۰۲۱۷۴۶۳۴
جذاب ترین کلیساهای تور روسیه که گویی از افسانه ها بیرون آمده اند

جذاب ترین کلیساهای تور روسیه که گویی از افسانه ها بیرون آمده اند

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

 جذاب ترین کلیساهای تور روسیه که گویی از افسانه ها بیرون آمده اند

 

کلیساهای افسانه ای روسیه

 

ما هم قبول داریم که کلیسای سیستین در واتیکان و کلیسای ساکره کور در پاریس از بهترین نمونه های معماری کلیسا در جهان هستند. اما این کلیساها مثل اکثر کلیساهای کاتولیک، نماهای سنگین و با عظمتی دارند و کمبود رنگ و فرم های بامزه و جالب در آن ها احساس می شود! اما برعکس آن ها، کلیساهای شرقی ارتودوکس این مشکل را ندارند! این کلیساهای اکثر رنگارنگ هستند و با گنبدهای پیازی شکلشان مثل کلیساهای انیمیشنی و کارتونی به نظر می رسند! کلیسای سنت باسیل یکی از نمونه های خوب کلیساهای روسیه است که در مسکو واقع شده است و اتفاقا رنگارنگ هم هست، اما جالب است که بدانید کلیساهای جالب تر و بامزه تری نیز در  تور روسیه  وجود دارد که واقعا به نظر می رسد که از دنیای افسانه ها و قصه ها در روسیه سر در آورده اند! اگر برایتان جالب شده که با بامزه ترین کلیساهای روسیه آشنا شوید، این مطلب برای شماست!

 

 کلیسای سنت جان دی باپتیست (کلیسای چشمه)، سنت پترزبورگ در تور روسیه

 

این کلیسا در سنت پترزبورگ واقع شده است و شاید بازدید از آن جزء اولویت توریستان نباشد. اما به شما توصیه می کنیم که اگر با  تور سنت پترزبورگ  سفر کردید، حتما از این کلیسای صورتی رنگ زیبا دیدن کنید، چراکه این کلیسا زیباترین کلیسای شهر سنت پترزبورگ است. این کلیسا در سال 1780 ساخته شده است و در سال 1946 بازسازی کاملی روی آن انجام شده است. این کلیسا با نام کلیسای چشمه نیز شناخته می شود و به صورت راه راه با دو رنگ صورتی و سفید نقاشی شده است و شبیه به یک آبنبات خوشمزه به نظر می رسد! این راه راه های عمودی باعث شده اند که ظاهر این کلیسای کوچک، مرتفع تر از حالت واقعیش به نظر برسد.

 

 

کلیسای ترنسفیگوریشن- جزیره کیژی در تور روسیه


این کلیسا بر خلاف دیگر کلیساهای ارتودوکس شرقی رنگارنگ نیست و نبود رنگ در آن باعث این شده که ظاهر آن کمی ترسناک به نظر برسد! اما با این حال، این کلیسای چوبی که در جزیره کیژی واقع شده است، به خاطر سقف های زیبا و وجود 22 گنبد پیازی شکل در آن، به خاطر فرم عجیبش و همین طور ارتفاع 37 متریش به یکی از جذاب ترین کلیساهای روسیه تبدیل شده است.

 

 

کلیسای هولی ایگور آف چرنیگوف- مسکو در تور روسیه


کلیسای هولی ایگور یا ایگور مقدس هم از آن کلیساهایی نیست که توریستان مسکو، بازدید از آن را در اولویت قرار دهند.اما به شما توصیه می کنیم که بازدید از این کلیسای رنگارنگ را در برنامه سفر خود به مسکو قرار دهید و از کنار آن ساده نگذرید.این کلیسا در منطقه پردلکینو در فاصله 25 کیلومتری مرکز شهر مسکو واقع شده است و کلیسای نوسازی است. ساخت این کلیسا در سال 2012 تکمیل شده است، اما نداشتن قدمت از زیبایی و جذابیت این کلیسا کم نمی کند. این کلیسای بزرگ ظرفیت 12 هزار نفر را دارد و 10 گنبد پیازی شکل دارد که هر کدام از آن ها رنگ و طرح متفاوتی دارد و همین رنگارنگ بودنش باعث جذابیت بصری بسیار زیادی آن شده است.

