۰۲۱۷۴۶۳۴
به این دلایل باید برای یک بار هم که شده به عمان سفر کنید!

به این دلایل باید برای یک بار هم که شده به عمان سفر کنید!

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

 با خواندن این مقاله تور عمان مقصد بعدی شماست!

 

به این دلایل باید برای یک بار هم که شده به عمان سفر کنید!

 

وقتی مردم می گویند که قرار است که به سفر بروند، شاید نام عمان به عنوان مقصد گردشگری شان به ذهن کمتر کسی خطور کند و دلیلش هم این است که کشور عمان جاذبه ها گردشگری بسیار زیادی دارد که از چشم توریستان پنهان باقی مانده اند و کمتر کسی از وجود آن ها اطلاع دارد. اما جالب است که بدانید دلایل متعددی برای انتخاب عمان به عنوان سفر بعدی هر توریستی از جمله شما وجود دارد که در ادامه به چند تا از مهمترین هایشان اشاره می کنیم.

 

 

مردم عمان از مهربان ترین مردمان کره زمین هستند

 

شاید اصلی ترین دلیلی که توریستان را به کشور عمان جذب می کند، مهربانی، صمیمیت و مهمان نوازی مردم عمان باشد. لبخند هیچ وقت از صورت مردم عمان کنار نمی رود و همیشه برای میزبانی از مهمانان آماده هستند. مردم عمان مردمان دلسوزی هستند و در زمان سختی و مشکلات و همین طور در اوقات جشن و شادمانی با یکدیگر متحدند و هیچ وقت هم نوع خودشان را تنها نمی گذارند.

 

 

فرهنگ و میراث عمان بسیار شگفت انگیز است

 

فرهنگ عمانی یکی از غنی ترین فرهنگ های منطقه عرب نشین کره زمین است و این فرهنگ غنی نه تنها به خاطر تاریخ باستانی و تمدن های بزرگی است که در آن وجود داشته، بلکه به خاطر سنت های خوبی است که روز به روز پیشرفت کرده اند و هنوز در عمان باقی مانده اند. مردم عمان احترام زیادی برای لباس محلی، زیورآلات محلی، فستیوال ها و عروسی هایشان قائلند و همیشه از سنت های جامعه پیروی می کنند. نسل های جدید هم به این سنت ها پایبند هستند و ویژگی های مهم نیاکانشان را به عنوان مردمان اصیل عمان به ارث برده اند.

 

 

در عمان مناظر طبیعی خارق العاده و زیبایی وجود دارد

 

در حالی که عمان به نظر کشور ساده ای می رسد و در آن ساختمان های بزرگ، خانه های آنچنانی یا زمین های بازی خیلی خاص وجود ندارد؛ اما زیبایی های طبیعیش به معنای واقعی کلمه زیبا و اسرارآمیز هستند. کوهستان ها در سراسر سرزمین عمان گسترانده شده اند و غارهای رمزآلود و عجیبی را در خود پنهان کرده اند و وادی های بسیار زیبایی در سر تا سر آن وجود دارد که هر کدامشان از دیگری زیباتر هستند. با وجود این طبیعت زیبا، سفر به عمان هم برای کسانی که عاشق کوهنوردی هستند و هم برای کسانی که به دنبال ماجراجویی هستند و هم آن هایی که می خواهند در سفرشان به آرامش ذهنی برسند، گزینه مناسبی است. به هر حال اگر شما هم عاشق طبیعت هستید، معطل نکنید و این بار برنامه سفر با تور عمان را برای خود و خانواده خود تدارک ببینید.

 

 

سفر به عمان برای کسب آرامش و ریلکس کردن عالی است

 

طبیعت آرام عمان این فرصت را برای توریستان فراهم می کند تا ذهنشان را از هر گونه استرسی رها کنند و به آرامش محض دست پیدا کنند. گذشته از این زیبایی طبیعی، فروشگاه های عمان زود بسته می شوند و به همین دلیل شب ها شهر غرق در آرامش می شود و همه چیز برای کسب آرامش توریستان مهیا می شود.

 

 

عمان یکی از تمیزترین کشورهای جهان است

 

در عمان، جاده ها همیشه تمیز هستند. این تمیزی نه تنها به خاطر قوانین سفت و سختی است که در عمان وجود دارد و کارگران نظافتچی نیز کارشان را به درستی انجام می دهند، بلکه به این خاطر هم هست که مردم عمان عاشقانه کشورشان را دوست دارند و به همین دلیل همیشه آن را زیبا و تمیز نگه می دارند.

 

 

مردم عمان سخاوتمند و مهمان نواز هستند

 

مردم عمان چه شما را بشناسند و چه برایشان غریبه باشید، در هر صورت شما را به خانه هایشان دعوت می کنند و نهایت سخاوتمندی را به شما نشان می دهند. مردمان عمان اول از هر چیزی برای پذیرایی از شما، یک قهوه خوش عطر برایتان درست می کنند، بعد از آن برایتان میوه هایی مثل موز، پرتقال، سیب ، هلو، گلابی و انگور می آروند و در آخر برایتان انواع کیک های تازه، بیسکوییت های خوشمزه و حلوای شیرین عمانی می آورند و مطمئنا شما را هم در بهت و ناباوری از دیدن این همه مهمان نوازی فرو می برند.

 

 

لباس های محلی عمانی ها بسیار زیبا است

 

همان طور که گفته شد مردم عمان ارزش زیادی برای فرهنگ، سنت ها و ارزش های خود قائلند. مردم عمان نه تنها این سنت ها را در زندگی روزمره شان رعایت می کنند، بلکه از لباس های سنتیشان نیز در طول جشن ها و همین طور در زندگی روزمره شان استفاده می کنند. در عمان، هر منطقه ای لباس های محلی مخصوص به خودش را دارد. این لباس ها شاید به ظاهر شبیه به هم باشند، اما هر کدامشان طرح و رنگ متفاوتی دارند و یکی از دیگری زیباترند.

