۰۲۱۷۴۶۳۴
چگونه چمدانمان را برای سفر به سریلانکا آماده کنیم؟

چگونه چمدانمان را برای سفر به سریلانکا آماده کنیم؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

 چگونه چمدانمان را برای سفر به سریلانکا آماده کنیم؟

 

برای سفر به سریلانکا در چمدانمان چه وسایلی را قرار دهیم؟

 

وقتی در حال برنامه ریزی برای سفر به سریلانکا هستید، باید چند نکته ساده را در حین بستن چمدان در نظر داشته باشید. سریلانکا یک جزیره گرمسیری در اقیانوس هند است و به همین دلیل ممکن است آب و هوای سریلانکا در زمان سفر شما در سواحل سریلانکا گرم و مرطوب باشد و در ارتفاعاتش کمی خنک تر باشد. در ادامه پله به پله به شما می گوییم که چگونه چمدانتان را برای سفر به سریلانکا ببندید.

 

 

لباس های مناسب برای سفر به سریلانکا

 

همان طور که گفته شد سریلانکا یک جزیره با آب و هوای گرمسیری است،اما مردم آن به نسب مذهبی هستند و پیرو چند مذهب سنتی هستند. با این شرایط شما باید لباس های خنک و در عین حال پوشیده به همراه خود داشته باشید. پوشش آقایان در سریلانکا خیلی پیچیده نیست. مردان می توانند هر لباسی در سریلانکا به تن داشته باشند، اما این نکته را باید به خاطر داشته باشند که در سریلانکا معمولا مردان تیشرت های بدون آستین و رکابی به تن نمی کنند و به همین دلیل بهتر است که آقایان توریست هم چنین پوششی را به تن نداشته باشند. خانم ها هم می توانند در سواحل سریلانکا لباس شنا به تن داشته باشند، اما برای گشت و گذار در جزیره و بازدید از  جاذبه های گردشگری سریلانکا  باید کمی لباس پوشیده تر به تن داشته باشند، به گونه ای که پیراهن و یا دامنشان حداقل به سر زانو برسد. به همین دلیل بهتر است که لباس های نخلی و سبک برای سفر به سریلانکا همراه خود داشته باشند.

اگر قصد بازدید از مناطق کوهستانی سریلانکا را نیز دارید، بهتر است که یک دست لباس گرم در چمدان خود قرار دهید تا در صورت سرد شدن هوای سریلانکا در طول شب و یا دم دم های صبح از آن استفاده کنید.

 

 

کفش های مناسب برای سفر به سریلانکا

 

بهترین راه برای گشت و گذار در تور سریلانکا این است که بخش های مختلف شهرهای سریلانکا را با پای پیاده بگردید! به همین دلیل باید یک جفت کفش سبک و راحت برای سفر به سریلانکا در چمدانتان قرار دهید. بهتر است که کفشی که برای سفر به سریلانکا انتخاب می کنید، این قابلیت را داشته باشد که هوا از آن عبور کند تا گرما و رطوبت سریلانکا آزارتان ندهد. یک جفت صندل نیز همراه خود داشته باشید، چراکه در سواحل سریلانکا به کارتان می آید. اگر هم برنامه کوهنوردی و طبیعت گردی را دارید، یادتان باشد که یک جفت کفش مناسب کوهنوردی، از آن هایی که کل پا را پوشش می دهند، همراه خود داشته باشید. این نکته را هم در نظر بگیرید که ممکن است در حین کوهنوردی و یا حتی در سواحل سریلانکا، کفش هایتان در باران یا بر اثر پا گذاشتن در گل و لای کثیف شود. به همین دلیل بهتر است که در صورت توان دو جفت کفش مناسب برای این شرایط همراه خود داشته باشید.

