۰۲۱۷۴۶۳۴
چگونه از فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر آنتالیا برویم؟

چگونه از فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر آنتالیا برویم؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

سفر به آنتالیا به عنوان یکی از توریستی ترین شهرهای ترکیه، همیشه طرفداران زیادی دارد و مردم سراسر جهان از جمله مردم کشور خودمان ایران، علاقه زیادی به سفر به آنتالیا دارند. همیشه دغدغه خیلی از افراد برای سفر به آنتالیا این است که چگونه باید از فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر آنتالیا دسترسی داشته باشند و چه روشی برای طی کردن این مسیر راحت تر است و البته کدام روش برای تردد در این مسیر برای آن ها ارزان تر تمام می شود. البته برای اینکه خیالتان را راحت کنیم، باید بگوییم که با رزرو  تور آنتالیا ، خدمات ترانسفر از فرودگاه آنتالیا به هتلتان در تور ارزان آنتالیا کاملا رایگان است و از این بابت نیازی به نگرانی وجود ندارد. اما برای آن دسته از مسافرانی که سفر شخصی به آنتالیا را انتخاب می کنند و بدون رزرو تور آنتالیا به این شهر سفر می کنند، ما تصمیم گرفتیم که یک راهنمای جامع تردد از فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر آنتالیا برایتان تدوین کنیم که در آن انواع روش های دسترسی به مرکز شهر آنتالیا از فرودگاه آنتالیا را توضیح داده ایم و تمام نکات مربوط به آن ها را به علاوه هزینه های کرایه آن ها را برایتان درج کرده ایم تا انتخابتان برای روش دسترسی به مرکز شهر آنتالیا از فرودگاه آنتالیا آسان تر شود.

 

 

راه‌های مختلف دسترسی از فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر آنتالیا

 

فرودگاه آنتالیا با مرکز شهر آنتالیا حدودا 14 کیلومتر فاصله دارد و شما می توانید این مسیر را با اتوبوس، اتوبوس های هاواش و یا تاکسی طی کنید. اگر اتوبوس را برای طی کردن این مسیر انتخاب کنید، هزینه شما 3.4 لیره می شود و مسیر شما با احتساب توقف ها حدودا 1.5 ساعت به طول می انجامد. یک سری اتوبوس با نام هاواش نیز در فرودگاه آنتالیا وجود دارند که به اصطلاح اتوبوس های شاتل فرودگاه هستند و تعداد آن ها به نسبت اتوبوس های معمولی کمتر است و به همین دلیل دیر به دیر حرکت می کنند و شما با استفاده از آن ها در طی همان 1.5 ساعت می توانید به مرکز شهر آنتالیا برسید. هزینه کرایه این اتوبوس های هاواش بیشتر هستند و اما راحت تر از اتوبوس های معمولی هستند. یک سری تاکسی نیز در فرودگاه آنتالیا وجود دارد که در هر 24 ساعت 7 روز هفته مسیر بین فرودگاه آنتالیا و مرکز شهر آنتالیا را طی می کنند و شما را 40 دقیقه ای از فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر آنتالیا می رسانند و مبلغ کرایه شان از 31 دلار شروع می شود.

 

 

مقایسه راه های مختلف دسترسی از فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر آنتالیا

 

اتوبوس های شهری آنتالیا ارزان هستند، اما اگر وسیله هایتان زیاد باشد و چمدان های زیادی همراهتان داشته باشید، تردد با آن ها برایتان سخت می شود. از طرفی صندلی این اتوبوس های معمولی چندان راحت نیستند. در مقابل اتوبوس های شاتل فرودگاه یا همان اتوبوس های هاواش صندلی های راحت تری دارند و تهویه آن ها نیز مطلوب است. اما مشکل اینجاست که کرایه شان گران تر از اتوبوس های معمولی است و هر یک ساعت یک بار از فرودگاه آنتالیا به مقصد مرکز شهر آنتالیا حرکت می کنند. گذشته از این اتوبوس ها، تاکسی های فرودگاه آنتالیا راحت هستند، اما کرایه شان گران است و معمولا توریستان کاربلد استفاده از آن ها را به دیگر توریستان توصیه نمی کنند. چراکه خیلی از تاکسی های فرودگاه، به صورت قانونی کار نمی کنند و تاکسی مترشان را روشن نمی کنند یا طولانی ترین راه را برای دسترسی به مرکز شهر آنتالیا انتخاب می کنند تا هزینه بیشتری از توریستان به عنوان کرایه تاکسی دریافت کنند.