 

 

فستیوال خاریف صلاله فستیوالی است که هر کسی باید یک بار در آن شرکت کند

 

از اواخر ماه ژوئن تا ماه سپتامبر، بخش جنوبی عمان بسیار سرسبز و بارانی می شود و به این ترتیب فضای خشک و صحرایی شکل شهر به یک بهشت طبیعی به تمام معنا تبدیل می شود. به همین دلیل در چنین فصلی از سال، یک جشنواره در شهر ساحلی صلاله برگزار می شود و توریستان زیادی را به خود جذب می کند. پس اگر شما هم می خواهید که از هوای مطبوع صلاله و طبیعت بی نهایت زیبای آن لذت ببرید، حتما برنامه سفر به عمان با تور لحظه آخری عمان را همین امسال تدارک ببینید.

 

 

عطر کندر در عمان آرامش را به شما هدیه می دهد

 

کندر در عمان یک هدیه ارزشمند به حساب می آید و به همین دلیل سلطان عمان در گذشته جعبه های زیبایی از کندر را به ملکه های مصر، شاهان روم و دیگر سلاطین در نقاط مختلف کره زمین می فرستاده است. گذشته از عطر بی نظیری که بوته کندر دارد، مردم عمان به این مسئله معتقدند که کندر به علت دارا بودن قدرت های شفادهندگی زیاد، باعث درمان بیماری های زیادی در گذشته شده است.

 

 

غذاهای عمانی بسیار منحصر به فرد و لذیذ هستند

 

مردم عمان معمولا برای وعده ناهارشان برنج را می پزند و آن را با گوشت یا مرغ میل می کنند. جالب است که بدانید برنج هر روز آن ها، به یک شکل مشابه طبخ نمی شود و مردم برای درست کردن آن از متدها و روش های متنوع استفاده می کنند. همین مسئله باعث می شود که هر کدام از غذاهای عمانی متفاوت با دیگری باشد و طعم و مزه هر کدامشان به کل با دیگری متفاوت باشد. یکی از مشهورترین و خوشمزه ترین غذاهای عمانی، شووا نام دارد که برای تهیه آن، گوشت را در یک اجاق شنی زیرزمینی می پزند.  در واقع مردم عمان گوشت را در برگ موز یا برگ درخت نخل می پیچانند و بعد آن را در یک سوراخ عمیق در شن قرا ر می دهند تا در طی مدت 2 روز آرام آرام پخته و آماده شود.

 

 

بازارهای سنتی عمان بسیار جالب هستند

 

برای خرید سوغاتی و گرفتن چند عکس در تور ارزان عمان، می توانید به بازارهای عمان بروید و یک تجربه خاص و شگفت انگیز را در آن ها تجربه کنید. در این بازارهای عمانی، انواع کیف های دست دوز، لباس ها و وسایل منزل که با خز حیوان یا برگ درخت نخل درست می شوند، فروخته می شود. حتی یک سری زیورآلات نقره ای و کوزه و همین طور صنایع دستی چوبی و سرامیکی در آن ها فروخته می شود که در نوع خودشان جالب هستند. با قدم زدن در این بازارها می توانید فرهنگ و تاریخ غنی عمان را از نزدیک لمس کنید و تجربه بسیار به یادماندنی را کسب کنید. به هر حال به خاطر کسب این تجربه جالب هم که شده، باید حداقل یک بار به عمان سفر کنید.

 

 

موزه ها و تاریخ عمان شگفت انگیز است

 

کشور عمان گذشته از طبیعتی که دارد، یک زیبایی خارق العاده دیگر نیز دارد و آن معماری جذاب عمانی است. تاریخ عمان شاهد تعاملات بسیار زیادی بین ملت های مختلف در سراسر جهان و همین طور پیشرفت تمدن های مختلفی بوده است و از آن ها تاثیر زیادی در طول تاریخ گرفته است. تاریخ غنی عمان در قلعه ها، روستاها و خانه های باستانی هر منطقه از کشور عمان نمود پیدا کرده است و شما با بازدید از هر کدام از جاذبه های گردشگری عمان می توانید این تاریخ غنی را لمس کنید. همچنین می توانید تاریخ و داستان جالب عمان را در موزه های زیبای آن نیز ببینید و هر لحظه بیشتر عاشق عمان و تاریخ عمانی شوید. به هر حال چه عاشق طبیعت گردی باشید و چه از مباحث تاریخی خوشتان بیاید، در هر صورت سفر با تور عمان ارزان برایتان جذاب خواهد بود.

 

 

 جشن ها و مراسم های عروسی سنتی عمان بسیار جالب هستند

 

مراسم های عروسی و جشن های عمانی با لباس های سنتی، غذهای لذیذ و رقص های سنتی و برنامه ریزی شده جشن گرفته می شوند. عمانی ها هر سال روز رنسانس در روز 23 جولای و جشن تولد سلطان در روز 18 نوامبر جشن می گیرند و همه جوره برای گرفتن این دو جشن در طول سال تدارک می بینند. علاوه بر این ها، جشن های عروسی که در عمان گرفته می شود نیز بسیار جالب هستند و به شکل سنتی و با آداب و رسوم جالب برگزار می شوند. به شما توصیه می کنیم که در صورت امکان در یکی از این جشن های عمانی شرکت کنید تا بیش از پیش عاشق عمان شوید!

 

 

برای رزرو آفر تور ارزان عمان می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید و از این کشور تاریخی، فرهنگی و زیبا دیدن کنید.

۱۹ تیر ۱۳۹۸

نظرات کاربران