۰۲۱۷۴۶۳۴
طبیعت گردی لیسیان در آنتالیا

طبیعت گردی لیسیان در آنتالیا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

 همه چیز در مورد یکی از طولانی ترین مسیرهای طبیعت گردی جهان در آنتالیا

 

راهنمای سفر به آنتالیا برای طبیعت گردی در یکی از طولانی ترین مسیرهای جهان


راه لیسیان یک مسیر طبیعت گردی 540 کیلومتری است که از فتحیه تا آنتالیا امتداد دارد و از 25 مکان تاریخی عبور می کند. از طرفی در راه آن بعضی از بهترین چشم اندازهای دریای مدیترانه وجود دارد که به قدری زیبا هستند که حتی تصور زیباییشان هم ممکن نیست. اگر شما هم اهل طبیعت گردی و کوهنوردی هستید، این مطلب به شما کمک می کند تا با همه ریزه کاری های طبیعت گردی در  تور ارزان آنتالیا  آشنا شوید و بتوانید به بهترین شکل ممکن از این مسیر زیبا و جذاب در آنتالیا عبور کنید.

 

 

چگونه به مسیر طبیعت گردی لیسیان آنتالیا برسیم؟

 

برای رسیدن به آنتالیا که دو راه پیش رو دارید. اینکه بلیط آنتالیا را مستقیما به فرودگاه بین المللی آنتالیا بگیرید یا اینکه اول به استانبول بروید و بعد از آنجا با یک پرواز داخلی ترکی به آنتالیا سفر کنید. وقتی به آنتالیا رسیدید، می توانید با یک اتوبوس محلی یا تاکسی به منطقه Geyıkbaşı بروید و از بخش شرقی این مسیر طبیعت گردی، سفر جذابتان را شروع کنید. اگر هم دلتان می خواهد که از فتحیه مسیر را شروع کنید و در پایان سفر بتوانید گشتی در تور آنتالیا بزنید، می توانید با پرواز به فرودگاه بین المللی دالامان به بخش انتهایی مسیر لیسیان در فتحیه برسید و مسیر را برعکس حالت قبلی از فتحیه تا آنتالیا طی کنید. فتحیه در غربی ترین نقطه مسیر لیسیان واقع شده است و برای دسترسی به آن باید بعد از رسیدن به فرودگاه بین المللی دالامان، سوار دلموش (ون) هایی بشوید که به سمت اولودنیز (Ölüdeniz) می روند. حواستان باشد که باید در میدان اواجیک (Ovacık) از دلموشتان پیاده شوید، چراکه مسیر از کمی جلوتر از این میدان شروع می شود.

 

 

درباره مسیر طبیعت گردی لیسیان

 

برای تردد در این مسیر طبیعت گردی نیاز به اخذ هیچ گونه بلیط یا مجوزی ندارید و بدون پرداخت مبلغ ورودی می توانید از آن استفاده کنید. البته بهتر است که اطلاع داشته باشید مسیر لیسیان یک مسیر تکی نیست، بلکه  مجموعه ای از مسیرهای باستانی و جاده های جنگلی است که دهکده ها، کوهستان ها و ویرانه های باستانی لیسیان و رومیان را به هم متصل می کند. این را هم به خاطر داشته باشید که این مسیر طبیعت گردی در بعضی از نقاط به ارتفاع 1،800 متری می رسد و به همین دلیل عبور از بعضی از بخش های آن سخت است و نیاز به آمادگی بدنی قبلی دارد.

البته بعضی از توریستان ترجیح می دهند که فقط  بخشی از مسیر لیسیان را به جای کل مسیر طی کنند. چراکه عبور از کل مسیر لیسیان 29 روز به طول می انجامد و ممکن است برای گروهی از افراد سفر سختی باشد. به هر حال اگر تصمیمتان را برای این چالش جذاب و سفر به یادماندنی گرفته اید، بهتر است که بین ماه های آپریل و ژوئن یا بین ماه های سپتامبر و نوامبر به آنتالیا سفر کنید و راهتان را در مسیر لیسیان پیش بگیرید تا از گرمای غیر قابل تحمل تابستان در امان باشید. یک نکته دیگر اینکه کل مسیر لیسیان با مستطیل های سفید رنگ و قرمز رنگ مشخص شده اند که معمولا روی صخره ها نقاشی شده اند. البته یک سری نشانه زرد رنگ نیز در مسیر لیسیان وجود دارد که در آن ها فلش و مسیر باقی مانده تا مقصد بعدی نمایش داده شده است.