 

 

اسپری بدن ضد حشره

 

هیچ وقت اجازه ندهید که چندتا پشه کوچک تعطیلاتتان را خراب کند! به شما توصیه می کنیم که یک اسپری بدن ضد حشره با کیفیت برای سفر به سریلانکا در چمدانتان قرار دهید، چراکه واقعا در تور ارزان سریلانکا به کارتان می آید! البته در داروخانه ها و فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی سریلانکا نیز اسپری بدن ضد حشره می فروشند و در صورت تمایل می توانید آن را از سریلانکا تهیه کنید.

 

 

وسایل مورد نیاز برای در امان ماندن از آفتاب سریلانکا

 

خورشید در مناطق گرمسیری به شدت می تابد و سریلانکا نیز از این قاعده مستثنی نیست. یادتان باشد که حتما کرم های ضد آفتاب همیشگیتان را همراه خود داشته باشید و در صورت توان یک کرم ضد آفتاب قوی تر نیز برای سفر به سریلانکا تهیه کنید. کلاه های آفتابگیر و عینک های آفتابی نیز حتما در زمان اقامت در تور سریلانکا ارزان به کارتان خواهد آمد و به همین دلیل این دو را حتما باید در چمدانتان برای سفر به سریلانکا قرار دهید.

 

 

چمدان مناسب برای سفر به سریلانکا

 

وسایل حمل و نقل عمومی در سریلانکا بسیار متنوع هستند. شما برای تردد در سریلانکا گاهی اوقات باید سوار ماشین شوید و گاهی اوقات باید از سه چرخه ها استفاده کنید یا حتی سوار قطار و اتوبوس شوید. به همین دلیل بهتر است که چمدانتان سبک و قابل حمل باشد تا به راحتی آن را بتوانید جا به جا کنید. سعی کنید که چمدانی را برای سفر به سریلانکا انتخاب کنید که 4 تا چرخ داشته باشد و خیلی هم بزرگ نباشد یا اینکه یک کوله پشتی سبک همراه خود داشته باشید تا بتوانید به راحتی وسایلتان را جا به جا کنید.

 

 

داروهای همیشگی تان

 

اگر در طی روز از داروی خاصی استفاده می کنید، بهتر است که آن داروها را برای سفر به سریلانکا در چمدانتان قرار دهید. اگر به هر دلیلی داروهایتان در مدت زمان اقامتتان در آفر تور سریلانکا تمام شود، ممکن است که تهیه آن ها برایتان در سریلانکا سخت شود. بعضی از دکترها در داروخانه های سریلانکا دارو را بدون نسخه نمی فروشند و بعضی دیگر این کار را انجام می دهند. از طرفی ممکن است که اصلا دارویتان در سریلانکا پیدا نشود و به همین دلیل بهتر است که برای مواجه نشدن با چنین مشکلاتی، برای سفر به سریلانکا داروهای مورد نیازتان را به مقدار کافی همراه خود داشته باشید.

 

 

وسایل الکترونیکی

 

یادتان باشد که حتما برای سفر به سریلانکا دوربین عکاسی یا حداقل یک گوشی تلفن همراه با دوربین خوب همراه خود داشته باشید. جاذبه های گردشگری سریلانکا بسیار زیبا هستند و به همین دلیل داشتن یک دوربین عکاسی مناسب در تور سریلانکا از ضروریات به حساب می آید. یک نکته دیگر اینکه در شهر کلمبو فروشگاه هایی هستند که در آن ها وسایل الکترونیکی و اکسسوری های با کیفیت آن ها را به فروش می رسانند، اما در باقی قسمت های جزیره چنین فروشگاه هایی وجود ندارد. به همین دلیل بهتر است که هر آنچه نیاز دارید، من جمله کارت حافظه و باتری های مربوط به وسایل الکترونیکیتان را برای سفر به سریلانکا همراه خود داشته باشید.

 

 

برای رزرو تور سریلانکا لحظه آخری از تهران می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

۳۰ خرداد ۱۳۹۸

نظرات کاربران