 

 

اتوبوس ها برای دسترسی از فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر آنتالیا

 

کرایه اتوبوس ها: 3.4 لیره

زمان انتظار: 30 دقیقه

زمان طی کردن مسیر: 50 دقیقه

اتوبوس های شهری شماره 600 و A600 که از فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر آنتالیا حرکت می کنند، می توانند شما را به شهر قدیمی کالیچی، منطقه لارا، منطقه کنیالتی و همین طور ایستگاه مرکزی قطار و مرکز خرید میگروس نیز ببرند. قیمت کرایه این اتوبوس ها فقط 4.3 لیره است و استفاده از آن ها بسیار به صرفه است، اما برای استفاده از آن ها باید این مسئله را نیز در نظر بگیرید که این اتوبوس ها قدیمی هستند و در طول شب هم از فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر آنتالیا فقط یک بار حرکت دارند که ساعت آن هم 3:45 صبح است.

 

 

اتوبوس های هواواش

 

کرایه اتوبوس های هاواش: 10 لیره

مدت زمان انتظار: 1 ساعت

زمان طی کردن مسیر: 45 دقیقه

اتوبوس های شاتل فرودگاه آنتالیا در هر 24 ساعت هر 7 روز هفته در مسیر بین فرودگاه آنتالیا و مرکز شهر آنتالیا کار می کنند شما می توانید با استفاده از آن ها از فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر آنتالیا و مرکز خرید میگروس دسترسی پیدا کنید. البته منظور ما از 24 ساعت شبانه روز این نیست که این اتوبوس ها هر لحظه حرکت دارند. همان طور که گفته شد اتوبوس های هاواش هر یک ساعت یک بار از فرودگاه آنتالیا به مقصد مرکز شهر آنتالیا حرکت می کنند و در زمان شب هم فقط یک بار در ساعت 2 نیمه شب این مسیر را طی می نند. این اتوبوس ها از اتوبوس های شهری راحت تر هستند، اما کمی گران تر هستند و شما باید برای استفاده از آن ها 10 لیره پرداخت کنید.

 

 

تاکسی های فرودگاه آنتالیا

 

مبلغ کرایه تاکسی های فرودگاه آنتالیا: 31 دلار

مدت زمان انتظار: 5 دقیقه

زمان طی کردن مسیر: 35 دقیقه

اگر شما در طول شب پروازتان به فرودگاه آنتالیا بنشیند یا اینکه بخواهید زود به مرکز شهر آنتالیا دسترسی پیدا کنید، بهتر است که به جای استفاده از اتوبوس، سوار تاکسی های فرودگاه آنتالیا بشوید. این تاکسی ها تمیز و راحت هستند و شما را 35 دقیقه ای به هتلتان می رسانند. هزینه کرایه تاکسی های فرودگاه آنتالیا حدودا از 30 دلار شروع می شود و ما استفاده از آن ها را فقط به کسانی توصیه می کنیم که از گم شدن در یک شهر غریبه می ترسند و صحبت کردن به زبان انگلیسی را نیز بلد نیستند.

 

 

در پایان لازم به ذکر است که برای تجربه یک اقامت خوب در آنتالیا، بهتر است که شروع سفرتان نیز خوب باشد و یک راه و روش خوب برای تردد بین فرودگاه آنتالیا و مرکز شهر آنتالیا انتخاب کنید. برای انتخاب این روش، حتما به مقدار وسایل همرهتان و اینکه کودک همراهتان هست یا خیر، توجه کنید و زمانی که حاضر هستید برای طی کردن این مسیر صرف کنید و همین طور مبلغ کرایه ها را نیز در نظر بگیرید. البته همان طور که گفته شد اگر شما تور آنتالیا از تهران  را از آژانس مسافرتی زیما سفر  تهیه کنید، دیگر نیازی به داشتن دغدغه در مورد نحوه دسترسی از فرودگاه آنتالیا به مقصد هتلتان را ندارید و می توانید از ترانسفر رایگان فرودگاه آنتالیا به هتلتان در آنتالیا بهره ببرید.

۳۱ تیر ۱۳۹۸

نظرات کاربران