می توانید به باغ های گیاهشناسی پردانا بروید و در کنار دریاچه زیبایش قدم بزنید و یا دوچرخه سواری کنید.

 

 

از اماکن مذهبی تور کوالالامپور بازدید کنید

 

معابد و اماکن مذهبی از مهمترین  جاذبه های گردشگری کوالالامپور  هستند که به صورت کاملا رایگان می توان از آن ها بازدید کرد.بسیاری از این اماکن مذهبی در منطقه چایناتاون کوالالامپور واقع شده اند و شما می توانید با رفتن به این محله از چند تای آن ها در طول یک روز دیدن کنید و هیچ هزینه ای نیز خرج نکنید. همچنین می توانید به معابد غاری باتو بروید و مجسمه بزرگ ورودی آن را از نزدیک ببینید.

 

 

در کوالالامپور طبیعت گردی کنید

 

اگر به دنبال تفریح هیجان انگیزتری از قدم زدن در پارک های کوالالامپور هستید، بهتر است که در مسیرهای کوهنوردی و رهنوردی بوکیت گاسینگ یا بوکیت ناناس قدم بزنید. این مسیرهای جنگلی طبیعی برای شما این فرصت را ترتیب می دهند که تجربه جذاب تری از اقامت در تور مالزی داشته باشید و بتوانید جنگل های بارانی معروف آن را از نزدیک ببینید.فقط به شما توصیه می کنیم که صبح زود برای قدم زدن در این مسیرهای جذاب اقدام کنید. چراکه ظهرها هوای جنگل های مالزی کمی گرم می شود و ممکن است که اذیت شوید.

 

 

از موزه های رایگان کوالالامپور بازدید کنید

 

به شما توصیه می کنیم که برای تجربه یک سفر ارزان به مالزی از موزه های کمتر شناخته شده کوالالامپور دیدن کنید.این موزه ها اطلاعات جالبی در مورد تاریخ مالزی به شما ارائه می کنند و باعث می شوند که دید بهتری به مالزی داشته باشید. برای مثال موزه رویال مالزین پلیس و موزه و گالری هنری بانگ نگارا مالزی به شما دید جالبی در مورد پلیس مالزی و سیستم بانکی مالزی می دهد و شما را با پول قدیمی مالزی و نحوه بانک داری اسلامی آشنا می کند.

 

 

به یک تور رایگان پیاده روی در کوالالامپور بپیوندید

 

در تور ارزان کوالالامپور می توانید همراه با یک تور رایگان پیاده روی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور دیدن کنید. این تورها شما را به مشهورترین اماکن دیدنی کوالالامپور می برند. با این تورها می توانید از خیابان پتالینگ که یک خیابان چینی در کوالالامپور است دیدن کنید و یا از روستای تاریخی کامپونگ بارو در کوالالامپور بازدید داشته باشید.

 

 

از وسایل حمل و نقل عمومی رایگان کوالالامپور استفاده کنید

 

اتوبوس های بنفش رنگ کوالالامپور به صورت رایگان کار می کنند و بین مسیرهای جاذبه های گردشگری کوالالامپور و مراکز تجاری آن رفت و آمد می کنند. شما می توانید با سوار شدن در این اتوبوس ها در هزینه های سفرتان به کوالالامپور به مقدار زیادی صرفه جویی کنید. البته لازم به ذکر است که این اتوبوس ها در بعضی از ساعات روز بسیار شلوغ می شوند و ممکن است سوار شدن در آن ها کمی سخت باشد.

 

 

ادبیات محلی کوالالامپور را کشف کنید

 

یک گردهمایی جالب به نام ریدینگز به صورت ماهانه در کوالالامپور برگزار می شود که در آن تعداد زیادی از ادیبان مالزی و کشورهای دیگر دور هم جمع می شوند. این گردهمایی توسط نویسنده، ویرایشگر و استاد ادبی، آقای شارون باکار میزبانی می شود و در آن انواع داستان های کوتاه و اشعار زیبا خوانده می شود. همچنین از مهمانان پذیرایی چای انجام می شود و اجراهای موسیقی جالبی نیز در آن انجام می شود. به هر حال اگر شما هم به ادبیات علاقه دارید، می توانید در این گردهمایی جالب به رایگان شرکت کنید و دوستان زیادی از کشورهای مختلف پیدا کنید.

 

 

 از موسیقی های خیابانی کوالالامپور لذت ببرید

 

برای این تفریح رایگان در کوالالامپور، کافی است که به ایستگاه مترو کی ال سی سی بروید و به موسیقی های جذاب هنرمندان خیابانی در گوشه کنار خیابان گوش فرا دهید. این هنرمندان معمولا حول و حوش ساعات غروب در این مکان جمع می شوند و گوش دادن به موسیقی آن ها یکی از جذاب ترین تفریحاتی است که می توانید به رایگان در کوالالامپور داشته باشید.

 

 

از بازار رایگان کوالالامپور دیدن کنید!