 

 

تجهیزات لازم برای طبیعت گردی در مسیر لیسیان آنتالیا

 

چه شما بخواهید که فقط چند روزی را در این مسیر طبیعت گردی کنید و چه بخواهید که کل مسیر 29 روزه آن را طی کنید، یک سری وسایل ضروری در مسیر لیسیان به کارتان خواهد آمد که هر کوهنوردی باید در این مسیر آن ها را همراه خودش داشته باشد.

 

 

کتاب راه لیسیان (The Lycian Way ) نوشته کیت کلو (Kate Clow)

 

کلو کسی بود که تحقیقات لازم را انجام داد و مسیر لیسیان را به عنوان اولین مسیر طبیعت گردی طولانی ترکیه در سال 1999 ساخت. در کتاب او تمام جزئیات لازم در در مورد این مسیر درج شده است و یک نقشه نیز دارد و همه اطلاعات لازم برای پیدا کردن امکان تاریخی و روستاها در مسیر لیسیان در آن درج شده است. پس بهتر است که در صورت امکان قبل از پا گذاشتن در مسیر لیسیان، این کتاب را تهیه کنید.

 

 

تجهیزات کمپینگ

 

اگرچه شما می توانید در طول مسیر در روستاها یک جای خواب برای خودتان پیدا کنید، اما با این حال بهتر است که از کمپ کردن در مسیر غافل نشوید. چراکه با چادر زدن و کمپ کردن می توانید بهترین و کامل ترین تجربه ممکن از این طبیعت گردی را به دست بیاورید و البته در این صورت به کم کردن هزینه های سفرتان به آنتالیا و  تور لحظه آخری آنتالیا  نیز کمک شایانی می شود. این گونه می توانید در هر جایی که خسته شدید و یا چشم انداز جالبی را پیدا کردید، چادرتان را علم کنید و دمی را به استراحت بپردازید. به همین دلیل بهتر است که تجهیزات لازم برای چادر زدن و کمپ کردن را همراه خود داشته باشید. اگر هم برنامه تان این است که در طول شب نیز به راهتان در مسیر لیسیان ادامه دهید، حتما با خودتان چراغ قوه قوی بیاورید، چراکه مسیر لیسیان دارای هیچ نور و چراغی نیست.

 

 

همراه داشتن آب

 

مسیر لیسیان بسیار زیبا و دیدنی است، اما مسیر خشک و گرمی است. به همین دلیل حتما حواستان باشد که همیشه مقدار آب لازم تا ایستگاه بعدی اقامت را همراه خود در کوله پشتیتان داشته باشید.

 

 

واژه نامه ترکی

 

شما در مسیر به روستاهای ترکی دورافتاده ای می رسید که در آن ها معمولا کسی به زبان انگلیسی صحبت نمی کند. در چنین شرایطی بهتر است که چند کلمه حیاتی و ضروری را به زبان ترکی بلد باشید. به همین دلیل است که واژه نامه ترکی حتما در مسیر لیسیان به کارتان خواهد آمد.

 

 

به هر حال اگر شما هم دلتان یک چالش جذاب و یک طبیعت گردی بی نظیر می خواهد، می توانید برای رزرو  تور آنتالیا ارزان  با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید تا بتوانید با کمترین نرخ ممکن به آنتالیا سفر کنید و در صورت تمایل بتوانید بعد از طی کردن مسیرتان و رسیدن به آنتالیا یک اقامت به یادماندنی را در این شهر زیبا تجربه کنید و خستگی را از تن خود بیرون کنید.

۰۵ تیر ۱۳۹۸

نظرات کاربران