۰۲۱۷۴۶۳۴
8 مسئله ای که توریستان را در تور روسیه متعجب می کند!

8 مسئله ای که توریستان را در تور روسیه متعجب می کند!

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

 8  مسئله ای که توریستان را در تور روسیه متعجب می کند!

 

روسیه بزرگترین کشور جهان و یکی از جذاب ترین کشورهای توریستی دنیاست و به همین دلیل توریستان زیادی از سراسر جهان برای بازدید از شهرهای زیبای آن مثل مسکو و سنت پترزبورگ به روسیه سفر می کنند. جالب است که بدانید یک سری مسائل خاص در روسیه وجود دارد که هر توریستی از دیدن آن ها متعجب می شود! به شما توصیه می کنیم که قبل از سفر به روسیه با  تور روسیه ارزان قیمت  با این مسائل آشنایی پیدا کنید.

 

سیستم حمل و نقل عمومی روسیه

 

بیشتر توریستان از دیدن تمیزی و برنامه ریزی دقیق سیستم حمل و نقل عمومی روسیه شگفت زده می شوند.جالب است که بدانید متروی زیرزمینی شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ به قدری زیبا هستند که از مهمترین و اصلی ترین  جاذبه های گردشگری روسیه  تلقی می شوند و بیشتر شبیه به موزه و یا حتی کاخ به نظر می رسند!

 

 

 

سرد بودن ظاهر مردم روسیه

 

روسیه ای ها به غریبه ها لبخند نمی زنند و ظاهر خیلی خشکی دارند. اما در پس این ظاهر سرد و یخی، آنقدری که فکرش را می کنید مردم بی احساسی نیستند! وقتی به روسیه سفر می کنید،احتمالا به نظرتان پیشخدمت کافه، راننده تاکسی و همه فروشندگان عصبانی هستند و ممکن است که احساس کنید مزاحم وقتشان شده اید! اما این ظاهر سرد جزئی از ویژگی های شخصیتی روس ها است و معمولا اظهار دوستی برای آن ها کمی زمان بر است. پس از ظاهر سرد آن ها ناراحت نشوید و فقط آن را بپذیرید.

 

 

دوستی های عمیق مردم روسیه

 

روس ها با تمام ظاهر سردی که دارند، ویژگی های مثبت بسیار زیادی دارند. احتمالا شما هم از دیدن دوستی های عمیق و روحیه هم نوع دوستی آن ها شگفت زده خواهید شد. روس ها به یکدیگر تحت هر شرایطی کمک می کنند و بابت این کمک هیچ انتظاری از یکدیگر ندارند. خوشبختانه این لطفشان معمولا شامل حال توریستان نیز می شود و در مواقع ضروری به توریستان کمک های بسیار زیادی می کنند. کافی است که از آن ها در خیابان یک آدرس بپرسید تا ببینید که چگونه به شما کمک می کنند و تمام تلاششان را می کنند تا از سردرگمی نجات پیدا کنید و راهتان را پیدا کنید. مطمئنا شما هم از طرز رفتار آن ها شگفت زده می شوید و به مهربان بودن ذات آن ها پی خواهید برد.

 

 

ترافیک در روسیه

 

خیابان های مسکو بسیار عریض هستند و بعضی از آن ها برای فرود آمدن هواپیما در طول جنگ ساخته شده اند. اما با وجود چنین خیابان های عریضی، باز هم ترافیک در مسکو بسیار سنگین است و احتمالا شما هم از ماندن در چنین ترافیک سنگینی شگفت زده خواهید شد!

 

 

مهربان بودن روس ها با همه اقشار و نژادها

 

در روسیه اصلا مهم نیست که شما از چه نژادی هستید، چه رنگ پوستی دارید و از کدام کشور آمده اید! در هر صورت مردم روسیه رفتار خوبی با شما خواهند داشت، البته به شرطی که شما هم در مقابل با آن ها خوب باشید!

 

 

 پلیس روسیه و گاردهای امنیتی

 

احتمالا شما هم در زمان اقامتتان در  تور ارزان روسیه  از زیاد بودن نیروهای پلیس و گاردهای امنیتی شگفت زده خواهید شد. این نیروها برای امنیت روس ها جمع شده اند و عملا کار خاصی انجام نمی دهند.

 

 

تعدد کلیساها در روسیه

 

در روسیه حدود 40،000 کلیسا وجود دارد و تعداد آن ها با تعداد بیمارستان های روسیه برابری می کند. در هر گوشه از شهرهای روسیه کلیساهای متعددی واقع شده است و تعداد آن ها هر توریستی را شگفت زده می کند. شاید هم تعجب توریستان به این خاطر باشد که با وجود منع شدن دین در روسیه در زمان شوروی، باز هم این تعداد کلیسا در روسیه وجود دارد!

 

 

ظاهر متفاوت روسیه با تصورات توریستان

 

بیشتر توریستان روسیه را با شنیده هایشان از جنگ سرد و کمونیسم مقایسه می کنند و فکر می کنند که ظاهر روسیه زیبا نیست و پر از ساختمان هایی است که در زمان شوروی ساخته شده اند. در واقع تعداد ساختمان های نه چندان زیبای مربوط به این دوران در روسیه زیاد است. اما یک سری معماری های جذاب که قدمت آن ها به قبل از انقلاب بولشویک و برپایی اتحاد جماهیر شوروی بر می گردد. برای مثال در سنت پترزبورگ خیابان های پهن و ساختمان های زیبایی به سبک معماری باروک دیده می شود که هر کسی را به یاد پاریس و زیبایی هایش می اندازد.

 

 

برای رزرو  تور لحظه آخری روسیه  می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۲۵ خرداد ۱۳۹۸

نظرات کاربران