 

یک بازار عجیب به نام بازار پاسار پرکوما گودیز در  تور ارزان مالزی  وجود دارد که می توانید از آن به رایگان هرچه که نیاز دارید را خریداری کنید. به گفته آن ها، ممکن است که زباله یک نفر دیگر برای یک نفر دیگر یک گنج با ارزش باشد! به هر حال اگر شما هم وسیله به درد نخوری همراهتان دارید، می توانید به آن ها اهدا کنید و به جمعیت آن ها بپیوندید. مکان برگزاری این بازار رایگان ثابت نیست، اما با یک پرس و جوی ساده در کوالالامپور می توانید آن را پیدا کنید و از این بازار متفاوت و جالب دیدن کنید.

 

 

در غارهای باتو صخره نوردی کنید

 

این تفریح در کوالالامپور کاملا رایگان است، به شرطی که وسایل صخره نوردی را خودتان داشته باشید. به هر حال این تفریح رایگان در کوالالامپور از جذاب ترین تفریحات توریستان ماجراجو است و لحظات خوشی را برای آن ها رقم می زند. اگر شما هم در این دسته از مسافران قرار دارید، حتما در مدت زمان اقامتتان در آفر تور کوالالامپور به آن ها بپیوندید و از صخره ها و دیواره های عمودی غارهای باتو بالا بروید. خوبی این صخره ها این است که شما با هر سطحی که داشته باشید، می توانید در آن ها صخره نوردی کنید و بالا رفتن از آن ها، آنقدرها هم سخت نیست.

 

 

کتاب هایتان را در کوالالامپور با کتاب های دیگر تعویض کنید

 

رویداد تعویض کتاب در کوالالامپور توسط یک سازمان خیریه انجام می شود. در این گردهمایی می توانید کتاب های قدیمیتان را با کتاب های دست دوم دیگر تعویض کنید. این رویداد به صورت ماهانه در کوالالامپور برگزار می شود و معمولا توریستان کتاب دوست و کتابخوان از شرکت در آن استقبال می کنند. در این رویداد می توانید با تعداد زیادی کتابخوانان قهار ملاقات داشته باشید و از آن ها نام های بهترین کتاب هایی که تا به حال خوانده اند را بپرسید. به هر حال این رویداد جو فرهنگی جالبی دارد و ممکن است شرکت در آن برایتان جالب باشد.

 

 

در اطراف میدان مردکا گشت و گذار کنید

 

میدان مرداکا از نظر تاریخی ارزش بسیار زیادی دارد. چراکه در همین میدان بود که استقلال مالزی اعلام شد. این میدان توسط ساختمان های بسیار مهمی احاطه شده است که تاریخی و ارزشمند هستند. به شما توصیه می کنیم که برای بازدید از میدان مرداکا به یکی از تورهای رایگان گشت و گذار در کوالالامپور بپیوندید تا بتوانید اطلاعات جالبی در مورد فرهنگ های کشورهای دیگر که کم کم جزئی از فرهنگ مالزی مدرن شدند، کسب کنید.

 

 

از گالری هنری کی ال سیتی (شهر کوالالامپور) بازدید کنید

 

بازدید از داخل گالری کی ال سیتی کاملا رایگان نیست. اما هزینه ورودی آن بسیار ناچیز و حدود 5 رینگیت مالزی (1 دلار) می باشد. پرداخت این هزینه کم در قبال اطلاعات جالبی که در مورد کوالالامپور و مالزی دریافت می کنید، اصلا به حساب نمی آید. علاوه بر این در فضای بیرونی این گالری هنری یک تندیس قرمز رنگ با عبارت “I Love KL” نیز تعبیه شده است که احتمالا تا به حال عکس های دوستان و آشناهایتان را در کنار آن دیده باشید. شما هم می توانید به رایگان در کنار این تندیس عکس بگیرید و یک یادگاری جذاب از سفرتان به مالزی داشته باشید.

 

 

در کلاس های نگهداری از گیاهان به رایگان شرکت کنید

 

یک سری کلاس رایگان در کوالالامپور برگزار می شود که در آن ها می توانید اطلاعات و ترفندهای جالبی در مورد نگهداری از گیاهان و همین طور انواع گیاهان گرمسیری یاد بگرید. اگر هم کلا در کوالالامپور زندگی می کنید، می توانید نگهداری از چند گلدان زیبا و بامزه را قبول کنید و به رایگان گلدان های زیبایی را از آن ها دریافت کنید.

 

 

یک فیلم جذاب در میدان پابلیکا تماشا کنید

 

اگر هیچ کدام از این تفریحات رایگان در کوالالامپور نظرتان را جلب نکرده است، نظرتان در مورد تماشای یک فیلم جذاب در زیر آسمان پرستاره چیست؟ در مدیان پابلیکا کوالالامپور می توانید انواع فیلم ها را همراه با دیگر توریستان و اهالی کوالالامپور تماشا کنید. این فیلم ها هر هفته در غروب دوشنبه نمایش داده می شوند و شما هم می توانید به رایگان آن ها را تماشا کنید. راستی یادتان باشد که حتما خوراکی های مورد علاقه تان را همراه خود ببرید و یک پیک نیک شبانه را در میدان پابلیکا تجربه کنید.

 

۲۰ خرداد ۱۳۹۸