 

 

کلیسای اور لیدی آف کازان- ایرکوتسک در تور روسیه

 

این کلیسا در شهر ایرکوتسک روسیه و در ساحل دریاچه بایکال در سیری واقع شده است. این کلیسا با نام کلیسای سرخ نیز شناخته می شود و در سال 1892 بعد از 7 سال ساخت و ساز تاسیس شده است. این کلیسا به سبک معماری نئو بیزانس ساخته شده است و در سال های بین 1990 تا 2012 بازسازی کاملی روی آن انجام شده است.

 

 

کلیسای استراگانوف- نیژنی نووگورود در تور روسیه


ساخت کلیسای استراگانوف در اواخر قرن 17 شروع شده است، اما به خاطر آتش سوزی های مکرری که در آن رخ داده است، در اواخر قرن 18 کامل شده است . این کلیسا با رنگ فرمز روشن ساخته شده است و 5 گنبد تزئینی زیبا دارد که طرح های آن ها شما را یاد کلیساهای موجود در انیمیشن ها و کارتون ها می اندازد و به همین دلیل است که به عنوان یکی از بامزه ترین کلیساهای روسیه شناخته می شود. اگرچه گنبدهای این کلیسا جذاب ترین قسمت های آن هستند، اما دیوارها و پنجره هایش نیز زیبایی خاص خودشان را دارند و همگی به سبک معماری باروک طراحی و ساخته شده اند.

 

 

کلیسای جامع اسامپشن- امسک در تور روسیه

 

امسک شهری نزدیک به مرز روسیه و قزاقستان است و ساخت کلیسای جامع آن در سال 1898 بعد از 7 سال ساخت و ساز کامل شده است. این کلیسا در زمان شوروی تخریب شد و دوباره بازسازی شد و در سال 2007 بازگشایی شد. این کلیسای جامع که با نام کلیسای جامع دورمیشن نیز شناخته می شود، یک کلیسای سفید و قرمز رنگ است که پنج گنبد در بالای آن ساخته شده است که چهارتای آن ها فیروزه ای رنگ است و گنبد بزرگتر آن به شکل طلایی ساخته شده است.

 

 

کلیسای ترانسفیگوریشن- شهرک ستاره در تور روسیه

 

حدود 10 سال پیش، یک کلیسای ارتودوکسی جدید در روسیه ساخته شد که نامش را کلیسای ترنسفیگوریشن گذاشتند. این کلیسا که در شهرک ستاره در شمال شرقی مسکو ساخته شده است، تماما از چوب ساخته شده و گنبدهایی به رنگ آبی تیره دارد و این گنبدها تضاد جالبی با نمای چوبی آن دارند. این کلیسا بر خلاف ظاهر ساده ای که دارد، پنجره های زیبایی دارد که با دقت تمام با جزئیات زیاد ساخته  شده اند. جالب است که بدانید شهرک ستاره شهرکی است که برای آموزش نظامی ساخته شده است و تا اواسط دهه 1990 مثل یک راز از دید جهانیان مخفی باقی مانده بود و تحقیقات فضایی در آن انجام می شد. به هر حال کلیسایی که در آن ساخته شده است، از جالب ترین کلیساهای روسیه است و زیبایی خیره کننده ای دارد.

 

 

برای سفر به روسیه و دیدن این کلیساهای جالب و رنگارنگ، می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما  سفر تماس بگیرید و با رزرو  یک تور لحظه آخری روسیه  راهی این کشور زیبا و دیدنی شوید.

۱۳ تیر ۱۳۹۸

نظرات کاربران