۰۲۱۷۴۶۳۴
چرا مردم روسیه تا این اندازه به کشورشان علاقه دارند؟

چرا مردم روسیه تا این اندازه به کشورشان علاقه دارند؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

 چرا مردم روسیه تا این اندازه به کشورشان علاقه دارند؟

 

مسائلی که به خاطرشان مردم روسیه به خودشان و کشورشان افتخار می کنند!

 

روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان، همیشه جایگاه ویژه ای در دنیا داشته است و بر اثر گذر زمان مشخص شده که اکثر مردم روسیه عاشق کشورشان هستند و از اعماق قلب به روسیه ای بودنشان افتخار می کنند. اما اگر برایتان سوال پیش آمده که چرا مردم روسیه تا این اندازه به کشورشان عشق می ورزند و چرا به خودشان می بالند، در ادامه به پاسخ سوالتان دست پیدا خواهید کرد:

 

چند زبانی بودن مردم روسیه

 

اگر با  تور ارزان روسیه  سفر کنید، می بینید که اکثر پیشخدمت های رستوران ها و کافه ها با تسلط کامل به زبان انگلیسی صحبت می کنند و این اصلا ربطی به توریستی بودن یا نبودن آن منطقه از روسیه ندارد. بر طبق تحقیقی که در روسیه انجام شد، مشخص شد که 56% مردم وسیه یک زبان انگلیسی را نسبتا خوب بلدند و از هر 20 نفر، یک نفر به یک زبان به غیر از زبان مادریش، کاملا مسلط است که خوب این آمار و ارقام واقعا جای افتخار نیز دارد.در سیستم مدرسه روس ها، دانش آموزان موظفند که یک یا دو زبان خارجی را یاد بگیرند و در نهایت تحصیلاتشان را با مهارت فوق العاده بالا در صحبت کردن با آن زبان پایان دهند. دقیقا به همین خاطر است که هر توریستی به محض ورود به خاک روسیه، این مهارت مردم روسیه را در صحبت کردن به زبان انگلیسی متوجه می شود و به همین خاطر شما با داشتن آشنایی کم با زبان انگلیسی می توانید به راحتی با مردم روسیه تعامل داشته باشید و دست و پا شکسته منظورتان را به آن ها برسانید. همین ویژگی باعث شده است که توریستان اقامت راحت تری را در روسیه تجربه کنند و از این نظر با مشکل مواجه نشوند.

 

 

سطح تحصیلات مردم روسیه

 

بعد از اینکه نوجوان های روسی مدرسه شان را به اتمام می رسانند و به اصطلاح دیپلم می گیرند، اصلا از خودشان نمی پرسند که باید به دانشگاه بروند و یا نباید این کار را انجام دهند! به جای این سوال، از خودشان می پرسند که بهتر است که به کدام دانشگاه بروند! بر اساس تحقیقی که توسط سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) انجام شد، مشخص شد که 53% از مردم بین 25 تا 64 سال روسیه، مدرک دانشگاهی دارند که این آمار 20% از میانگین دنیا بالاتر است. به همین خاطر است که مردم روسیه همیشه به سطح تحصیلات مردم کشورشان افتخار می کنند و این مسئله کاملا در صحبت هایشان مشخص می شود.

 

 

وجود یاندکس در روسیه

 

یاندکس ورژن روسی وب سایت گوگل است. در حقیقت مردم روسیه از وب سایت گوگل و یاهو نیز برای انجام تحقیقات خود استفاده می کنند، اما وب سایت یاندکس، وب سایت مورد علاقه شان است و بیشتر تمرکزشان روی آن است. یاندکس بزرگترین موتور جستجوی روسیه است که 65% سهم بازار را در روسیه از آن خود کرده است. جالب است که بدانید سرعت رشد یاندکس از همه منابع اینترنتی دنیا بالاتر است و به سرعت در حال پیشرفت و ترقی است. البته یاندکس فقط در کشور روسیه در دسترس نیست و مردم اکراین، بلاروس، قزاقستان و ترکیه هم از آن استفاده می کنند.

 

 

خلاق بودن مردم روسیه

 

اولین لامپ حبابی برقی، رادیو، تلویزیون، هواپیما، موشک فضایی، عکاسی رنگی، تراموا و حتی صابون مصنوعی، توسط دانشمندان روسیه اختراع شدند و به همین خاطر است که مردم روسیه به خلاق بودن خودشان می بالند و همیشه سری در بین سران دارند.

 

 

زبان مردم روسیه

 

همان طور که گفته شد روسیه بزرگترین کشور جهان است و با این حال، همه مردمانش با یک زبان با یکدیگر صحبت می کنند و آن زبان روسی است. هیچ گویش دیگری در هیچ کدام از 10 محدوده روسیه وجود ندارد و همه از یک زبان واحد استفاده می کنند. به همین خاطر است که مردم روسیه می توانند به راحتی با یکدیگر صحبت کنند و برایشان فرقی ندارد که هموطنشان در مسکو زندگی می کند یا ولادی وستوک! در هر صورت زبان آن ها یکی است و از نظر ارتباط با یکدیگر هیچ مشکلی ندارند.

 

 

زنده نگه داشتن سنت ها در روسیه

 

هر کسی در روسیه، از یک خانم سالمند ساده گرفته تا یک خانم جوان شاغل، به قوانین، سنت ها و باورهای قدیمی روسیه پایبند است. هنوز همه مردم روسیه برای آوردن خوش شانسی به زندگیشان، روی چوب ضربه می زنند و به عقاید این چنینی باور دارند و هنوز که هنوزه اگر مردم روسیه بخواهند که به سفر بروند، در سکوت کامل می نشینند تا سفر خوبی در انتظارشان باشد و اگر یک گربه سیاه در خیابان ببینند، راهشان را عوض می کنند! شاید به نظرتان این مسئله خیلی جالب نباشد، اما مردم روسیه به آن افتخار می کنند و این را نشانه یکی بودن و واحد بودن مردمشان می دانند.

 

 

رکورد دار بودن روسیه در همه زمینه ها

 

روسیه بزرگترین کشور جهان است. کلچفسکایا سوپکا مرتفع ترین آتشفشان فعال دنیا است که در روسیه قرار دارد. طولانی ترین خط ریلی جهان در روسیه ساخته شده است.دریاچه بایکال عمیق ترین و قدیمی ترین دریاچه جهان است. سنت پترزبورگ شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان است که بیش از 1 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. اویمیاکن به عنوان سردترین شهر مسکونی دنیا در روسیه قرار دارد و در پایان اینکه اولین بار یک مرد روسی پایش را به فضا گذاشت! هر کدام از این رکوردها باعث افتخار هرچه بیشتر مردم روسیه به کشور خودشان است.

اگر شما هم دوست دارید که به بزرگترین کشور جهان سفر کنید، معطل نکنید و یک  تور لحظه آخری روسیه  رزرو کنید تا ماندگارترین خاطراتتان در این کشور پهناور رقم بخورد.

۲۶ تیر ۱۳۹۸

نظرات کاربران